Zavedla jsem si určitou rutinu a ráda bych se podělila o své zkušenosti.

Každý den si dvakrát denně dělám solnou masáž , kterou rozproudím energii v mém těle, staré buňky na kůži tím odstraním, navíc pomůžu svému tělu esencemi, které zrovna potřebuje. Jak sůl na masáž připravuji? Do hrnku s mořskou solí naliji extra panenský olivový olej a do něj nakapu kolem půl lžičky od každé ze tří vybraných esencí. Esenciální olejíčky vybírám každý den jiné, intuitivně. Vše zamíchám a směsí si namasíruji celé tělo. Sůl pak spláchnu vodou.


Obr. Markétčina intuitivní kresba "Očista v moři"

Obličej také masíruji, buď solnou směsí, přičemž si dávám velký pozor na oči, nebo peelingem s přírodními látkami. Když si myji vlasy, také si přitom snažím rozproudit energii na pokožce hlavy, tak že se při mytí hlavu drhnu, jak to někdy dělávala má maminka. Často si při masážích představuji, jak vše staré odchází z
mého těla a prodýchávám to. Následně se cítím mnohem lépe a opravdu cítím, jak staré z těla odešlo.

Pokud si nedělám solnou masáž, používám mýdlo s obsahem soli z mrtvého moře a s přírodními oleji . Mýdlem se namydlím a masážní rukavicí se namasíruji. Někdy je mé tělo již opravdu unavené a pak má intuice mě radí dát si koupel. Velmi mi pomáhají koupele s magnéziovou solí či se solí z mrtvého moře . Tyto koupele si dělám většinou večer před tím, než jdu spát, protože tyto soli mimo jiné pomáhají z těla vyloučit nepotřebné látky a při spánku či při klidném ležení se začne potit. Pro tělo to pak znamená značnou úlevu.

Dále své tělo podporuji v očišťování pitím velkého množství vody a naopak jen zřídkakdy piji kávu či černý čaj. Kávu a i černý čaj mám ráda, ale v době, kdy se nejvíce čistím, mě toto pití hodně dehydratuje a já si pak komplikuji očistu těla.

Také využívám vizualizace a dýchání samostatně. Uvolněně ležím či sedím. Představuji si, že čistím své tělo nebo určitou část těla a vydechuji to, co již ve svém těle nepotřebuji. Přitom ještě děkuji Zemi za to, že to ze mě odvádí a uzemňuje.

Velmi často dělám transformaci energie . (Více v mém článku "Práce s egem v praxi aneb Jak transformovat nežádoucí emoce či bolestivé projevy energie na těle")

Když je třeba, cvičím a chodím na procházky do přírody. Při procházkách prosím a děkuji přírodě, že mi čistí mou auru. Obzvlášť mám ráda stromy, lesy. Procházím zelení a stromy mě čistí. Cítím se dobře.

Poslední dobou cítím různý stupeň napětí, pocitů v uších. To mi moje intuice napovídá, kudy je dobré jít na mé cestě. Naslouchám jí, jak nejlépe umím a harmonizuji příslušný meridián tím, že jednou za měsíc použiji ušní svíčky .

Nedávno mi má intuice nabídla pomoc na mé cestě pomocí andělů. Začala jsem používat Andělské léčivé karty (od Ulrike Hinrichs). Ty nyní používám mimo jiné i pro léčení těla. Mám skvělé výsledky.

Vše dělám, abych pomohla svému tělu zvládat zpracovávání svých témat. Došla jsem k tomu v průběhu mé cesty. Uvidíme, co ještě v budoucnu objevím.

Markétka