BlíženciCO ČEKÁ BLÍŽENCE V ROCE 2012
Pro osobu narozenou ve znamení Blíženců je rok 2012 charakterizován změnami a aktivitou. Vaše hvězdné cíle se budou rychle měnit, měli byste si však ujasnit priority a zaměřit se na své cíle. Hodně bude záležet na každém jednotlivci, jak posoudí danou situaci a jak se podle ní zařídí. Start nemusí být zrovna ideální, postavení planet nahrává rušivým elementům a větším výdajům. S příchodem jara bude většina Blíženců zavalena úkoly, které budou vyžadovat rychlé řešení.

Duben bude tvůrčí, produktivní a perspektivní. Vaše projekty se začnou vyvíjet, a to bez jakýchkoli přísných omezování. Květen a červen bude ve znamení komunikace a lásky. Červenec a srpen si trochu pohraje s vaší náladovostí a emocemi. Přemíra podnětů a známostí vám může zaslepit oči. Bude pak těžké rozeznat hranice mezi přátelstvím a láskou. Blíženci narození mezi 1.a 21. 6. budou často ztrácet hlavu, a pokud nezalarmují zdraví a rozum, konec roku prožijí v nemalých starostech. Nejlépe si povedou Blíženci narození mezi 21.a 31. 5. Vlastní silou, rozhodností a nadhledem drží osud pevně ve svých rukou.

BLÍŽENCI A KARIÉRA

V letošním roce vás popadne touha něco dokázat, zvítězit sami nad sebou. Téměř celý rok na vás působí planetární vlivy, díky nimž se nebudete obávat vyzkoušet nové věci a vdechnout jim svého kreativního ducha. Můžete psát poutavé slogany, prózu, poezii, rovněž reklama vám není cizí. Mnozí budou vynikat v hudební a výtvarné oblasti, jiní jako dealeři, makléři, manažeři, obchodníci či programátoři. Blíženci narození mezi 21. a 31. 5. budou prožívat poměrně dobrý rok. V práci se nezastavíte a volné dny si budete užívat. Blíženci narození mezi 1. a 11. 6., mějte se na pozoru, rozhodně není vhodná doba pro velké počiny! Zapojte rozumové schopnosti, nenechte se strhnout okolím a neoddávejte se zábavě víc, než je zdrávo. Blíženci narození mezi 12. a 21. 6. slyší, vidí a cítí daleko víc než ostatní zrozenci, a pokud nebudou oceněni tak, jak by si zasloužili, vymění staré za nové. Touží po nových poznatcích, cestování, milují akci a vzrušení, prosazují své názory a nápady. Nejúspěšnější bude část jara a letní měsíce.

BLÍŽENCI A PENÍZE

Ti, kdo se narodili na začátku znamení (21.-31. 5.), mají před sebou úspěšný rok a budou na tom finančně nejlépe. Nejedni z vás si budou moci dovolit něco, o čem dosud jen snili. Blíženci narození mezi 1. a 11. 6. si dořeší své finanční problémy, či je dokonce vylepší, ale bude je to stát větší úsilí. Velmi pozorně zvažujte investice a nehrňte se bezhlavě do nepromyšlených plánů, hypoték a půjček. Uchovejte si za každou cenu zdravý rozum. Blíženci narození mezi 12. a 21. 6. se mohou těšit na posun v kariéře a finanční vylepšení, avšak nákladný rok a nepředvídaná vydání mohou vaše výdělky převyšovat. Finanční záležitosti si žádají opatrnost, pečlivě proto zvažujte všechna vydání.

BLÍŽENCI A LÁSKA

Je to rok definitivně dořešených partnerských problémů. Pokud se rozvádíte, konečně svůj rozchod a dělení majetku dotáhnete do konce. Naopak ti, kteří mají dlouhodobou známost, založí rodinu. Nejsložitěji se mohou chovat Blíženci narození mezi 12. a 21. 6., velmi rádi se totiž předvádí a baví. Zvídaví a společenští jedinci se mohou setkávat s nepochopením a neporozuměním v partnerských vztazích. Podobně na tom mohou být Blíženci narození mezi 1. a 11. 6., ti si s sebou nejspíše povlečou nějaké nedořešené citové záležitosti z minulosti. Blíženci narození mezi 21. a 31. 5. si povedou lépe v citové oblasti. Zejména mladé páry naplní tento rok vírou a optimismem. Přestože někteří citlivější jedinci budou mít o správnosti svého počínání pochybnosti, neměli by se bránit poznání. Jisté riziko hrozí v případě, pokud nebudete brát vztah vážně a nezbavíte se sentimentálních vzpomínek, které vás brzdí v rozletu. Plodné období změn vám přinese uspokojení a vnitřní harmonii.

Nejvhodnější partner Blížence: Beran, Lev, Váhy, Vodnář

Neutrální partner Blížence: Rak, Panna, Střelec, jiný Blíženec

Konfliktní partner Blížence: Býk, Štír, Kozoroh, Ryby

BLÍŽENCI A ZDRAVÍ

Většina Blíženců trpí na migrény, alergie, časté virózy, chřipky, mívá problémy astmatického charakteru, s dýcháním, průduškami, Blíženci mívají také choulostivé plíce a problémy se zažíváním a štítnou žlázou. Bolí je často záda, ramena a ruce, trápí je revmatismus a dna. Neméně důležitá je psychika, dobrá nálada, životospráva a dostatek odpočinku. Všestranní Blíženci toho chtějí stihnout mnoho, často mění své zájmy a plány, což může obracet v jejich neprospěch. Je třeba ovládat neklidnou povahu a se zdravím zacházet opatrně. Náladu vám zvedne sport, procházky v přírodě a cestování.

