Květiny

Vyhazování květin:

Příště až budete vyhazovat uschlé květiny, lépe si uvědomte co s nimi uděláte. Místo aby jste je bezmyšlenkovitě vyhodili do odpadu, vymyslete místo, kam je s láskou venku uložit. Například: do větví stromů, pod strom, do řeky nebo jezera, na pařez nebo skálu. Tím vytvoříte nový posvátný prostor a je to též oceněním květin. Když upadnou lístky většinou je vyhazuji na zem nebo do blízké vody.

Odkládání oděvů:

Když se svlékáte, tak vám pomůže když se ujistíte, že nejsou naruby. Když je necháte naruby, nebo alespoň některou část jako rukáv nebo nohavici, tak si uvědomte, co to udělá s vaší energií!

Nechávejte prkénko od toalety zavřené:

Toto je pravidlo Feng Shui. Když je prkénko na toaletě otevřené, má energie tendenci odtéci z vašeho domu. Je též důležité přiklopit prkénko před spláchnutím, jinak se vám tato energie místo aby odešla ven, vrátí zpátky do bytu.

Chovejte se ke všemu co je okolo vás, jako by to bylo živé: (Ono ve skutečnosti je!)

Tak tomu je, že nikdo z nás vlastně nežije sám! Všechno má své vědomí, dokonce i tak zvané "lidmi vytvořené" objekty. Takže se vlastně můžete spřátelit s ostatními bytostmi, které žijí okolo vás. Můžete začít třeba pozdravením konvice na vodu nebo kávovaru po ránu, políbením vašeho polštáře, zazpívání vašim květinám, oceněním vašich šatů a pod. Buďte opravdově vděční všemu kolem vás. Vyjádřete vaše ocenění všemu a budete cítit jak láska okolo vás narůstá.

Soustavně neutralizujte a vyrovnávejte vaše okolí:

Vždy, když se vykoupete nebo osprchujete, neutralizujete svoje tělo. Spláchnete staré a cizí energie a připravíte neutrální základnu pro vaši další životní zkušenost. No a naprosto stejný princip funguje i ve vašem okolí. Vždy když vstanete z křesla, vraťte je do původní pozice. Tím se energie neutralizuje a věci zůstávají čisté a energii to vyrovnává. O tom se člověk hodně poučí když hodně pobývá v hotelích. Pokojské jsou Mistry v Neutralizování. Dělají tím obrovskou práci. Můžete je pozorovat jak umí vyhladit energie v nějakém pokoji, který byl před tím plný nepořádku. Oni pouze neuklízejí pokoj; jejich hlavní úkol spočívá ve vyrovnání energií, vyhladit všechna hrubá místa a pak je "vynulovat".

Neutralizování neznamená vyjmutí veškeré "osobnosti" nebo jedinečnosti daného prostoru. Znamená spíš dokončení všech nedokončených akcí ve vašem prostoru, jako je ustlání postele když vstanete, zvednutí oblečení ze země, zasunutí židle v jídelně, zavření skříně, když si z ní něco berete. Nenechávání věcí bezmyšlenkovitě napůl rozdělaných.

Též to znamená uhlazení hrubých míst v energii a nastavit je na novou pozici neutrality. Na příklad, když máte těžkou noc: nemůžete spát, máte špatné sny, proplakali jste celou noc, pohádali jste se v posteli, atd. —- bylo by moudré ráno povléci čistá prostěradla a načechrat polštáře, vyklepat přikrývky a přeprat pyžamo nebo noční košili. Tím se vynulují energie v prostoru kde spíte.

Převzato ze stránek Nvisible, Překlad Vratislav Kašpárek, 2000

Sdílet
Předchozí článekSEX PO PŘECHODU
Další článekCROHNOVA CHOROBA