Zmateně chodíte mezi regály plnými jídla a nevíte, co zdravého a přitom chutného koupit? S Christine nakoupíte chutně a zdravě. Ovoce? Pak jedině Kiwi! Jedině kiwi vám dodá dvojnásobek denní dávky vitamínu C. Kiwi obsahuje stejné množství vlákniny jako banán a má jen nepatrné množství kalorií.

Zdravá zelenina? Rajče! Rajčátka nás zásobí karotenovým barvivem a antioxydanty, které snižují riziko rakoviny. Taktéž posilují imunitní systém. Rajčata jsou také bohatá na vitamin C.

K snídani místo kávy jedině pomerančový džus 
Ještě, než vyrazíte do práce, vypijte sklenici pomerančového džusu. Pomerančový džus vás nabije dávkou energie, důležitou pro celý den.

Náš tip: Vyhýbejte se uměle přislazovaným džusům. Raději si vyrobte džus sama doma. V džusu je důležitá dužina, která vám dodá vlákninu.

Bílé pečivo? Raději celozrnný chléb 
Celozrnný chléb obsahuje pomalu stravitelné sacharidy, proto vás na delší dobu zasytí. V celozrnném chlebu jsou obsaženy důležité vitamíny B, E. Dále obsahuje zinek a hořčík. Celozrnný chléb navíc zlepšuje metabolismus. 

Zdravá svačinka – Kefír 
V kefíru jsou obsaženy důležité vitamíny, bakterie a minerály. Víte, že díky zakysanému mléku se vyhnete gynekologickým potížím?

Na nervy jedině hořká čokoláda 
Když se potřebujete uklidnit, sáhněte po hořké čokoládě. Hořká čokoláda obsahuje velké množství antioxydantů posilujících kardiovaskulární systém. Dále obsahuje hořčík, fosfor a minerály.

Zapomeňte na hovězí, raději vyzkoušejte ryby 
Rybí maso obsahuje důležité vitamíny B, beztukové proteiny a omega 3 mastné kyseliny. Ty v našem těle rozpouštějí cholesterol a zabraňují tak srdečním chorobám. 

Záleží vám na tom, co jíte? Proto nezapomínejte svou lednici správně nakrmit! Jedině pak budete opravdu fit.

Autor: Kristýna

Komentáře