Zdroj: freeimages.comDIANETIKA – odkrývá ve vašem životě zdroj bolesti, nešťastnosti a pochyb sama o sobě. Toto umožňuje reaktivní mysl. Ta je zdrojem všech vašich nechtěných emocí, strachů, psychosomatických bolestí, pochybností sama o sobě…. Tato rozhozená mysl, nám vkládá do cesty bezpočet iracionálních rozhodnutí, postojů a přesvědčení a především nasmyslných reakcí.

Dianetika popisuje, jak všechny tyto zážitky (nepříjemné) uvolnit z reaktivní mysli (podvědomí), a tím je uložit do naší běžně používané mysli, kterou dianetika nazývá – „analytická mysl“. Oproti jiným metodám je v dianetice popsán podrobný způsob, jak vyzdvihnout i ty nejkomplikovanější a nejnepříjemnější zážitky na které bychom se nejraději ani nepodívali. Odměnou za to, je obrovská úleva, zvýšení životní energie, zlepšení zdraví a perfektně fungující mysl.

 

LiJo – ki   – jedná se o klasické ozdravování pomocí energie. Působení probíhá dotekově i bezdotykově, v případě potřeby jsou stimulovány akupunkturní a meridiánové dráhy – nebo je provedeno manuální uvolňování svalů, kloubů a páteře. Spíš než o působení na fyzické rovině se jedná o propojení na duchovně – duševní úrovni, chcete-li – se svým vyšším JÁ. Lze tedy říct, že působení není skrz tělo na duši, ale naopak. JÁ každého člověka ví nejlépe, jak své tělo vyléčit. Při energetickém léčení Li Jo-ki, přebírá (na rozdíl např. od energetického působení Reiki) aktivní roli také sám pacient. Chce-li, může jen ležet a nechat energii samu na sebe působit. Daleko víc však pro sebe udělá, když se při tom naučí poslouchat i své pocity těla.

 

EPAM   – Emulze Propolisová Aktivizovaná Modifikace.(Tibetská medicína) Je to skvost v bylinných léčivech. Tento skvost pochází z tajemné tibetské medicíny. Teprve až v průběhu 20 století začalo docházet k překladům tibetských medicínských textů. Tohoto se zúčastnil i Albert Vasiljevič Skvorcov a při překladu nalezl tento skvost – recept na elixír zdraví. Se svým týmem vynalezli další specifikované EPAMy. Tyto modifikace působí při vážných onemocněních, které se jinými prostředky velmi špatně léčí, nebo se nedají léčit vůbec. Jedná se např. o nervový EPAM 1000, jeterní EPAM 35, srdeční EPAM 36…..

 

BACHOVÉ KVĚTINOVÉ ESENCE – představují velice jednoduchý a přitom velice účinný systém, který navrací harmonii našim emocím, a tím také našemu celému bytí. Obsahují 38 květových esencí, což jsou esence připravené z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů.  Filozofií tohoto systému je jednoduchost, úplnost a uzdravování sebe samého. Dr. Bach věřil, že fyzické onemocnění je výsledkem emocionální nerovnováhy. Bachovy   květové esence působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha… Esence nám pomáhají tyto pocity harmonizovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci a své pocity můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez emocí. Umožňují nám postupně odloupat slupky, které jsme si vytvořili, abychom přežili v tomto světě, a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kdo skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit sny a přání.

 

AKUPRESURA – se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých stavů, alergických nemocí, poruch imunity a poruch motorických funkcí. Od doby svého používání je stále praktikována a zdokonalována účinnými akupresurními pomůckami… Akupresura zapojuje do procesu léčení vyvinutí tlaku na jisté tělesné body , pro úlevu od bolesti a posílení imunitního systému. V podstatě se jedná o přístup k uvolnění nahromaděné a zablokované energie v určitých místech na lidském těle. Když dojde k zablokování nebo ucpání akupresurních bodů, můžete pociťovat bolest nebo nepohodlí na fyzické úrovni. Na emoční úrovni se můžete dostat do frustrace nebo podráždění a na energetické úrovni můžete zažívat pocit zranitelnosti a bezcílného života… Pokud se bloky uvolní a energie zase proudí – dovolí vašemu organismu a mysli relaxovat.

 

MOXACE – jednou z nejúčinnějších metod doplňování životní energie, zachování vitality a zdraví do pozdního věku, je několik tisíc let stará léčebná metoda tradiční čínské medicíny – moxace. Jde o nahřívání akupunkturních bodů moxou, a tím vpravování té nejčistější energie do organismu a cestou akupunkturních drah k oslabeným, případně nemocným orgánům. Moxa jsou speciálním způsobem upraveny sušené listy pelyňku. Ty se lisují do cigár s přídavkem léčivých bylin, zázvoru a vonných esencí, kterými se vybraná místa zahřívají. Moxováním (nahříváním ) akupunkturních bodů se dosahuje skvělých léčebných účinků u onemocnění nejenom fyzických ale i psychických.

