biohodinyV každém z nás tikají vnitřní hodiny, a pokud se jimi budeme řídit, můžeme být úspěšnější a šťastnější. Vše v našem těle má svůj pořádek, a i když nejsme všichni stejní, hormony a další látky se vylučují přibližně ve stejném čase.

KDY NEJMÉNĚ CÍTÍME BOLEST 

Nejvhodnější čas pro návštěvu lékaře je druhá hodina odpolední. Např. injekce proti bolesti působí v tuto dobu třikrát déle než ráno, po obědě je snížená citlivost na bolest Po obědě je také dopřát si krátký odpočinek, protože jsme unaveni nejen trávením, ale také nám pozvolna klesá produkce adrenalinu. Vitamíny a vlákninu optimálně využijeme mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou. Od patnácté pak nastává nový vzestup energie. Každá práce, ať v kanceláři nebo v domácnosti, nám jde rychleji od ruky.

ČAS NA SPORT 

V odpoledních a podvečerních hodinách je tělo nejlépe připraveno na fyzický výkon. Je to vhodný čas pro aerobic, tenis, jogging, rychlou chůzi apod., protože nám nehrozí přetažení a námaha srdce je podstatně menší než ráno. Vytrvalostní trénink, gymnastika nebo bodyforming mají mezi sedmnáctou a devatenáctou hodinou mnohem větší účinek. V tuto dobu dokážeme překonat vysoké teploty, dobře snášíme saunu. Koupel je nejzdravější po sedmnácté hodině, zato s intelektuální činností je to horší.

Proto s učením je lépe začít až mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou. První ospalost se objevuje vlivem spánkového hormonu melatoninu už po dvacáté hodině a opakuje se po dvou hodinách. Zhruba po desáté večer také nastává doba pro intenzivní činnost pokožky.Tehdy nejlépe účinkují a dobře se vstřebávají krémy a výživná mléka. Spánek pro krásu je obzvlášť důležitý do půlnoci.

NEJLEPŠÍ ČAS NA LÁSKU 

Ráno mezi šestou a osmou hodinou produkuje mužské tělo pětkrát více testosteronu než v noci. Tyto látky přinášejí nejen chuť na sex, ale způsobují také intenzivnější prožití něžností a orgasmu. Ideální doba pro duševní činnost je mezi desátou a půl dvanáctou. To je vhodný čas na duševní práci, telefonáty, návštěvy úřadů nebo přijímací pohovory. Dopoledne je naše schopnost soustředění o osm procent vyšší než např. večer. V této době se nejlépe uplatní i naše krátkodobá paměť, ale informace, které si potřebujeme zapamatovat na dlouho, je dobré po obědě ještě zopakovat. Až potom se zafixují do tzv. dlouhodobé paměti.

NAČERPÁNÍ ENERGIE 

V poledne se zvyšuje tvorba žaludečních kyselin a tělo spotřebovává svoji vlastní energii. Je to nejlepší čas na oběd nebo na menší občerstvení.. Nejvhodnější jsou to ty pokrmy, které obsahují nejvíce vitamínů a vlákniny. V tuto dobu je organismus dobře přijme a využije, enzymy pracují naplno.

Pro návštěvu restaurace je nejvhodnější doba kolem osmnácté hodiny, kdy jsou chuťové buňky nejaktivnější a jídlo přináší nejvyšší požitek. Tehdy organismus také nejlépe snáší alkohol. V pohotovosti jsou všechny čichové i chuťové buňky a játra alkohol dobře vstřebávají.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015