čakryNebuďte natolik pyšní a snažící se vše kontrolovat. Uvědomte si, že to, co se vám nelíbí u druhých lidí, je odraz vaší vlastní vnitřní bytosti, která se na sebe snaží upozornit.

 1. Odložte osten, který vás neustále popichuje, že nejste dokonalí…přestaňte si znepříjemňovat život. Mějte sami sebe rádi.
   
 2. Bud´te rádi, že nejste dokonalí a děláte chyby. Dokonalost není vyvážený stav. Vyváženosti dosáhnete, když přijmete své dokonalé i nedokonalé stránky.
   
 3. Uvědomte si svoji jedinečnost. Z tohoto poznání vyplývá, že není žádný důvod se s někým poměřovat a soutěžit. Duše sama bude udržovat potřebný tlak, který je třeba, abyste šli kupředu.
   
 4. Vybírejte si pro volný čas sporty, kde není cílem dosáhnout určitého výkonu za určitou časovou jednotku jako např. přeplavat 20x bazén za 10 minut. Stanovte si buďto vzdálenost nebo čas, ale ne obijí najednou.
   
 5. Učiňte vlastní rozhodnutí, že budete žít na této zemi a těšit se ze života. To neznamená, že život bude vždy snadný, ale lépe se s tím vypořádáte s plnou podporou duše, než když jste částečně mimo tělo.
   
 6. Vhodné uzemňující aktivity jsou práce na zahrádce, v kuchyni, výroba keramiky, umělecká tvorba nebo procházky. Když je to možné, postavte se na zem bosýma nohama a pociťte energii země, jak vás přitahuje do středu této planety.
   
 7. Pořiďte si nějaký oděv zakrývající oblast základní čakry, tj. boty, kalhoty, ponožky, sukni nebo kalhotky, v červené barvě. Nezapomeňte však, že příliš mnoho červené barvy vytváří v oblasti základní čakry velké množství energie, a proto ji v případě, že jste dobře svázaní se zemí, střídejte s tmavšími odstíny červené nebo s jinými barvami.
   
 8. Opřete se o strom a prociťte energii stromu, který je tu na zemi už třeba několik tisíc let. Představte si, že vaše nohy jsou kořeny takového stromu, vrostlé hluboko do země a vaše hlava a ruce se vztahují za světlem. Tímto cvičením aktivujete základní i korunní čakru.
   
 9. Udělejte něco zábavného a dovolte svému vnitřnímu dítěti si hrát. Opět je nejvhodnější, když taková aktivita zahrnuje zemi nebo vodu, ale může to být cokoli, na co už jste zapomněli a co jste odložili ve snaze „být dokonalí“.
   
 10. Postavte se pevně na zem s lehce ohnutými koleny a řekněte: „Mám zde na zemi své a jedinečné místo a proto cítím jistotu a bezpečí.“