Proč ho necháte přežírat se?


Co je příčinou dětské obezity?
Je jasné, že k hlavním příčinám toho, že máte doma malého cvalíka, patří zejména nevhodná strava a pak nedostatek pohybu. Kdekdo může oponovat, že je sám tlustý, a tak pár kilo navíc budou mít i děti, a babička také zrovna neoplývá štíhlými tvary, takže váha dítěte je ovlivněna holt dědičným faktorem.

Ale to jsou jen výmluvy! Tento faktor se na vzniku obezity podílí asi z necelých 5 %. Další roli můžou hrát také hormony v těle a v tomto případě je opravdu nutné vyhledat pomoc odborníka. A když už vaše dětí přece jenom nějaké ty sklony k obezitě má, tak ho proboha nedopujte pokrmy z fast-foodů (ostatně ty škodí i vám).  
 

Tohle jsou rizika!
Jestli jsou nevhodnou příčinou vzniku obezity vašich dětí právě špatné stravovací návyky a nedostatek pohybu, začněte s tím něco dělat zavčasu! Jeho obezita se může s rostoucím věkem přenést až do dospělosti.

Už od začátku života dítěte je důležité mateřské mléko. Složení mateřského mléka se mění s růstem a potřebami dítěte. Mateřského mléka si dítě bere tolik, kolik potřebuje, a vytváří si první dobrý stravovací návyk. Už od jednoho roku by si dítě mělo zvyknout na pravidelné jídlo (5 – 6krát denně). Navíc velmi často se v rodinách vyvařuje stejně – kynuté knedlíky, vepřo knedlo, všechno smažené na sádle… A pak když vás dítě vidí, jak se ládujete večer u televize, převezme váš návyk také.

Pro růst a zdravý vývoj dítěte je obzvlášť nepostradatelný pohyb. Takže nezapomínejte vaši ratolest občas vyhnat ven, místo toho, aby celý den proseděla u počítače.  

Máte doma malého tlouštíka? Snažíte se s tím něco dělat, nebo si myslíte, že to vyběhá?

Autor: Eliška Večerková

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout