VztahyMnozí si myslí, že změnou partnera dosáhnou toužebného výsledku, přitom jim uniká, že dobře budovaný dlouhodobý vztah přináší řadu východ. Vztah je podobně jako víno či dub schopný vyzrávat. I když jde stále o tutéž dvojici, pokud svůj vztah postaví na správném a pevném základě, bude jejich spolužití zrát a zrát.

V pozdějších dobách pak jejich vztah nebude stát pouze na sexu a kráse, ale bude mít i hodnoty, o nichž se mladé dvojici může jenom zdát.

Základní pilíře začínajícího vztahu jsou: partnerská kompatibilita, sexuální barometr, schopnost vytvářet magic momenty a samozřejmě hýčkaný dobrý pocit.

Vše, co vede dvojici do produkování něčeho jiného, přivede chudáky do pekel a dlouhodobý zrající vztah nevytvoří. Jak by taky mohli? Zrání vyžaduje klid a ne depky, vichřice a hysterické scény či podezírání.

Vztah je vždy primárně o dobrém pocitu, o budování hezkého, co nám přinese užitek a požitek na celý život.

Nejprve vztah musíme správě vybrat

Ke správnému výběru vztahu nestačí krásná postava a super moderní BMW. To jsou jen vnější znaky. Mnohem důležitější jsou ale vnitřní hodnoty. Vše vnější vás jednoho dne začne unavovat, pokud s partnerem nebudete schopní nastolit pohodu a dlouhodobé jistoty. Využijte mých 7 doporučení pro správný výběr partnera, abyste se nestali obětí povrchního výběru. Pouze s dobrým výběrem můžete vyrobit něco dlouhodobého.

Pak správně ukotvit

Abychom mohli vztah správně ukotvit, budeme potřebovat se svojí novou volbou nějakou dobu žít v co nejužším kontaktu. Nestačí se vidět jednou týdně v nejlepším rozpoložení. Je zapotřebí trávit společně mnoho času a poznat se do všech detailů.

Potřebujete vědět, jak se partner chová v různých situacích a vypozorovat i své chování na jeho reakce ve vypjatých událostech. Nebojte se vyjet na dovolenou, poznat své přátele, sportovat a jíst společně. Čím více poznáte o sobě, tím více se ukotvíte v přesvědčení, že jste pro sebe vhodní.

Pozorujte svůj dobrý pocit a sexuální barometr. Neměly by klesat ani kolísat. Pozor na vnitřní trky!

Pak správně rozvíjet

Jste-li přesvědčeni o své vhodnosti, začínáte budovat skutečný vztah. Budování dlouhodobého vztahu je hlavně o vytváření hezkých chvil a plnění konta důvěry. K čemu by bylo dvojici, kdyby se společně dlouhodobě necítila dobře a neměla na co vzpomínat? K čemu by byly děti, plná konta, nádherné dovolené, když by se z nich nevozily příjemné zážitky?

A nakonec nechat zrát

Vztah plný hezkých vzpomínek, vzájemného poznání ve všech možných situacích, vztah, kde se vybudovalo mnoho dobrého, je místem odpočinku a pýchy ve zdravém slova smyslu. Dvojice se má na co dívat, na co vzpomínat, co slavit a co dále investovat. Správný výběr na počátku i kvalita poznání investovaná do rozvoje vztahu se plně zhodnotily.

Po ovoci poznáte strom. Není nic hezčího, než vidět mohutný kmen s větvemi osypanými zdravým ovocem, jenž svými větvemi poskytuje občerstvující stín pod ním sedícím.

napsal: Aleš Kalina

Komentáře