Hořčík je jednou z nejdůležitějších látek v lidském těle a podílí se na stovkách důležitých procesů. Jeho dostatek podporuje zdraví a vitalitu, přičemž jeho nedostatek zdraví znatelně ničí.

Trápí společnost kritický nedostatek hořčíku?

Nepopiratelným faktem je obecný nedostatek hořčíku v naší společnosti. Dlouhodobé vědecké studie zjistily, že minimálně polovina lidí trpí zvýšenou absencí tohoto minerálu. Stres, hluk i naše uspěchané životy vytváří větší potřebu přijímat hořčík do našeho těla, aby bylo schopné se vypořádat s těmito vlivy. Potřebný příjem však nelze se současnými stravovacími návyky splnit obyčejnou stravou.

Hořčík a zdraví

Magnesium má ohromný vliv na naše zdraví či nemoci. Správná funkce nervové soustavy, svalstva, spánku, doplnění energie, trávení potravin či ochrana před kardiovaskulárními onemocněními – to vše a mnoho dalšího zastane hořčík.

Při absenci hořčíku už se z těchto životně důležitých výhod těšit nemůžeme. Zde už se setkáváme s nadměrnou únavou (ať hodí kamenem ten, kdo není neustále unavený), podrážděností, křečemi, špatným trávením, možností rozvoje mnoha vážných nemocí a celkovým zhoršením kvality života.

Jak podpořit svoje zdraví a cítit se lépe?

Prvním krokem je samozřejmě zájem a odhodlání si zkvalitnit život. Zajistit si dostatek vitamínů a minerálů je malý krok, který ale přináší ohromné výsledky. Na této cestě by měl být kvalitní hořčík vaší první volbou a úplným základem.

Důležité je zmínit, abyste bezhlavě nekupovali jakýkoliv hořčík, jelikož spousta jeho forem není biologicky dostupná pro vaše tělo. Pro správný účinek volte pouze produkty s kvalitním a stravitelným složením. Příkladem maximálně stravitelné formy hořčíku je třeba Hořčík Tri-Magnesium dicitrát, dostupný v obchodě Woldoshop.cz

 

 

Komentáře