Správné vyměšování„Existuje jednoznačný fyziologický smysl pro sezení v podřepu během vyprazdňování se„, vysvětluje gastroenterolog Anish Sheth, spoluautor knih Co vám říká vaše stolice a Co mi říká moje moč.

Když stojíme, úsek tlustého střeva, v němž se nacházejí odpadní látky, je tlačena proti puborektálnímu svalu. To zabraňuje jeho vyprázdnění až do doby, kdy přijde čas pro toaletu.

stolice

Běžné sezení na toaletě tento sval uvolní jen částečně.

Naproti tomu, při sezení v podřepu se uvedený sval uvolní úplně. V podstatě se při tom zároveň natáhne i tlusté střevo, což usnadňuje stolici v jejím pohybu.

Dokonce v jedné medicínské příručce již z roku 1964 se píše, že ideální pozicí pro vyprázdnění stolice je právě sezení v podřepu se stehny zafixovanými na úrovni pánve.

podstavec

Celkově lze říci, že provádění velké potřeby v podřepu má 7 hlavních zdravotních přínosů.

Snadněji a rychleji vyloučení stolice.

Předcházení uvíznutí odpadních látek, což vám umožní tělo skutečně vyčistit. Tímto se výrazně snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

  • Bránění stolici znovu vstoupit do tenkého střeva a kontaminovat jej.

  • Chrání vaše pánevní dno, zlepšuje celkové zdraví prostaty a kontrolu nad močovým měchýřem.

  • Chrání vaše nervy nacházející se v pánevní oblasti, zlepšuje ovládání svalů a předchází jejich natažení.

  • Zbavuje dělohu od tlaku.

  • Trénuje ženy pro přirozený porod.

Že by právě nastal čas na výměnu standardních toalet za dřepové? Nebo alespoň pořízení si malého podstavce pod nohy, jak to ukazuje obrázek výše?

To už závisí plně na vás …

Autor: Helena

Poznámka Studia Hedis:

KDYŽ JSEM ŽILA 3 ROKY V MONGOLSKU, VŠIMLA JSEM SI, ŽE MONGOLOVÉ VYKONÁVAJÍ VELKOU POTŘEBU POUZE V PODŘEPU. NEBYLO TO POUZE TÍM, ŽE KLASICKÝ ZÁPADNÍ ZÁCHOD NEBYL PO RUCE, ALE I PROTO, ŽE JE ŘÍDILA PŘÍRODA. RAKOVINA TLUSTÉHO STŘEVA SE NEVYSKYTOVALA, PŘESTO ŽE JEDLI PŘEVÁŽNĚ MASO, BÍLÝ CHLÉB A TÉMĚŘ ŽÁDNOU VLÁKNINU. ČASTO JSEM NAD TÍM PŘEMÝŠLELA A TENTO ČLÁNEK MI PŘINESL DO CESTY OSUD, PROTOŽE JSEM SE O TOM UŽ CHTĚLA MOCKRÁT ZMÍNIT.

Iva Hédlová