Procházka v lese má na naše zdraví blahodárný vliv. Snižuje krevní tlak, tlumí pocit bolesti, pomáhá při rekonvalescenci a v neposlední řadě prospívá naší psychice. Věřili byste ale, že většina z nás tráví až 90 % svého času uvnitř? Domovy, škola, zaměstnání.

Vliv přírodních materiálů na zdraví

Chytré hlavičky v Kanadě ovšem vyzkoumaly, že viditelné dřevěné plochy v interiéru mají na lidskou psychiku stejně pozitivní vliv jako procházka v přírodě. Pokud se navíc dřeva můžeme dotýkat, působí na nás uklidňujícím způsobem. Dřevo má dokonce schopnost regulovat vlhkost v místnosti, a je tak doporučováno pro alergiky či astmatiky.

V dřevěném dekoru můžete do interiéru zařadit téměř všechno, od kuchyňských potřeb, přes dekorace do bytu až po proutěné bytové doplňky. A věřte, že jinak strohé prostory se díky nim krásně zútulní.

Trendy kousky do kuchyně

Než ale začnete zařizovat interiér, je třeba se zdravě posilnit. Hitem léta jsou smoothie či acai bowls. Tato skvělá forma snídaně Vám dokáže navodit exotickou atmosféru a celý dojem podpoříte, pokud si ji vychutnáte z dřevěné misky. My doporučujeme tu kokosovou. A pokud byste chtěli svou snídani vymazlit do posledního detailu, nabírejte každé sousto dřevěnou lžičkou. Pomalu ale jistě se totiž začínají těšit úspěchu také dřevěné příbory.

Dalším gurmánským kouskem, kterému sluší dřevo jsou bezesporu sýrová prkénka. Variaci oblíbených sýrů si můžete dopřát přímo z místa, na kterém je nakrájíte a navíc toto servírování vypadá luxusně.

Jenže aby nám dřevěné kuchyňské potřeby co nejdéle vydržely, je nutné o ně správně pečovat. Jelikož může dřevo lehce zvlhnout, doporučuje se ruční čistění a následné vysušení. Například dřevěná krájecí prkénka využíváme na různé druhy zeleniny, ovoce či masa. Všechny tyto potraviny mohou jejich povrch ušpinit. A co s tím? Účinnou babskou radou, která stojí za vyzkoušení, je kombinace vrstvy soli a citronové šťávy 🙂

Sbíhají se Vám sliny a už víte, že dřevěné věcičky k servírování musíte mít? Malou inspiraci najdete u výrobce ČistéDřevo.cz, který vyrábí krásné kuchyňské potřeby.

Plná bříška bychom měli, takže je ten správný čas si vybrat pohlazení na duši v podobě proutěných dekorací. Působí vzdušně, snoubí lehkost s pevností a snadno se udržují. To vše dělá výrobky z proutí tak zajímavými.

Proutěné dekorace mají styl

Co se týká stylů bydlení, bezesporu jsou těmi nejoblíbenějšími skandinávský a boho styl. Pokud hledáte inspiraci stačí zadat tato hesla a Pinterest na Vás vychrlí nepřeberné množství různých proutěných podnosů, táců, košíků a ošatek, kterými můžete oživit svou domácnost. Kromě toho, že jsou tyto doplňky krásné, jsou také praktické. Můžete do nich schovat deku, dětské hračky nebo třeba časopisy.

Pokud tedy chcete své hnízdečko lásky proutím ozvláštnit, nebojte se experimentovat s výrobky z proutí vrbového. Provoní Vaši domácnost a nelze jim odepřít eleganci a originalitu. Kromě toho všeho jsou také praktické. Například stále větší oblibu si získávají proutěné koše na prádlo v různých odstínech. Nenabývejte ovšem dojmu, že se proutěné zboží hodí pouze jako praktické doplňky, velmi dobře totiž poslouží také jako designový kousek v ložnici nebo kanceláři. Řeč je například o proutěných komodách, ty jsou totiž nadčasové a vypadají fantasticky.

Rozšířit své obzory ohledně stylových kousků z proutí můžete spolu s námi. Padnou Vám do oka bytové doplňky, nebo potěšíte svého mazlíčka novým pelíškem?

 

 

Komentáře