Jak napřímit páteř – protahovací cvičení (z knihy Luule Viilmy „Duševní světlo“) Protahovací cvičení můžete provádět buď vestoje, nebo vleže na podlaze či vsedě. Nejlepší je to vsedě na tvrdé židli. Položte dlaně na horní část stehen a opřete se zápěstími o spodní část břicha. Soustřeďte své myšlenky na páteř. Začněte zvednutím kostrče.

Fyzické zdvižení podpořte myšlenkovým. Představte si kočku, která zvedá ocas. Prohněte se v kříži a vizualizujte si, že křížová kost se dostává do téměř horizontální polohy. Jedině tak se mohou snadno pozvednout bederní, hrudní a krční obratle, protože tím se odstraní jejich dozadu vyhnutá, křivá poloha, která připomíná položení tašek na střeše, a spolu s ní ji doprovázející obrovské svalové napětí zad.

Pokud si k tomu ještě představíte, že každý jednotlivý obratel se zvedá rovně nahoru, na své správné místo, a pomalu se opřete rukou do stehen, když budete páteř narovnávat a vytahovat se nahoru, brzy pocítíte zlepšení svého stavu: ramena se narovnají, ruce budou volné, dýchání volné a záda rovná. Ruce příliš dlouhé nebývají, to jen záda se časem zkrátila.

Nyní uvolněte ramena a vytáhněte krk nahoru ( víc zátylek než čelist ) tak, aby se napjaly všechny svaly v horní části trupu. Vychutnávejte si požitek z vytahování páteře a mějte z toho radost.

Když po takovém protažení vstanete, budete své tělo cítit nově, budete mít pocit, jako kdyby páteř neměla žádnou váhu, a kdyby ji nedrželo tělo, vystřelila by nahoru do výšky. Tento stav bude znamenat, že jste dosáhli ideálu a hlavní energetický kanál je otevřený. Naplní vás pocit svěžesti a hned se budete cítit lépe.

Jak často je třeba toto cvičení provádět? Tak často, jak brzy se chcete uzdravit!

Někdo 1x denně a někdo 100x. Každý má svůj cíl a vlastní možnost výběru.
Ti, kdož sedí za kancelářským stolem ( i u počítače) by měli provádět toto cvičení 5x až 10x denně. Pokud jste právě něco těžkého zvedali, ihned po tom se protáhněte. Stejně tak sportovní trénink musí začínat i končit protahováním.

 

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015