 

TACHYONOVÁ ENERGIE – tachyom je evidentním pojítkem mezi tím, co má tvar, a tím , co je beztvaré. Nabízí možnost – otevřít bránu ke všemu – co je! Aplikujeme tolik energie, že určité části našeho organismu zakusí velmi silný, velmi rychlý léčivý efekt a další části jím nebudou nějak zvlášť ovlivněny. Tachyonová energie je jednoduše přirozeným katalyzátorem pro samoléčivý proces. Díky použití zdokonalených tachyonových nástrojů a opětnému spojení systému s energetickým kontinuem je školený praktik schopen pomoci komplexu – tělo – mysl – tak, aby se dostal na vyšší úroveň řádu a zdraví. Tachyonová energie má nejenom potenciál nastolovat rovnováhu v malém, ale může také pomoci napojit tělo, mysl a duši s celým Vesmírem.

 

FYTOTERAPIE – bylinná léčba – u bylin je pozoruhodné, že přirozeně zklidňují emoce, což se odráží v celém našem organickém propojení  mysli a těla. V každé přírodní medicíně jsou byliny nezastupitelnou složkou léčby. Působení je velmi silné, jsou-li správně doporučeny k daným příznaků, což je nejpodstatnější k postupnému obnovení harmonie. Mnoha nemocem se dá předejít užitím bylin v počátečním stádiu nemoci, u mnoha chorob jsou vhodnou doplňkovou léčbou, v jiných případech mohou neutralizovat vedlejší vlivy chemických léků (antirevmatika, cytostatika). Fytoterapie zaznamenává úspěchy zejména u chronických onemocnění s funkční složkou. Pozor – léčivé byliny nejsou tak neškodné, jak by se nám mohlo zdát (rostlinné jedy)! Je nutné použít odbornou literaturu, kde naleznete vše, co se týká bylin, a tím předejdete nebezpečnému hazardování se zdravím, neboť i zde platí určitá pravidla.

 

MAGNETOTERAPIE – vlivem léčebně aplikovaného magnetického pole – dochází k pozitivním biologickým změnám ve tkáních, které je možno využít při odstranění řady zdravotních potíží:

–         analgetické potíže – (protibolestivý efekt)

–         myorelaxační – (uvolňující svalové křeče)

–         vasodilatační – (rozšiřující cévy)

–         urychlující látkovou výměnu a detoxikaci

–         protizánětlivý, hojivý, regenerační

–         protiedémový – (protiotokový)

 

Pomůcky = magnetoterapeutické bandáže, podložky, polštářky, vložky do obuvi, magnety, náramky, náhrdelníky….

 

DRAHÉ KAMENY – kameny působí na úrovni duchovní, duševní, mentální a zdravotní – jejich prostřednictvím provokujeme organismus k vlastní léčebné aktivitě. Při výběru kamene se řídíme intuicí – a kámen si nás „najde“. Přes kámen se vybíjíme i nabíjíme. Stane se pro nás duševní podporou. Kámen či kameny lze nosit ve formě přívěsků či náušnic, větší používáme k masážím nebo k prostému držení v ruce, můžeme je mít v kapse, kabelce nebo jen volně ložené na nočním stolku… Vodu, ve které byl příslušný kámen přes noc, lze pít, nebo použít k omytí, můžeme je použít do orgonitů, přikládat na čakry nebo na zeslabená místa na těle….

Kameny si navzájem nepůjčujeme!

Neměli bychom zapomínat, že kameny po používání- čistíme – a tím dobíjíme:

–         podržet kámen pod tekoucí vodou

–         očistit modlitbou

–         vizualizací – světlem

–         uložit kámen přes noc do mořské soli – potom ji již nepoužívat

–         vystavit na slunce (dle druhu kamene)

–         zakopat na čas do země

Dostupná literatura nabízí podrobné návody použití kamenů.

 

AJURVÉDA – „nauka o životě“ – považuje člověka za jednotu těla, ducha, chování a prostředí. Cílem jejích konceptů a postupů je dlouhý a zdravý život, během něhož lze rovnoměrně uspokojovat potřeby dalšího duchovního rozvoje i úspěchu v denním životě. V souladu s tím se laťka pro zdraví staví hodně vysoko: zdráv je člověk tehdy, pokud se jeho tělesné funkce, výměna látková, trávení, tkáně a vyměšování nacházejí v rovnováze, a pokud jeho duše, smysly a duch, spočívají ve stavu, trvalého štěstí. Proto se systém ajurvédy podrobně zabývá vědou o dobrém a zdravém životě a dodává rady a doporučení pro celý životní běh.

