CVIČENÍ TĚLA

Fyzické zdvižení podpořte myšlenkovým. Představte si kočku, která zvedá ocas. Prohněte se v kříži a vizualizujte si, že křížová kost se dostává do téměř horizontální polohy. Jedině tak se mohou snadno pozvednout bederní, hrudní a krční obratle, protože tím se odstraní jejich dozadu vyhnutá, křivá poloha, která připomíná položení tašek na střeše, a spolu s ní ji doprovázející obrovské svalové napětí zad.

Pokud si k tomu ještě představíte, že každý jednotlivý obratel se zvedá rovně nahoru, na své správné místo, a pomalu se opřete rukou do stehen, když budete páteř narovnávat a vytahovat se nahoru, brzy pocítíte zlepšení svého stavu: ramena se narovnají, ruce budou volné, dýchání volné a záda rovná. Ruce příliš dlouhé nebývají, to jen záda se časem zkrátila.

Nyní uvolněte ramena a vytáhněte krk nahoru ( víc zátylek než čelist ) tak, aby se napjaly všechny svaly v horní části trupu. Vychutnávejte si požitek z vytahování páteře a mějte z toho radost.

Když po takovém protažení vstanete, budete své tělo cítit nově, budete mít pocit, jako kdyby páteř neměla žádnou váhu, a kdyby ji nedrželo tělo, vystřelila by nahoru do výšky. Tento stav bude znamenat, že jste dosáhli ideálu a hlavní energetický kanál je otevřený. Naplní vás pocit svěžesti a hned se budete cítit lépe.

Jak často je třeba toto cvičení provádět? Tak často, jak brzy se chcete uzdravit!

Někdo 1x denně a někdo 100x. Každý má svůj cíl a vlastní možnost výběru.
Ti, kdož sedí za kancelářským stolem ( i u počítače) by měli provádět toto cvičení 5x až 10x denně. Pokud jste právě něco těžkého zvedali, ihned po tom se protáhněte. Stejně tak sportovní trénink musí začínat i končit protahováním.

 

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout