KostivalO dovolené mám kupodivu málo času na větší překlady, tak jen něco krátkého zajímavého – třeba jak si uzdravit zubní kazy. Přírodní národy s nimi prý nemají problémy, i schválně obroušené zuby se jim zahojí …

Naši zubaři sice taky nabízejí nějaké nátěry na zalepení mírně porušené skloviny, ale tahle skořápková a kostivalová kúra podle Natural News by  asi mohla přinést trvanlivější výsledky. 

K překladu tohoto článku mě víceméně inspirovala jedna mladá maminka, co si stěžovala, že vlivem těhotenství a kojení se jí nějak "rozpadají zuby" … třeba se to dá ještě zachránit, i když je to piplačka. Pokud to někdo vyzkoušíte/máte vyzkoušeno, dejte vědět …

http://www.naturalnews.com/029112_teeth_regeneration.html
 

Zapomeňte na plomby, raději si regenerujte zuby

Máte-li zubní kaz, nemusíte hned spěchat dát si ho zaplombovat, nýbrž můžete se pokusit zub regenerovat. Naše těla se totiž neustále obnovují, a i když to není běžně známo, je možno regenerovat i zuby. Obnovit si zuby je bezpochyby lepší než nechat si je zaplombovat, protože většina dnešních plomb obsahuje buď rtuť (známý toxin, který poškozuje mozek a nervový systém), nebo estrogen(bílé plomby uvolňují estrogen a přispívají k hormonálním problémům).

Navíc je regenerace zubů snadná. Potřebujete pouze dvě věci: kořen kostivalu a skořápky z organických vajec. Skořápky se používají proto, že obsahují 27 minerálů a spoustu vápníku, takže je to ideální stavební materiál k regeneraci zubů. Složení vaječných skořápek se vlastně velmi podobá složení zubů a kostí. Kořen kostivalu se užívá proto, že urychluje růst kostí, zubů a tkání. To napovídá i český název „kostival“, slovensky "kostihoj".

Když si chcete regenerovat zuby, měli byste sníst jednu skořápku organického vejce denně. Nejlepší způsob, jak ji zkonzumovat, je rozmixovat skořápku na jemné částice s čerstvým ovocem na tzv. smoothie(pozn. překl.: Smoothie – hustý nápoj většinou jen ze samotného ovoce, v USA velmi oblíbený, něco jako naše přesnídávka, ale pije se to).

Ideální je nápoj z banánu,  protože banán udrží částečky skořápky v suspenzia neklesnou na dno sklenice. Vejce rozbijte a před mixováním povařte skořápku 5 minut ve vodě, aby se zničily případné patogeny.

ímto tedy doplníte ve svém těle minerály a vápník. Dále je třeba používat na své zuby a dásně kořen kostivalu. Kořen může být čerstvý nebo sušený, pokud je sušený, mírně ho po 10 minut povařte, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec kořene s pár lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a srkejte mezi zuby asi po 20 minut. Pak vyplivněte.

Pokud budete používat kořen kostivalu tímto způsobem jednou denně, pravděpodobně během pár týdnů uvidíte výsledky. Mnohé kazy se tímto způsobem mohou úplně uzdravit za 1 – 2 měsíce pravidelného denního ošetřování. A nejlepší na tom je, že když se zuby uzdraví, nemusíte si nechat dát na zbytek svého života do úst toxické kovy nebo látky narušující hormonální rovnováhu.

Poznámky: kořen kostivalu může klást vyšší nároky na játra, takže kdo má problémy s játry, měl by se mu vyhnout. Až se vaše zuby zregenerují, měli byste kostival přestat užívat, abyste to nepřehnali.

Česky o regeneraci zubů: http://pravekadieta.cz/2009/04/05/prevence-a-lecba-zubniho-kazu/

Komentáře