„BALETNÍ POZICE” – lýtka a svaly bérců. Následujících pět protahovacích cvičení vychází z klasických baletních pozic. Během cvičení je velmi důležité vyvarovat se možných zranění kloubů, hlavně kolen. Je nutné dbát na precizní techniku cvičení, koncentrovat se na správné zapojení svalstva kyčelního kloubu.

Pri cvičení by se měla váha těla rozložit rovnoměrně, paty zůstávají po celou dobu v kontaktu s podložkou. Jakákoli technická chyba může mít neblahý vliv na kolena, kotníky a chodidla…

Uvolněte se, s výdechem odtlačujte kolena od sebe a současně pomalu přecházejte do podřepu. Pohyb musí vycházet z kyčlí, jakékoli vytočení kolen je nevhodné!

0x01 graphic

V I. pozici jsou paty u sebe a špičky směřují od sebe (až do 180 stupňů).

0x01 graphic

Ve II. pozici jsou paty asi 30 centimetrů od sebe a špičky vytočené až do úhlu 180 stupňů.

0x01 graphic

Ve III. pozici jsou chodidla rovnoběžně a špičky vytočené do úhlu 180 stupňů. Jedna noha je mírně předsunuta s patou približně uprostřed druhého chodidla.

0x01 graphic

Ve IV. pozici jsou chodidla rovnoběžně a špičky vytočené do úhlu 180 stupňů. Jedna noha je předsunuta asi o 30 centimetrů s patou na úrovni špičky druhé nohy.

0x01 graphic

V V.pozici jsou obě chodidla rovnoběžně a špičky vytočené do úhlu 180 stupňů. Jedna noha je mírně předsunuta s patou na úrovni špičky druhé nohy.

Cvičení je ukázkou z knihy: Strečink – 311 protahovacích cviků pro 41 sportů

 

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015