Rychlá technika
Několikrát za sebou se hluboce nadechněte a poté pořádně vydechněte až k bránici. Při výdechu silně zatněte hýžďové svaly a pěsti, při výdechu je opět povolte. Opakujte několikrát za sebou, budete se cítit klidnější, svěží a uvolněnější.

Slovní technika
určete si jedno slovo, které bude vaším heslem. To slovo by nemělo mít žádný význam, aby nevznikla při jeho přeříkávání žádná asociace -to slovo si vytvořte uměle. Pak se pohodlně posaďte do křesla, zavřete oči, uvolněte se a pomalu dýchejte. V klidu si opakujte zvolené slovo a soustřeďte se jen na něj. Pokud se vám budou myšlenky rozutíkávat, vždy se vraťte zpět ke svému slovíčku. Toto cvičení si opakujte několik minut každý den, podvědomí se ho
pak spojí s navození klidu a pokud ho pak vyslovíte v nějaké vypjaté situaci, pomůže vám k tomu se rychle zklidnit.

Vizuální technika
Toto cvičení provádějte večer v posteli před usnutím nebo kdykoli přes den. Pokud máte neodbytné myšlenky, které se vám neustále vrací, problémy, které vám nedají pokoj a vtíravé negativní představy, tak si sedněte nebo lehněte, zavřete oči a představujte si, že máte v hlavě velikou skříň plnou šuplíků a v každém šuplíku je schovaný některý váš problém. Šuplíky jsou otevřené a vy je budete imaginárně se své hlavě zavírat, čím se uzavře každý váš problém, který vás trápí. Nebo s můžete představovat, že máte v hlavě četu uklizeček s košťátky, které důkladně vymetají všechny vaše problémy z hlavy ven.

Zívací technika
To nevadí, že je den a vy jste vstávali už před dlouhou dobou. Přesto si udělejte zívací cvičení, které spočívá v tom, že si opravdu dlouze zívnete současně s pořádným protažením těla. Odstraníte tak strnulost a blokády.

Šlapací technika
Na zem si položte malý tvrdý polštářek, stoupněte si na něj, uvolněte se a v klidu na něm přešlapujte, celé tělo nechte volně viset, jako byste byli hadrový panák. Přešlapujte několik minut, pokud nebudete úplně uvolnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
REKLAMA:
loading...

Komentáře