Křišťál musí být bez kazů – žádné škrábance na povrchu ani bubliny uvnitř /nové "křišťálové koule" vyrobené z akrylplexiskla fungují zcela dobře, ale velmi snadno se poškrábou/. Postavte kouli na černé pozadí. Ideální je černá sametová látka. Může také ležet na stole před Vámi nebo zakrývat Vaše ruce, chcete-li kouli držet. Černé pozadí má zajistit, že až se do koule budete dívat, nebudete kolem ní pozorovat nic, co by Vás rozptylovalo. Zpočátku byste měli pracovat sami v tiché a tmavé místnosti. Ideálním místem je samozřejmě Váš chrám. Nechte svítit jedno malé světlo, třeba svíci. Světlo umístěte tak, aby se neodráželo rovnou na kouli. Zapalte příjemné kadidlo, jestliže Vám pomůže se soustředit. Pracujte ve vysvěceném kruhu, alespoň zpočátku. Později, když budete chtít používat kouli jinde, si můžete představit sebe obklopeného a zcela pohlceného bílým světlem. Ale i v takovém případě se doporučuje nakreslit si kruh a být se svým nožem athame uvnitř něho. Začněte vyslovením nějaké ochranné modlitby. Pak požádejte Vyšší moc, aby Vás vedla a ochraňovala.

Nyní se posaďte, dívejte se do křišťálové koule a snažte se mít prázdnou mysl. Není to snadné a vyžaduje to určitou praxi. Nedívejte se na kouli bez mrknutí oka. Způsobilo by to jen napětí v očích. Dívejte se a přirozeně mrkejte očima podle potřeby. Nesnažte se něco si v kouli představovat. Jen udržujte mysl čistou. Po chvíli /mezi dvěma a deseti minutami/ se Vám bude zdát, že se koule plní bílou mlhou nebo kouřem. Postupně bude houstnout a houstnout, až se Vám bude zdát plná. Potom bude kouř opět řídnout a mizet a zanechá v kouli obraz – téměř jako miniaturní televizní obraz. Mohl by být černobílý, ale spíše bude barevný. Možná bude klidný, ale také by se mohl pohybovat. Je z minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti. Je rovněž velmi pravděpodobné, že to bude symbolický obraz vyžadující nějakou interpretaci – podobnou jako u snů.

Zpočátku nebudete mít velkou kontrolu nad tím, co vidíte. Musíte jen brát, co přichází. Až budete zkušenější, můžete před pohledem do koule chvíli meditovat. Když se pak začnete dívat, vyčistěte si mysl a snažte si ji uchovat prázdnou. U většiny lidí se dá při čtení z koule očekávat úspěch. Jestliže při prvním pokusu nic neuvidíte, vyzkoušejte to znovu a zase znovu. Může trvat týden, než se Vám něco podaří, ale vytrvejte. Nevěnujte však žádnému pokusu déle než asi deset minut.

Zdroj: trochu upraveno – Velká učebnice čarodějnictví a magie – Raymond Buckland

Pěkná kniha na českém trhu o věštění z křišťálové koule je od Věry KUBIŠTOVÉ

Komentáře