 

URINOTERAPIE – je to látka produkovaná živým organismem – moč. Urinoterapie není jen pití, aplikací je celá škála = užívání kapek pod jazyk, příprava a užívání urinového homeopatika, injekce pod kůži, masáže kůže a končetin, zábaly pohmožděnin a oteklin, kataplazmy k léčení poruch vnitřních orgánů, kosterního aparátu, výplachy dutin, kloktání atd. Každý organismus- jako individuum – produkuje látky potřebné pro léčbu i nemoci ještě skryté. Také každý jedinec reaguje jinak, a proto si musíme přizpůsobit procedury svému tělu, naslouchejme mu! V literatuře najdeme do značných podrobností popsané postupy urinoterapie – pro zbavení organismu letitých nánosů v cévách, lymfatických cestách a střevech, pro likvidaci ledvinových a žlučových kamenů, postupy při běžných infekcí, alergií a žaludečně- střevních potíží i při zákeřných nemocech. Někdy je třeba spolupracovat s lékařem,ale při celé řadě použití, jako jsou prochlazení horních dýchacích cest, drobná poranění, bolesti kosterního aparátu a mnohé jiné potíže si můžeme překvapivě snadno a velice účinně pomoci sami. Urina snadno zabíjí viry, je přirozená vakcína a osvědčila se v léčbě chronických a akutních zánětů – jater, černého kašle, astmatu, senné rýmy, planých neštovic, migrény a zažívacích potíží, vodnatelnost mozku, zánět tlustého střeva…

 

AROMATERAPIE – „aroma“ znamená – příjemná vůně – a „terapie“ – nebo-li – léčba- fyzického nebo psychického stavu. Doslova je to léčba pomocí vůní. Je to relaxace s éterickými oleji. Již v 10. století řekl filosof Avicena: „masáž sama o sobě zvyšuje cirkulaci , a tím urychluje odtok toxických látek“. Éterické oleje rychle pronikají do těla a díky analgetickým účinkům tiší bolest, urychlují regeneraci svalstva a jejich příjemná vůně odbourává únavu. Navíc tlakem na různé části těla dochází k přerušení informačního kanálu mezi mozkem a konkrétním místem na těle, takže v tu chvíli necítíme bolest…

Používané oleje: – eukalyptu, meduňka, rozmarýn, jalovec, heřmánek, pomeranč, levandule…. Jsou získávány z listů, květů, plodů, dřeva, stonků, kořenů… Všechny oleje jsou antiseptické, protizánětlivé, zmírňují bolest…..

 

AUTOMATICKÁ KRESBA – je především vynikající diagnostická metoda. Můžeme pomocí této metody vykreslit nejenom energetické poruchy čaker a aury člověka, ale také energetické poruchy způsobující poškození jednotlivých orgánů, vykreslit současný zdravotní stav člověka i s vývojem do blízké budoucnosti, s její pomocí lze zachytit také patogenní jevy a zóny. Ti kteří jsou na vyšší duchovní úrovni – jsou dokonce schopni zakreslit i duševní stav člověka, a také toky energií nejenom mezi partnery, ale i v oblasti mezilidských vztahů obecně. Je možné zakreslit zdravotní stav i zvířat – nejenom lidí. Poté následuje poměrně složitý popis tohoto rozboru automatické kresby. A kde se tyto informace vlastně berou? Představme si, že nad námi v určité výši proudí jakési energetické pole, obsahující veškeré informace od vzniku vesmíru – i lidstva, a že jsou lidé, kteří mají vysoký stupeň citlivosti, a proto jsou schopni tyto informace přijímat a používat. Činí tak intuitivně. Při této metodě je využívána pravá hemisféra, která je úzce spjata s duchovním centrem. Automatická kresba nám slouží k sebepoznání, touto formou můžeme dostat zprávu naší přirozené individuality, a pak změnit své chybné programy, zharmonizovat se, se sebou samým. Automatická kresba může být zprávou naší Duše, nebo našeho Ducha a hlavně zprávou našeho Mistra.

 

AURA-SOMA – „s barvou ven“, kterou dotyčný nosí někde hluboko uvnitř – vystihuje to jeho postoj – touhy – názor… Na tomto principu funguje systém Aura-Somy. Kombinace odstínů, které se nám líbí, nebo nás nějakým způsobem přitahují, vyjadřují naši hlubokou pravdu, situaci, v níž se právě nacházíme – strachy, bolesti, radosti a dary naší duše v daném okamžiku. Ve vaší volbě barev se zrcadlí vše: jestli zrovna vidíte žlutě, či spíše pohlížíte na svět růžovými brýlemi, jestli má vaše budoucnost odstín zlata či klidné modři, zda k té vaší vysněné budoucnosti potřebujete více zelené (která otevře a zároveň ochrání vaše srdce). Toto vše se děje pomocí lahviček. Základem tohoto systému je sada dvoubarevných lahviček Eguilibrium (rovnováha), které jsou tvořeny dvěma částmi, olejem a vodou, v poměru 1: 1. Obsahuje výtažky rostlin, energie drahokamů a barev. Emulze, která vznikne protřepáním obou částí, se nanáší na tělo.

–         Další přípravky jsou barevné a voňavé energetické substance – tzv. Pomandery. Obsahují 49 bylinek v různých poměrech, podle oblasti působení. Jejich hlavní funkcí je posílení a harmonizace aury, tedy zlepšení naší energetické ochrany.

–         Dalším ze základních prostředků jsou Kvintesence. Jsou to opět jemné energetické substance, které slouží k navázání kontraktu s tzv. mistrovskými energiemi. Každý barevný paprsek totiž svou frekvencí přenáší i informace, principy a kvality.

–         Další produkty jsou Mořské a Motýlí Sluneční (Solární) esence. Mořské esence jsou vydatným pomocníkem při uzdravování našich vztahů a při harmonizaci negativních polí, která omezují naše dobré fungování, projevy a komunikaci s druhými.

Používání lahviček se v nás začne odehrávat proces uvědomění si. Věci, které nás dříve vyváděly z rovnováhy a se kterými jsme si nevěděli rady, najednou prožíváme vědomě, jsme schopni je pozorovat, a tedy i nějakým způsobem řešit. Lahvičky nám navíc dodají energii, abychom dokázali udělat to, co chceme, a co jindy z nějakých důvodů (strach, nejistota) nešlo. Aura-Soma je terapie, duše. Léčba je směřovaná k lásce. Vyléčení je láska.

 

LUNÁRNÍ REGENERAČNÍ A OČISTNÁ KŮRA – nejvhodnější období, kdy se pustit do očisty těla je jaro a podzim, kdy se přenastavuje na další roční období. Také den na zahájení naší očistné kůry si pečlivě naplánujeme, aby byl měsíc v úplňku, to je tehdy, kdy v kalendáři je prázdný kroužek a po měsíci opět v den úplňku končíme. Během kůry není předepsaná žádná zvláštní dieta, ale dobrovolné vyloučení masa či vajec, nebo mléka ze stravy – se účinek velmi zvýší. Ukazuje se, že je lepší pročistit se na jaře a na podzim, než držet celoročně nějakou dietu, což vede k jednostrannosti. Určitě uděláte dobře, když alespoň v tomto období zvýšíte podíl ovoce a zeleniny ve své stravě. Nedoporučuje se v tomto období kouřit a pít tvrdý alkohol.

 

AKUPUNKTURA – je používaná v diagnostice i v léčení.V tradiční čínské medicíně platí pravidlo „tam kde je neprůchodnost, vzniká bolest“. Nemyslí se tím jen neprůchodnost krevní, ale také energetická. Při svalové disbalanci ,se projevuje   svalovým stažením, životní čchi (energie) a krev neproudí plynule, výživa není přiváděna ke tkáni a buňce, a odpadní látky nejsou odplavované – vzniká bolest. Stejná situace vzniká když dojde k vnějšímu poranění svalu, šlachy, kosti… při vytvoření srůstu po operaci, nahromadění krve v mozku při migréně, zánětu…. Funkcí jehliček užívaných při akupunktuře je zprůchodnit a rozpohybovat tok energie a krve v postižených místech. Neděje se tak jen mechanickým drážděním postižené tkáně a nervových zakončení v ní. Velký vliv má také energie toho, kdo léčbu provádí.

 

RUNY – (tajemství) – starogermánské písmo – moudrost skrytá do tajemných znaků. Runy – tajemné symboly vyryté do kamenů, zbraní, kouzelných hůlek, kostí, dřeva… Runy měly velký význam v magii Germánů (obřady, výklad …). Ryly se do kamene – kde zvěčňovaly památku a činy mrtvých, na zbraně – aby jim dodaly magickou moc a sílu, na lodě i sáně – aby ochraňovaly na cestách, na poháry a nápojové rohy – aby uspávaly, očarovaly, nebo naopak chránily majitele před případným jedem v nápoji či potravě… Každá jednotlivá runa má svou fonetickou hodnotu výslovnosti, a v magii i svůj skrytý význam. Ke každé runě existuje meditační mantra, barvení do příslušných barev, sestavování….. Runy skrývají pozoruhodný vnitřní potenciál, jejich moc se stane vaší mocí, pokud ovšem prokážete dostatek úsilí a osobní flexibility. Oddat se runám a víře, která za nimi stojí, znamená objevit zcela nový život.