NEPŘEPÍNEJTE SVÉ SÍLY v lednu, únoru, o dovolených a v listopadu. Vyvarujte se dychtivosti a chtít všechno honem honem! Být v neustálém spěchu a napětí. Naučte se odpočívat, ustaňte aspoň na chvíli ve své hyperaktivitě, sedněte si, přečtěte si knihu, lehněte si třeba do trávy a pozorujte měnící se oblaka. Uvědomte si, že z vašeho neustálého spěchu pramení všechny vaše zdravotní problémy. Nenechte se strhnout okolím k neuváženým krokům. Šetřete své síly a naučte se relaxovat. Pozor si dávejte na cestách a na také na adrenalinové sporty.

BLÍŽENCI A PSYCHIKA

O Blížencích se říká, že jsou věčnými hledači. Většina si nedokáže vybrat, co je pro ně nejdůležitější, jakým směrem by se měli vydat. Zajímají se o vše a všeho se musí alespoň dotknout. Labilnější Blíženci trpí neurózami, přecitlivělostí a popudlivostí. Je třeba se naučit větší trpělivosti, vyhnout se škodlivým návykům a nahradit je vším přírodním. U Blíženců je důležitá pohoda, být za každých okolností přirození, nezatěžovat mysl desítkami různých věcí, neodbíhat od jednoho ke druhému, nevrhat se stále do nových vztahů. Soustřeďte se na rodinu a řešení primárních věcí. V tomto roce nejspíš budete sklízet to, co jste zaseli. Nejrůznější lekce je nutné brát s nadhledem a humorem.

BLÍŽENCI A SPORT

Blíženci milují pohyb a sport, zejména atletiku, rádi plavou, potápějí se, hrají fotbal, nohejbal, tenis, golf, bowling, lezou po horách, lyžují, bobují, tančí a zbožňují rychlou jízdu. Blíženci jsou velice soutěživí, nápadití a hraví, lákají je všechny druhy, chtějí od všeho alespoň trochu vyzkoušet. Vrcholné okamžiky na sportovních kolbištích nejspíš zažijí Blíženci od léta do zimy.

BLÍŽENCI A ROSTLINY PLUS BYLINNÉ ČAJE

Pomněnka, azalka, akát, bonsaj, jabloň, líska, javor.

Mátový čaj působí při bolení hlavy, nevolnosti, střevních kolikách, průjmu, podráždění žaludku a při menstruačních potíží. Má uklidňující účinky na žaludeční sliznici a zabraňuje tvorbě žlučových kamenů. Petrklíčový čaj pomáhá proti nespavosti, snižuje napětí, působí v krevních cévách, v močových cestách a podporuje vylučování vody v ledvinách. Kozlíkový čaj pomáhá při bušení srdce způsobené rozrušením, zmírňuje nervové potíže a má harmonizující účinky na činnost štítné žlázy.

BLÍŽENCI A BARVY

Blíženci mají dobrý vkus a smysl pro ladění barev. Upřednostňují různé kombinace, milují žlutou, růžovou, béžovou, lila, modrou, tmavě červenou a všechny duhové barvy. Atraktivní osoby a umělci si potrpí na zlatavou barvu a kombinaci černé a bílé.

BLÍŽENCI A VŮNĚ

Všechny citrusové vůně podpoří myšlení a rychlost úsudku. Naopak hloubku myšlenkám dodávají santalové orientální tyčinky nebo aromatické esence. Pocit svěžesti a čistoty vyvolávají vonné tyčinky myrhy.

BLÍŽENCI A KAMENY

Nejvhodnějším kamenem pro roztěkané Blížence je karneol, pomáhá při vysokém krevním tlaku, nespavosti, revmatismu a potížích se zuby. Chalcedon, citrín, jantar a křišťál podporují psychiku a soustředěnost. Jaspis dodá sebedůvěru, tygří oko pocit bezpečí. Růženín zahání bolest hlavy a očí a přivolá či podpoří lásku za předpokladu, že ho nosíte stále při sobě.

RADA PRO VŠECHNY BLÍŽENCE

Buďte spíše realisté než snílci. Snažte se maximálně předejít všem potížím a nástrahám. Ať už se stane ve vašem životě cokoli, netrapte se, nehořekujte nad osudem, i dramatická změna může být v budoucnu k vašemu dobru. Věnujte co velmi pečlivou pozornost svému zdraví, životosprávě a rovněž svým blízkým. Je moudré být otevřený příležitostem, společenským setkáním a kulturním zážitkům. Nepokoušejte adrenalinové sporty a za volantem buďte opatrní. Věnujte se řízení a netelefonujte za jízdy!

VÍTE, ŽE…

…Blíženci dokážou okouzlit přátele svou fantazií, skvělými nápady a humorem?

Víte, že jsou mistry v umění přizpůsobit se a náhle měnit své mínění?

Víte, že v žilách Blíženců proudí dvě síly: přílišná aktivita a náhlé uvolnění?

Víte, že mají rádi pohyb a změny a že velice rádi cestují a vítají vše nové?

Víte, že v obchodních záležitostech dokážou využít každou příležitost?

Víte, že Blíženci jsou věční duševní hledači a že hledáním se nikdy neunaví?

Přišlo e-mailem od M.H.

 

Komentáře