V posledních letech stále přibývá lidí, kteří mají problémy s močovým měchýřem nebo prostatou. První problém se dotýká spíše žen a ten druhý výhradně mužů.

Obtěžuje nás a v neposledí řadě se mohou přeměnit ještě v horší diagnózu. Předejdte tedy zavčas horším příznakům a zkuste si pomoci bylinkami, které jsou dostupné pro každého a pomáhají nám.

Iva Hédlová

Krev v moči

Na vyčištění krve v moči uděláme čajovou směs, do níž dáme po dvou dílech natě kokošky a medvědice, přidáme po jednom dílu natě celíku a truskavce. Čaj pijeme 2-3krát denně několik dní.

Zastavení močení

Deset lžic natě přesličky krátce povaříme ve 2-3 1 vody, necháme přikryté stát, znovu ohřejeme až k varu, dáme do vhodné nádoby a naparujeme celou dolní část těla 10-15 minut. Opakujeme několikrát denně. Současně pijeme čaj z petrželových listů nebo u-žíváme šťávu z kořene.

Bolest při močení – řezavka

Způsobuje ji obvykle zánět v močových orgánech. Do čajové směsi ke třem dílům natě celíku přidáme po jednom dílu natě svízele, hluchavky a listu břízy. Čtyři lžíce směsi zalijeme 1 1 vroucí vody a necháme přikryté vyluhovat. Pijeme po částech v průběhu celého dne, zvýšíme i příjem dalších tekutin.

Pomočování

U této nepříjemné záležitosti, která se vyskytuje převážně u dětí, ale někdy i u dospělých, užíváme čaj ze stejných dílů mleté dubové kůry a natě řebřícku. Jednu lžíci směsi dáme do 1/41 vody, krátce povaříme, necháme přikryté vychladnout a vlažné vypijeme před spaním.

Čajová směs ar. Thurze na prostatu

Do této osvědčené čajové směsi dáme 4 díly natě vrbovky, po dvou dílech natě celíku a dobromysli a po jednom dílu natě truskavce a listu břízy. Denně pijeme v malých dávkách až 1 1 čaje připraveného obvyklým způsobem.

Tykvová semena na prostatu

Tato semena jsou mimořádně bohatým zdrojem zinku a dalších látek, které pomáhají udržovat normální funkci prostaty. Každý den proto sníme 3 lžíce syrových o-loupaných semen nebo užíváme hotové přípravky z tykve.

Iva Hédlová podle: dionýz Dugas: 500 nejlepších receptů lidové medicíny