Dá se očekávat, že je v kolektivu několik nezadaných lidí, kteří vás budou brát jako výzvu či objekt pro potencionální milostný vztah.

Jsou jejich úmysly jen čisté?

Úmysly některých můžou být různé. Nezadaní a hledající vás mohou shledávat jako objekt pro flirt, vážný vztah či jen pro postelový experiment.

Muži a ženy – přátelská pozvání?

Nemusí být náhoda, že vás někdo pozve třeba na kafe nebo na skleničku. Před schůzkou samotnou byste však měli pečlivě zvážit, zda bude vztah na pracovišti ten pravý. Říká se, že co je v domě, není pro mě. Na druhou stranu pro mnoho lidí může být milostný vztah na pracovišti zároveň jakýmsi zpestřením a okořeněným časem stráveným v práci.

Kde jsou hranice?

Pokud se rozhodnete partnera v práci nevyhledávat, i když srdci někdy prostě poručit neumíme, zkuste nejprve zjistit, co se dá od schůzky očekávat. Může mít příjemná kolegyně, která vás chce vzít na čaj, postraní úmysly nebo jen se chce seznámit, poradit vám, či varovat před hroznými lidmi ve firmě?

Co očekáváte vy?

Je téměř jisté, budete-li se protějšku líbit, že vám to napřímo neřekne. Proto radíme – čtěte mezi řádky a všímejte si řeči těla. Částečně tak zjistíte, o co kolegovi jde a poměrně zdvořile ho můžete odmítnout.

Pravidla hry:

  • Než začnete vztah s někým na pracovišti, zvažte, zda by vám tento svazek na pracovišti a vše co s tím souvisí, vyhovoval.
  • Pracovat v jedné společnosti spolu rozhodně není snadné. Počítejte s tím, že bude-li někdo z ostatních kolegů o vašem vztahu vědět a přitom budete v poměru šéf a podřízená, může klesnout důvěra ve vás u vašich některých kolegů.
  • Začínající vztah v práci zveřejňujte určitě s velkou rozvahou.
  • V soukromí mějte vztahy jakékoli, v práci raději ryze pracovní. Divili byste se, kolik lidí se může vašimi city pohoršovat.

Co možná nevíte…

  • Typický milostný pár v zaměstnání tvoří ženatý muž ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety a o deset let mladší žena, která k němu obdivně vzhlíží.
  • Třicet procent lidí myslí na to, že si to v práci "rozdá" se svou kolegyní či kolegou. Ne nadarmo se říká, že zakázané ovoce nejlépe chutná. Ovšem to neznamená, že pro myšlenku hned budeme krást…
  • Milostné vztahy na pracovišti představují určitý ventil, uvolnění po pracovním vypětí. Zvýšená produkce endorfinů dokonce zvyšuje výkonnost, produktivitu práce.