 

REFLEXNÍ TERAPIE – je založena na teorii, podle níž naše zdraví závisí na toku životní energie „čchi“ v těle, která volně plyne svými drahami tzv. meridiány. Vlivem stresu, napětí, nemoci nebo traumatem se brzdí – zablokuje – člověk se začíná cítit unaven – až nakonec onemocní. A zde velice dobře pomáhá reflexní terapie. Tato metoda působí nejenom jako diagnostická a preventivní, ale prvořadým smyslem je odstranit bolest, stres…. a pomoci nemocnému organismu uvolnit jeho léčebný proces. Ke své činnosti využívá reflexní terapie bodů a plošek, které dosahují někdy i několika cm2, a proto nalézt je, není tak složité. Tato metoda vychází ze zásad, že je potřeba být vyrovnaní jek v oblasti fyzické, tak i v oblasti duševní. Působením na reflexní body, které se nachází na nohou i rukou člověka, je možné zjistit tělesný i duševní stav člověka a uvést ho do rovnováhy. Reflexní terapie působí oboustranně, přináší pocit úlevy pro člověka, kterému je prováděna, a i ten, kdo reflexní terapii provádí, zlepšuje svou vlastní tělesnou i duševní pohodu. Při terapii se používají ruce, palce a prsty, jimiž pacientovy nohy či ruce masírujeme, hladíme, tlačíme na ně. Tlaků a úchopů, které se při tom používají, je mnoho. Pevnější tlak lze použít- kde je potřeba ulevit při tělesných obtížích, lehkého a jemného doteku se využívá tam, kde je potřeba navodit uvolnění a zklidnění. Použité druhy musí být volné a plynulé a musí mít ohled na stav pacientovy tkáně.

 

SRT – systém duchovní obnovy – podle Roberta Detzlera

Je to terapie, která je rozpracována do 13 ti základních programů, které očišťují negativní otisky v informačním poli duše – např. traumatické zážitky, sebetrestání, konflikty, připojené entity, obtěžující myšlenky….. Je určena lidem, kteří se chtějí duchovně rozvíjet – soustředí se na duchovní rozměr člověka. Facilitátor, pracuje s tabulkami programů pomocí kyvadla a zprostředkovává uvolnění stresu skrze vlastní osobu jako prostředník. Metoda SRT vyhledává a čistí příčiny problému. SRT pročišťuje vše – disharmonické programy, emoce, omezující myšlenky ve vztahu k minulosti, přítomnosti i budoucnosti, sebedestrukční programy…. Může pomoci vybavit si proč duše přišla do tohoto hmotného těla, jaké úkoly si stanovila a jaké vztahy vytváří s okolím…

 

ETIKOTERAPIE – není jen jakási metoda, jejímž cílem je fyzické zdraví člověka. Je to cesta, kterou bude muset jednou najít každý člověk ve svém duchovním vývoji, má-li najít své lidské Já a smysl své lidské existence na Zemi. Je to cesta uvědomění si sebe tady a teď. Je to vědomé rozhodnutí vymanit se z negativních vlivů své nevědomé minulosti, prožívané v pokřiveném (nemocném) vztahu k sobě samému, a tím i nutně k druhým. Je to přechod od mlhavě tušeného k jasně vědomému hledání příčin nemocí našeho „zevního těla“ v našem „vnitřním těle“. Dokud naše chování řídí – ne plně vědomé duševní vjemy, city, pocity a myšlenky, které se přesně nekryjí s Pravdou, s nejvyšším řádem, pak nemůžeme být v reálném světě mocní a nutně se stáváme nemocní. Nevědomost duše (nesebevědomí, neuvědomění si Pravdy, nevědomost o tom jak žít) to je příčina ne-moci těla. Stav těla je ten pravý otisk stravu duše ve hmotě.

 

Hó oponopono – je to havajská technika – je to cenný dar, který pomáhá člověku rozvinout funkční vztah se svou podstatou a nepřetržitě prosit o nápravu chybných myšlenek, slov a skutků. Podstata techniky tkví ve svobodě a bezpodmínečném osvobození od minulosti.

