Dokonce i sexuální styk, který pak proběhl v určité fázi rituálu, měl svá pravidla.

Například byl absolutně zakázán sex s dětmi či zvířaty. Pohlaví však v takovém styku důležité nebylo. Byl povolen i akt mezi partnery stejného pohlaví.

Nejčastěji se však jednalo o rituály párů. Z těchto rituálů jsou odvozeny vzorce i pro rituály, jak je známe teď. Jen ta sexuální část je už v dnešní době vynechána. Zdržuji se hlasování a neříkám ani naštěstí či bohužel. Jak jsme si řekli, rituály probíhají v podstatě stejně, jak je známe. Účastníci i jednotlivec si určili cíl kouzla, vizualizovali si jej. Použili klasické propriety jako jsou svíce, kotlík, hůlky, dýky , oltář atd. Vytvořil se rituální kruh, kněz či kněžka přizvali účastníky do kruhu, vyřknulo se zaříkávadlo. Až do této chvíle bylo vše shodné. Avšak na místo klasické meditace nastávala doba sexu. Využívalo se orgastické energie. Při vrcholné fázi orgasmu se vyslala energie kouzla k cíli. Pak se klasicky ukončil rituál, účastníci si připili, poděkovali, rozloučili se a kruh byl rozpuštěn. (V dnešní době je asi největší překážka k takovým skupinovým praktikám purismus a pohlavní choroby).

I první manželský sex byl magický rituál. Prvnímu manželskému sexu asistoval kněz či kněžka. (Později třeba rodiče, hlavně u významných svateb. Také se rovnou zkontrolovalo, zda je nevěsta panna a zda bylo manželství „naplněno“.) Byl vytvořen posvátný kruh. Partneři byli rituálně očištěni, omyti a nazdobeni, každá kultura měla své zdobení. Poté patron styku vzal muže a dovedl ho na připravené místo. Muž si nahý sednul na zem, či na přichystané sedátko. Pak dovedl patron ženu k muži a „předal ji“, žena si klekla či stoupla před muže. Muž ji položil ruce na boky a žena mu položila své ruce na temeno hlavy. Masírovala muže ve vlasech, on jí hladil pouze na bocích. Takto vydrželi co nejdéle, nejméně však půl hodiny. Kněz zatím chodil okolo jejich kruhu a zaříkával plodnost, úspěch manželství, věrnost, zdraví atd.. Pak samozřejmě došlo k milování. Nejen, že tak proběhl rituál prvního sexu, ale mezi mužem a ženou proběhlo neuvěřitelné přenesení energií, erotické napětí bylo nevýslovné. Tento rituál se v trochu změněné formě dochoval a teď můžu říct naštěstí dodnes. Je to rituál prvního milování. Málokdo však v dnešní uspěchané době stráví své první milování s partnerem jakkoliv plánovaně. A to je veliká škoda, protože nám pak strašně dlouho trvá, než si najdeme „stejnou vlnu“ v sexu a často nám pak sex nevyhovuje, neumíme se uvolnit a kolikrát ani pořádně neznáme sami své tělo. Sex pak bývá častou příčinou rozchodu.

Pokud už máte stabilního partnera a přesto si chcete tento rituál zkusit, určete si nějaké významné datum, třeba výročí. Teď bude následovat výčet rad, jak z Cosmopolitanu, ale v tomto případě jsou opravdu na místě. Roli kněze převezměte sami. Udělejte si s partnerem čas, naplánujte pěkný den, či večer. Proveďte rituální koupel, použijte vonné směsi (klidně i speciální šamanské oleje určené k erotice a povzbuzení libida) udělejte si rituální kruh, obrys obsypte solí (obyčejnou kuchyňskou), zapalte svíce, cokoliv, co podpoří romantickou a magickou atmosféru. Muž se posadí na židli a žena si stoupne s lehce rozkročenýma nohama před něj. Muž by měl mít obličej ve výši ženina pupíku. Muž vezme ženu za boky a jemně ji krouživými pohyby hladí na bocích. Žena mu konečky prstů jemně masíruje pokožku hlavy. Soustřeďte se na partnerovu energii a zkuste se na něj co nejvíce naladit. Pokračujte v této lehké meditaci, dokud se na partnerovu energii úplně nenapojíte, pak pokračujte v milování dle libosti. Tento rituál (a věřte, je to vyzkoušené) zaručí neuvěřitelné splynutí a přenos energií. Partneři se daleko snáze sexuálně sjednotí a rituál vám zaručí, že toto milování zařadíte do svých nejerotičtějších zážitků.

Přeji vám krásné chvilky s partnerem.

Vaše Wargana

Komentáře