Penis je analogií ženského klitorisu a má také podobnou stavbu. U mužů probíhá penisem poslední část močové trubice, jejíž zakončení se nachází na špičce žaludu. Skládá se ze dvou rovnoběžných topořících tělísek válcového tvaru a houbovité tkáně tvořící žalud. Žalud je kryt kožní řasou nazývanou předkožka. Houbovitá tkáň také obklopuje močovou trubici. Penis má charakteristickou schopnost erekce.

Délka penisu muže
Je široce rozšířeným názorem, že délka penisu má u muže přímou souvislost s jeho sexuální výkonností nebo uspokojením partnerky během pohlavního styku. Sexuologové tento názor odmítají a uvádějí, že délka normálního penisu je v klidovém stavu 6-10 cm a při erekci 11-17 cm.

Za posledních několik desetiletí byla provedena řada výzkumů ohledně délky penisu u dospělých mužů, a to jak výzkumy založené na odpovědích zkoumaných jedinců, tak výzkumy v laboratorních podmínkách. Výsledky první metody obvykle udávaly větší délku než metoda druhá.

  • Tzv. Kinseyova zpráva, publikovaná v roce 1948, uvádí, že střední délka penisu při erekci je 15,25 cm, se směrodatnou odchylkou 1,96 cm (měření prováděly zkoumané osoby).
  • Výzkum Wesselova týmu z Kalifornské univerzity, publikovaný v roce 1996, vykázal střední délku penisu při erekci 13,0 cm (měření prováděli vědci).
  • Výzkum brazilských urologů vykázal střední délku penisu při erekci 14,5 cm (měření prováděli vědci).
  • Německý výzkum z roku 1996 vykázal střední délku penisu při erekci 14,5 cm (měření prováděli vědci).

Jsou známy i případy, kdy délka nepřekročí 7 cm (tzv. mikropenis), a také případy nad 30 cm délky. Jedná se však o velmi vzácné jevy.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015