–         léčení z pohledu a v duchu Hó oponopono znamená milovat sám sebe

–         chceme-li vyléčit cokoli, co vnímáme ve vnější realitě, musíme to léčit uvnitř sebe

–         a to uděláme tak, že uvnitř sebe (v sobě) říkáme všemu (čemukoli, co vnímáme jako problém) toto:

 

MILUJI TĚ

OMLOUVÁM SE, JE MI TO LÍTO

PROSÍM, ODPUSŤ MI

DĚKUJI TI

A dovolíme Božství, ať udělá cokoli – dovolíme to bez jakéhokoli očekávání – vše necháme

volně plout…… DĚJ SE VŮLE BOŽÍ……..

 

 

REIKI – je to práce s energií. Ten, kdo s touto energií pracuje, vlastně ani není léčitelem – je zprostředkovatelem- (kanálem)- pro průchod této energie, která se nazývá Reiki. Člověk, kterému Reiki předáváme, má tuto energii k dispozici a záleží především na něm, zda ji přijme, či odmítne (a to se může dít – jak vědomě – tak podvědomě). Vždy musíme mít souhlas toho, komu tuto energii posíláme – není možné – a nikdo nemá právo – do kohokoli tuto energii bez dovolení posílat. I na duše zvířat, dětí, a lidí v bezvědomí se umíme napojit a požádat o svolení k pomoci touto energií.

Různé druhy Reiki: Rainbow Reiki, Nova Energy Reiki, Karuna Reki, Ra Sheeba Reiki, Abundia, Isis Seichim, Kundalini Reiki, Violet Flame Reiki, Elemental Reiki, Imara Reiki, Dračí reiki 1, Dračí reiki 2, Angel Ray Reki, Essentials Reiki, Komyo Kai Reki, Golden Age Reiki, Esmerald Reiki………. a další

     S využitím Reiki máme možnost pochopit mnoho pravd o nás samých, může přinést stále hlubší uvědomění o tom, kým vlastně jsme. Reiki lze použít pro léčení na fyzické, mentální i duchovní úrovni. Harmonizace s využitím Reiki je zcela přirozený proces, dochází k dodání chybějící energie, k urychlení procesu léčení a k rozpuštění nesprávných vzorců myšlení, řeší příčiny, dochází k hluboké relaxaci, uvolnění – což má za následek plynulou cirkulaci energií v těle. Reiki je předávána přikládáním rukou na různé části těla, nebo prováděním různých technik v okolí těla.

 

 

MODRÁ ALFA – je to vědomé sestoupení do hladiny alfa. Toto umožňuje efektivně využít prohloubení kontaktu se svým podvědomím. Je to objevování skrytých schopností. Jde o techniku harmonizace, hluboké relaxace, hledání nového JÁ, odnaučení zlozvyků, uzdravování sebe sama…….

Navození stavu alfa, dokážeme naučenou metodou, při které sestupujeme při zavřených očích z čísla 7 – červená barva – fyzické uvolnění – na:

           6 – oranžová barva – citové uvolnění – na:

           5 – žlutá barva – uvolnění mysli – na:

           4 –   zelená barva – mír – na:

           3 –   modrá barva – láska – na:

           2 –   fialková barva – duchovní zklidnění – na:

           1 –   tmavě fialová barva – vnitřní ticho – na této úrovni vyřešíme vše, co potřebujeme, a v klidu se navracíme zpět od 1 do 7- a tím do přítomnosti…… Je vhodné absolvovat seminář, kde se tato metoda pod odborným vedením učí.

 

 

BAŇKOVÁNÍ – baňky jsou kulovité nádobky, které se pomocí tlakové pumpy umísťují na pokožku, kde vytvoří podtlak. Baňka silným pod tlakem přivodí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny v okolí a stimulují i imunitu organismu. Při přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží a můžeme vidět zarudlá místa .- jako modřiny. Malý výron krve a lynfy zvýší cirkulaci krve a přívod kyslíku v okolí. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolest zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrén, cukrovky, vysokého tlaku, zažívacích problémů, dny, žlučníkových potížích, při léčbě astmatického záchvatu, snížení bolesti při menstruačních cyklech, při stresu a napětí……

 

 SIDERICKÉ KYVADÉLKO – V dnešní době, je dostupné velké množství kyvadélek (indikátorů). Nabídka se liší pouze barvou, velikostí , tvarem a materiálem. Fantazii se meze nekladou. Kyvadélko je pouze „nástroj“ – pomůcka. Samo o sobě nemá velký význam, funguje jen jako médium – prodloužení našich vlastních rukou, které fungují jako přijímač. Jedná se o pomůcku, která funguje na principu antény a prodlužuje naši vlastní citlivost na biopole, lidskou auru, pozitivní a negativní aktivní zóny v prostoru, vyhledávání vody, podzemních dutin, také nám může zprostředkovat napojení na universum, a pomoci při objasnění mnoha otázek, ohledně zdravotního stavu, vztahů, financí, kariéry….

