Slyšeli jste už někdy o masáži ucha? Pokud ne, je na čase s masáží začít. Ucho v sobě totiž skrývá body, které vás jejich masírováním připraví hned o několik zdravotních neduhů. Díky masáži ucha se zbavíte bolesti a stresu velmi snadno a rychle.

Pomoci si tak můžete vždy a všude. Navíc je tato metoda velmi jednoduchá.

Jemný tlak rukama a špičkami prstů uvolňuje blokády a působí spolehlivě proti mnohým zdravotním problémům. Jemně si tak promasírujte uši a za chvíli ucítíte, jak napětí a bolesti ustupují. Budete se cítit dobře a ucítíte, jak se tělu vrátí vitalita.

A proč je akupresura ucha tak účinná? Masírováním reflexních bodů na uchu putují impulsy z pokožky do odpovídající části těla, kde uvolní blokády, které jsou příčinou našich problémů.

Začněte na vrchní části ucha. Na konci vrchu ucha se chyťte ukazováčkem a palcem tak, že budete mít palec za uchem. Lehkým tlakem přejíždějte z vnitřku ucha směrem ven. Takto postupně promasírujte celé ucho. Ušní lalůček táhněte opravdu dlouho. Třikrát takto zopakujte.

Nezapomeňte se masírovat i za uchem. Masírujte vztyčeným ukazováčkem jamku za uchem. Začněte nahoře a pokračujte jemným tlakem dolů až na konec ucha. Opakujte tak třikrát po sobě. Relaxujte uvolňovacím cvičením.

Masírováním těchto bodů si pomůžete od mnoha nepříjemných a bolestivých problémů. Masírováním bodu jedna si pomůžete od studených nohou a upokojíte bolavé klouby. Masáží tohoto bodu také docílíte lepší prokrvení svalstva a vůbec je masáž tohoto bodu dobrá na nohy.

Masírováním bodu dvě zmírníte pocit nafouknutí, nadýmání a podpoříte trávení.Pokud máte problémy se žaludkem, měli byste si tento bod také často masírovat. Kromě toho se uklidníte při duševním stresu a vnitřním neklidu.

Bod tři odbourává stres a zlepšuje spánek. Uvolňuje také srdeční oblast, když jste s nervy na pochodu. Po masáži tohoto bodu se budete cítit klidnější.

Bod čtyři harmonizuje duši a uvolňuje hlavu. Masáž vám pomůže najít svou rovnováhu a budete se cítit vyrovnanější.

Bod pět uvolňuje napětí v šíji a zahání bolesti zad. Pomáhá uvolnit ztuhlé svalstvo, kterým můžete trpět ze špatného sezení.

Bod šest zahřeje studené ruce a mírní bolesti kloubů. Podporuje prokrvení svalstva a pomáhá léčit ztuhlé klouby.

Bod sedm pomáhá při zánětech močového měchýře a močových cest.Masáž tohoto bodu pročisťuje, odvodňuje a tlumí bolesti ledvin.

Bod osm dodává novou energii a posiluje imunitní systém. Stimulace tohoto bodu posiluje spolupráci dýchacích orgánů. Opět budete hlouběji dýchat.

Bod devět podporuje ohebnost zad a posiluje orgány.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015