Je to tvrdé, nechcete padnout únavou.Právě pro tuto chvíli je tu Penco energy gel- unikátní energetický gel, který ve svém složení jedinečně kombinuje sacharidy, elektrolyty a antioxidanty.Pokud sportovec před zátěží vhodně doplní živiny a energii, vystačí mu "palivo" ve formě glykogenu, který je uložen ve svalových a jaterních buňkách přibližně na jednu hodinu. Po této době je glykogen vyčerpán, výrazně poklesne hladina krevního cukru a výsledkem tohoto stavu je fyzická a psychická únava. Ta brání nejen podání kvalitního sportovního výkonu, ale vzhledem k tomu, že mozek nedostává potřebné palivo-glukózu, zpomaluje svoji svou činnost a komunikace mezi mozkem a svaly je méně kvalitní a navíc může být příčinou nesprávného rozhodnutí v rozhodující okamžik závodu nebo zápasu.

Jedno praktické balení 35g (snadno se vejde do kapsy) poskytuje 367 kJ okamžité energie, která je výhradně ve formě směsi jednoduchých cukrů a polysacharidů. Tato směs je koncipována tak, aby bezprostředně po spolknutí Penco energy gelu se uvedené sacharidy rozložily na glukózu, která se ihned absorbuje do krevního řečiště a odtud byla pohotově dopravena k unaveným svalovým buňkám. Nárůst energie pocítíte nejpozději do 5-10 min.
Penco Energy gel navíc obsahuje elektrolyty sodík a draslík, které jsou nezbytné pro metabolismus sacharidů a dále pro zajištění řádné činnosti svalů. Napomáhají regeneraci svalové tkáně, zabraňují svalovým křečím a ztrátě koordinace během cvičení. V každém balení Penco energy gelu je 50 mg sodíku, 40 mg draslíku.

V Penco energy gelu je exkluzivně zahrnutá jedinečná směs antioxidantů – vit. C, E a ß-karotenu, které zřetelně snižují nebezpečí působení volných kyslíkových radikálů, které ve větší míře vznikají při aktivní fyzické zátěži, a mohou být příčinou řady závažných civilizačních onemocnění.

O osudu Vašeho závodu či zápasu Vám ve správný moment pomůže rozhodnout právě Penco Energy gel.

  • Sacharidy – k rychlému doplnění okamžité energie
  • Elektrolyty – pro řádnou činnost svalů
  • Antioxidanty – výrazné omezení destrukčního působení volných kyslíkových radikálů.
  • Vyjímečná chuť – u všech chuťových variant byl při vývoji kladen důraz na jemnou texturu a příjemnou chuť tak, aby gel nezanechával na patře nepříjemný pocit "ulepené sladkosti"
  • Lehce stravitelný – nazatěžuje trávicí ústrojí.
  • Minimální obsah tuků – méně než 0,2%
  • Vhodné pro všechny typy sportů s dobou zátěže nad 1 hodinu.

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:
Penco Energy gel je vhodné brát 5-10 minut před výkonem k doplnění zásob glykogenu, dále každých 30 minut při zátěži a ihned po výkonu pro zkrácení doby regenerace organismu. Používání gelu je jednoduché – každých 30 minut vymačkáte sáček gelu do vašich úst (radíme sáček Penco Energy gel podélně přehnout na polovinu) a zapijete jej nejlépe čistou vodou nebo velmi zředěným hypotonickým nápojem (200-300ml). Doplnění tekutin je nezbytné k zabránění dehydratace organismu a vytvoření podmínek pro správné strávení a absorpci gelů.!!! Abyste se na gely mohli spolehnout v průběhu závodu nebo zápasu, doporučujeme je otestovat již během tréninku.  

Dostanete koupit v shopu na www.fitsport-jt.cz

Autor: Iva Hédlová