Jednou z oblíbených domácích činností je hraní šipek. I díky tomu, že má hra jednoduchá pravidla a nepotřebujete téměř žádné vybavení, jedná se o velmi dostupnou záležitost, kterou si může dovolit každá rodina. Při výběru terče máte dvě možnosti.

Co je sisalový terč?

První variantou je takzvaný sisalový terč. Název je odvozený od materiálu, z něhož se vyrábí samotná plocha, do které při házení míří šipky. Vyrábí se totiž ze štětinek rostliny agave sisalana, jež se kromě toho používají třeba také pro výrobu lan a provazů. Štětiny této rostliny jsou velmi odolné, což zjistili i tvůrci šipkových terčů. Při správném postupu je terč velmi pevný a šipky se do něj snadno zabodávají.

Druhou volbou je elektronický šipkový automat. Jeho výhodou je možnost nastavení až několika stovek variant her. Potřebujete mít ale v blízkosti elektrickou zásuvku, aby terč mohl fungovat. Odměnou je fakt, že automat za vás hlídá skóre a změnu hráčů.

Šipkový automat

Rozdíl mezi oběma typy spočívá také v tom, jaké šipky se pro hraní používají. Elektronická varianta obecně vyžaduje šipky s plastovými konci, aby nedošlo k rychlému poškození kontaktů při házení. Na sisalový terč je oproti tomu vhodnější zvolit šipky s kovovými hroty, díky nim se do terče bez problémů zapíchnou.

Jak je to s cenou za šipkové terče?

I na profesionálních turnajích se dává přednost zejména sisalovým terčům. Šipkové automaty jsou spíše pro rekreační využití. Cenově se však obě varianty dají pořídit už od několika stovek korun v nejlevnějších provedeních, takže jsou zcela dostupné i těm z vás, kteří nemají zrovna peníze na rozdávání. Ani samotné šipky a náhradní díly nevyjdou nijak draze, jde tedy o příjemnou a levnou zábavu, u níž se může vydovádět klidně celá rodina či parta přátel, kterou si domů pozvete.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015