        Jak toto uděláme : nejprve s láskou požádáme o pomoc a ochranu andělů, potom kyvadélko před vlastní prací omyjeme – otřeme, a potom na chvíli podržíme ve své dlani – přizpůsobí se naší energii a duchovní frekvenci (můžeme ho nosit při sobě). Vezměte konec řetízku (cca 20 cm) tak, aby byl pendl (kyvadélko), tak 2-3 cm nad podložkou, zklidněte mysl, a v duchu se ptejte na to, nač chcete znát odpověď. Tyto odpovědi můžete přijímat i skrze naše andělské pomocníky – ukáží vám je. Jsou zde i varianty, že v daném okamžiku kladení otázek – nesmíme znát odpovědi – nebo na ně ještě není ten správný čas… poděkujte a ptejte se jindy (odpověď přijde). Také můžeme získat odpověď – skrze tabulku odpovědí. Ale mějme na paměti, že i práce s kyvadélkem vyžaduje určitý cvik, a tak i tomuto „seznamování“ věnujte čas a hlavně trpělivost. Nepůjčujte své kyvadélko druhým osobám!!!

 

 

RUŠ – je to: Rychlá a účinná změna Skutečnosti s G = garancí kvality. Je to moderní jednoduchá, praktická, logická a věcná metoda pro současného člověka. Tím, že přímočaře řeší skutečné příčiny aktuálních problémů – rychle a úplně – je jedinečná. Zároveň je šetrná. Pomocí této metody se zcela zbavíte řady svých potíží během relativně velmi krátké doby, navíc s trvalým efektem. Pod vedením terapeuta se klient zaměřuje na vyhledání a odstranění negativních programů (přesvědčení, vzorců, bloků), prostě toho, co člověku způsobuje nepříjemné pocity, stres, trable, problémy, starosti, bolesti….. Prostě na to, co mu brání žít šťastný život…..

 

TĚLOVÉ SVÍCE – (čakrové, energetizující, terapeutické, magické, ušní…) jsou vyrobené z včelího vosku a přídavku esenciálních olejů z léčivých bylin. Po zapálení svíčky ji přiloží školený terapeut na postižené místo nebo ránu. Teplo a bioenergie vytvořené hořením svíce změkčuje v těle nahromaděný maz a tzv. komínovým efektem ho z těla vytahuje ven. Při rozšíření pórů kůže se do těla dostanou výtažky z léčivých esencí. Svíce napomáhá k likvidaci zánětů v organismu a přispívá k regeneraci těla, aktivuje lymfatický systém organismu, podporuje přirozenou detoxikaci a aktivuje tok energie v těle…. Dále mají využití při bolesti v krku, na hemeroidy, ženské problémy, k eliminaci deprese, nervozity, při bolesti svalů, vazů, k posílení imunity, zmírnění otoků, na opary, alergie, ekzémy, odstranění modřin, hojení jizev, na zánět močových cest, stresové stavy, poruchy metabolismu….. Dalším účinkem tělových svící je čištění a spalování problémů na úrovni aury. Jak svíce prohořívá aurou, spaluje nečistoty a bloky na různých úrovních.

 

MÍČKOVÁNÍ – je to relaxační metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí svalů a k dalším změnám, které napomáhají ke zlepšení zdravotního stavu svým reflexním působením. Uvolňuje krční páteř, hrudní, břišní a pánevní svaly. Napomáhá při léčbě alergických, astmatických a průduškových onemocnění, vadného držení těla, dětských skolióz a podporuje imunitu. Je-li tato metoda správně aplikována, vede ke zkrácení doby nutné k léčení, snižuje četnost a závažnost projevů onemocnění, může upravit poúrazové stavy, pomáhá při záchvatech dušnosti. Metoda je prováděna speciálními molitanovými (broušenými) míčky o různých velikostech. Tato metoda je levná, příjemná a hlavně nenáročná.

 

RAŠELINOVÉ ZÁBALY – jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt – je to termoléčba. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu. Používá se jako zábaly – při revmatismu, artróze, poškození plotének, ischiasu, onemocnění dýchacích cest, oběhové, metabolické, urologické a nervové choroby, gynekologické onemocnění – (méně vhodné jsou zábaly u onemocnění, pro které není vhodné teplo)!!! Doporučuje se při bolestech kloubů a páteře, obezitě, celulitidě, vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení…..

Formou použití: ledvinové polštářky, krční polštářky, ohřevový polštářek pro oblast ramen a krku, jednorázové rašelinové zábaly, rašelina koupelová, tepelná láhev z přírodní rašeliny, nosiče tepla pro jednorázové rašelinové zábaly…..

