Pamatujete si ještě na staré modely, které se neobešly bez rtuti? Dnes se už měří teplota úplně jinak, rychleji a hlavně bezpečněji. Rozbít rtuťový teploměr znamenalo potenciální nebezpečí pro všechny členy domácnosti, zejména pak děti. Moderní teploměry ale při měření nevyžadují ani přímý kontakt s pokožkou, a i díky tomu mohou pracovat podstatně rychleji než jejich předchůdci. V neposlední řadě pak nabízejí i víceúčelové využití pro každou domácnost.

Praktický pomocník je oceňován i lékaři

Stačí jen několik vteřin a teplota je změřená. Je v normě nebo má pacient slabou horečku? Podobnou otázku řeší v lékařských ordinacích dnes a denně, bylo by proto velmi nepraktické měřit tělesnou teplotu zařízením, které nemusí být spolehlivé a samotné měření trvá obvykle i několik minut. Vyplatí se však nejen profesionálům, ale i pro občasné využití v běžné české domácnosti. Co všechno vlastně umí bezdotykový teploměr? Kromě samotného měření teploty těla dokáže i s velkou přesností určit teplotu povrchů. Můžete si tak snadno během několika vteřin ověřit, jestli není obsah kojenecké lahve stále ještě příliš horký. Proč být v roli rodičů v neustálém stresu, když je kolem tolik pomůcek?

Stačí jen dvě tužkové baterie

Nabíjení akumulátoru, dlouhé čekání, nutnost servisu po určité době. Ale proč, když postačí jen dvě malé tužkové baterky? Přesně tak, k provozu budou zapotřebí jen baterie, které mohou nabídnout týdny plné spolehlivého měření. Nepotřebujete tedy zdroj elektřiny ani dlouhý kabel, jenž by všechny okolo spíš jen obtěžoval. Měřit teplotu můžete, i když je zhasnuté světlo a děti by se při rozsvícení v jejich pokoji vzbudily. LCD displej má podsvícení, díky němuž uvidíte velmi dobře na naměřenou teplotu i tehdy, když je kolem šero nebo dokonce úplná tma. Více informací o moderních teploměrech najdete na cel-tec.cz.