Dovolujeme si vás pozvat na jednodenní kursy, které budou probíhat přímo v solné jeskyni. Tématicky se budeme věnovat 3 okruhům: 10 cviků podle L. Mojžíšové, otvírá energetický systém a čistí ho. Je zde zahrnuto i cvičení pro těhotné do 3. měsíce. Cvičení pro těhotné od 4. měsíce propojené s jogou. Cviky na hrudní a krční páteř řeší bolesti zad, migrény, dušnost, kapální tunel a další.

Cvičení v solné jeskyni podle Ludmily Mojžíšové

Současný způsob života na nás klade stále větší nároky. Stres, nedostatek pohybu, sedavý způsob života, nevyvážená strava, karma, nedořešené vztahy atd. nám a našim dětem čím dál více ztrpčují život. Nejdříve nastoupí bolest zad, migrény, špatná nálada, nedostatek energie, únava, objevují se první příznaky senné rýmy, alergie, artrózy atd. atd.
Léky moderní alopatické medicíny zabírají méně a méně a problémy a bolesti neřeší. Člověk se poohlíží po alternativních, celostních cestách k léčbě těla a duše. Někdy stačí se jen rozhodnout a změnit dosavadní způsob života.

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové se rozšířilo po celém světě. S úspěchem pomohlo tisícům mužů a žen, kteří trpěli chronickými obtížemi, bolestmi pohybového aparátu, neplodností atd. Výborným pomocníkem a terapeutem je pro ženy, které nemohou otěhotnět, pro nastávající maminky a ženy po porodu. Samozřejmě má velký význam pro seniory a všechny, které trápí níže uvedené obtíže.

Propojení cvičení v jeskyni má blahodárný vliv na pročistění organizmu. Jak fyzického těla, tak vyšších jemnohmotných těl. Kladné účinky a vliv solných jeskyní na zdraví a psychiku člověka je nepopiratelný. Propojení cvičení s pobytem v jeskyni otevírá náš energetický systém a čistí ho. Rozšiřují se kapiláry, což přispívá k intenzivnějšímu vstřebání minerálu a látek v jeskyni.
Pobyt těhotných maminek má ozdravující účinek i na plod. Cvičení je výtečnou terapii pro harmonizaci organizmu.

Kurzy jsou rozděleny do tří skupin :

1 . skupina
Deset cviků podle Ludmily Mojžíšové určené všem, které trápí níže uvedené obtíže. Je zde zahrnuto i cvičení pro těhotné do 3. měsíce.

2. skupina
Cvičení pro těhotné od 4.měsíce

Ve cvičení pro těhotné se cvičí 10 základních cviků do 3. měsíce těhotenství. Od konce 3. měsíce se cviky trochu mění a některé se vypouštějí.
Těhotenství je jedním z nejkrásnějších a nejplnějších období v životě ženy. Radost z toho, že přivádí na svět další lidskou bytost, přináší nádherný pocit uspokojení a očekávání. Zároveň je to ale doba velkého fyzického i psychického zvratu. Příprava na zdárný porod je bez cvičení takřka hazardní, vždy je ale potřeba informovat svého gynekologa, který cvičení doporučí.

3.skupina
Cviky na hrudní a krční páteř
Řeší bolesti zad, páteře, migrény, dušnost, kapální tunel a další

Komu je cvičení určeno

Mladým dívkám a chlapcům
Skolióza či skoliotické držení těla
Bolesti zad, krční páteře, hlavy, migrény
Bolestivá či vynechávající menstruace
Častá zácpa, střevní potíže
Špatný vývin dělohy – nevyvinutá, převrácená
Bolest při pohlavním styku, chybějící orgasmus

Dospělým ženám a mužům
Bolesti páteře, hlavy, migrény
Bolest při pohlavním styku, chybějící orgasmus
Špatná kvalita spermií, neprůchodnost vejcovodů – z toho pramenící problémy s otěhotněním
Problémy s udržením moči. Bolesti kyčlí, artróza kyčelního kloubu. Po porodu také kosmetický efekt.
Psychické projevy

Podrážděnost, plačtivost, deprese
Sebedestruktivní procesy : malá či zcela chybějící sebedůvěra, sebeobviňování, podceňování se, nespokojenost se svým tělem / až nenávist ke svému tělu/
Partnerské problémy pramenící z nenaplněné touhy po dítěti
Cvičení ovlivňuje druhou čakru
Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého postává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiiím, které pronikají přírodou. Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, který projevujeme skrze pocity a tvořivého jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k tvoření nového života, avšak voda také odplavuje a očišťuje, to se projeví v oblasti detoxikační a vyměšující. Na úrovni duševní prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů.
Chybná funkce druhé čakry má svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to, ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství. Jiný možný následek tohoto přístupu je, že používáte sex jako drogu. To znamená, že jste správně nepoznali tvořivý potenciál těchto sil a použil je nesprávným směrem.
Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběly dotyky, mazlení a něžnosti.
V pubertě jste deroucí se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost. Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom,menstr. krvácení, cysty na vaječnících, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty.

Výhoda
Především snadno proveditelné cviky, nenáročné na prostor a čas. Můžete si zacvičit ráno či večer, budete se cítit příjemně protaženi a uvolněni.
Tuto cvičební sestavu můžete používat také jako doplňující cvičení, pokud se věnujete pohybovým aktivitám jako je aerobik, tenis, kolektivní míčové sporty a další. Je velmi vhodná také pro muže.

Celkové účinky
Zlepšuje postavení pánve
Mírní bolesti páteře – i letité / také vyhřezlé plotýnky, Bechtěrevova choroba, výrůstky na páteři skoliotické držení těla /
efektivně napravuje skoliózu u dětí do 15 let
řeší problémy s bolestivou nebo vynechávající menstruací
pomáhá pří nesnázích s otěhotněním, či opakovanými potraty
pomáhá při problémech s únikem moči
napravuje potíže s malou či nevyvinutou dělohou /také obrácená děloha/
úleva při artróze kyčlí
řeší bolest zevních pohlavních orgánů, bolest při pohlavním styku
zlepšuje neprůchodnost vejcovodů
přináší zlepšení nálezu spermiogramu
je vhodné také v těhotenství – usnadňuje porod, ovlivňuje jeho rychlý a zdárný průběh

Cvičení vede terapeutka Nicol Kozáková. Zaměřuje se na rodinnou terapii již 2 rokem. Pediatrickou terapii, masáže, homeopatii, celostní medicínu praktikuje 5 let. V lektorské praxi uplatňuje fyzioterapii podle Ludmily Mojžíšové, rodinné, meridiánové terapie, semináře zaměřené na seberealizaci, psychoterapii. Praktikuje energetické, duchovní léčení. Působí jako poradce při osobním vývoji člověka

Termíny kurzů v solných lázních AWA :

Cena celodenního kursu je 800 Kč
Cvičitel – školená terapeutka p. Nikol Kozáková
Objednávky a bližší informace na recepci, tel: 542 222 220 , pozor, kapacita cvičenců je omezená

Nachází se: Brno, Orlí 16
www.solnelazneawa.cz

 

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015