To není nadsázka. Současná plastická chirurgie skutečně dokáže hotové zázraky. Důkazem je mimo jiné pořad O 10 let mladší. Tak se šetrnými zákroky provedenými špičkovými plastickými chirurgy můžete vypadat. To je lákavé, že? 
Vylepšit si na sobě v současné době můžete prakticky téměř cokoliv. Plastická operace vás zbaví povislých paží, stehen, vytvaruje oblast hýždí, zbaví „tlustých“ kolen, dá definitivní sbohem tuku na bocích, v břiše i v lýtkách. Poradí si ale i s tukovými faldíky na zádech i kožními převisy na břiše. Samostatnými kapitolami pak jsou zákroky v obličeji jako takové a samozřejmě korekce poprsí.

Plastická chirurgie ubírá i přidává

Plastická chirurgie ale dnes neumí jen ubírat, ale také přidávat. Ubere tuk tam, kde ho přebývá, a naopak ho přidá tam, kde naopak bude k užitku. Metoda zvaná lipotransfer, kterou má ve svém portfoliu například přední klinika plastické chirurgie Aesthevita, tak vytvaruje různé partie vašeho těla k dokonalosti. Chcete mít zadeček jako Jennifer Lopez? Žádný problém. Špičkoví plastičtí chirurgové si s vámi pohrají jako se vzácnou sochou. Někde vám váš vlastní tuk uberou, jinde ho zase přidají. Zní to prostě a logicky, že? Takové to i je. Váš vlastní tuk je navíc vašemu tělu skutečně „vlastní“, čímž jsou eliminována rizika spojená s nepřijetím tělu nevlastních materiálů a tkání.

Využijte svého vlastního tuku

Vlastním tukem si ovšem můžete nechat upravit i své ruce. Na nich se stárnutí projevuje stejně jako na tváři. Tuku se postupem času nedostává především hřbetu rukou. Kůže na něm se ztenčuje a nevzhledně na ní vystupují šlachy i žíly. I tohoto problému vás moderní plastická chirurgie dokáže zbavit. Stejně jako řady dalších potíží nejenom estetického rázu. Taková plastická operace nosu neboli rhinoplastika mnohdy nevyřeší jen tvar nosu jako takový, ale i potíže s dýcháním. Zdravotní indikace často také vedou k plastické operaci očních víček.

Zákroky v obličeji

Speciální kategorií jsou zákroky v obličeji jako takové. Jaké dnes existují možnosti? K běžným zákrokům tak v současné době patří lifting obličeje, krku, čela a obočí stejně jako horního rtu – i rty si ostatně také můžete nechat zvětšit za pomocí vlastního tuku. Stejně jako jím můžete vyplnit vrásky a celkově vytvarovat kontury obličeje. Do segmentu plastické chirurgie však patří i takové zákroky, jako jsou korekce nevzhledných jizev a odstranění různých kožních útvarů a znamének.

Zvětšení, zmenšení, nebo pouhé nadzvednutí?

Zázraky zruční plastičtí chirurgové dokážou s ňadry. Ne nadarmo plastika prsou prsou patří mezi nejoblíbenější zákroky plastické chirurgie jako takové, ať již se jedná o jejich zvětšení, či naopak zmenšení, nebo „pouhé“ nadzvednutí. Zvětšení prsou je možné opět vlastním tukem a implantáty. Zákrok zmenšení prsou je pak nazývám mammaplastikou.

Všeho s mírou

Možnosti současné plastické chirurgie jsou skutečně téměř nepřeberné. V podstatě z vás jejím prostřednictví může být naprosto nový člověk. Ale víte, co se říká? Že všeho s mírou. Případů, kdy se plastika vymkla kontrole, a z lidí se staly jejich vlastní karikatury, je celá řada. Těm se pak místo obdivu okolí dostává spíše posměchu. Ale na tom nechat si tu a tam něco vylepšit rozhodně není nic špatného. Člověk se má mít rád. A pokud na sobě nesnášíte povislé paže, jediným řešením je zbavit se jich