 

 

VODNÍ ZVON – vodní zvon je založen na principu, kdy zvuk vzniká nikoliv úderem do zvonu, ale třením rukojetí zvonu navlhčenými dlaněmi. Různými způsoby tření a změnou vyvíjeného tlaku lze vyvolat celou řadu různě vysokých tónů. Důležité je – více než intenzita tření dlaněmi – trpělivé vyhledávání tónu.Je vyroben z bronzu – bronz pak přenáší velmi dobře zvukové vibrace do vody, na níž jsou jasně viditelné vlnky, obrazce, nebo dokonce malé fontánky a gejzíry. Účel zvonu je spíše očistný – duchovní. Používá se při praktikování nauky feng-šuej. Spojení síly zvuku s elementem vody skvěle slouží pro očistu a harmonizaci prostoru. Vibrace zvonu má podobný charakter jako u tibetských mís, ale je o moc silnější. Při poslechu tónů vodního zvonu můžeme mít pocit velkého zklidnění a celkového pozitivního naladění. Skvěle pomáhá pro nastolení meditativního stavu mysli a usnadnění transformačních procesů. Spousta lidí potvrzuje jeho silné léčebné působení. A k tomu máme ještě hudební prožitky umocněné i silnými vizuálními zážitky.

 

MMS

   Je to zkratka pro Master Mineral Solution (Mistrovský Minerální Roztok). Jedná se o přesnou koncentraci Chloritanu Sodného (MMS), který je před použitím aktivován přesným množstvím 10%  roztokem kyseliny citronové (Aktivátor). V knize autora: Jima V. Humbla se dočtete, že pomocí MMS je možné léčit nemoci jako: rakovinu, malárii, leukémii, astma, cukrovku, roztroušenou sklerózu, AIDS, hepatitidu (zánět jater), zánět plic, herpes (opar), zánět slepého střeva, zánět močových cest, revmatické záněty, dále zlepšuje krevní oběh a umožňuje vyléčit více než 90%  známých nemocí. Vše podstatné k výše napsanému najdete v knihách: Zásady použití MMS a MMS – Nemoci léčit jednoduše. Autor – J. V. Humbl

 

 

Kineziologie – One Brain

   je metoda, která prostřednictvím jednoduchého svalového testu komunikuje s tělem a myslí. Umožňuje tím nalézt a odstranit stres a emocionální bloky, které jsou v mnoha případech příčinou různých psychických a psychosomatických onemocnění. Kineziologie navozuje rovnováhu na všech úrovních – tělesné, emocionální, mentální a duchovní. Metoda tak pomáhá dosáhnout okamžitého zlepšení zdraví a psychické pohody. Pomáhá k rozvoji harmonického života, k nastolení samoléčebného procesu organismu, zbavení se strachu, zlozvyků, fóbií, depresí, stresu, bolesti zad, pomáhá při potížích s učením, čtením, vyčerpaností, při potřebě zvýšit sebeúctu a mít rád sám sebe, při realizaci svého potenciálu a otevření se svým talentům a nadání….

 

Rekonektivní léčení

   Léčí nás jako bytost s fyzickým i duchovním tělem. Léčivá energie zasahuje na místě, které léčení nejvíce potřebuje, je inteligentní a ví co potřebujeme  dostat a co tím získáme. Nemusí to být vždy to co chceme a co očekáváme. Proto nelpěme na výsledcích. Tato připoutanost nás omezuje a toto omezení přerušuje proudění toho co chceme, aby přišlo. Staňme se přísrupnými léčivým energiím a přijměme vše co přichází. Některé věci nelze vysvětlit, zázraky mluví samy za sebe. Podstatou rekonektivního léčení je uvést tělo do rovnováhy na všech úrovních – fyzické, mentální, emocionální a duchovní. Tento stav poté vyvolá léčebný proces, který vše porouchané dává do pořádku postupně od nejvážnějšího narušení. Rekonektivní léčení nevyvolává žádné vedlejší účinky. Léčebný proces vychází z naší podstaty. Dovolí nám překročit hranici pěti základních lidských smyslů. Při léčení  můžeme vnímat barvy, jejichž odstín nebudeme umět pojmenovat, můžeme slyšet zvuky, jejichž tóny jsme ještě neslyšeli, můžeme cítit dotek, aniž se nás kdokoli dotknul. Je to naše cesta vesmírem. Znatelných změn v uzdravovacím procesu bylo zaznamenáno zlepšení  u takových nemocí jako je epilepsie, roztoušená skleróza, nádorová onemocnění, poruchy imunitního systému a další….Rekonektivní léčení nás znovu spojuje s plností vesmíru s plností našeho bytí a toho, kdo jsme. Současní vědci považují toto léčení za novou formu léčení, která je zde na planetě Zemi vůbec poprvé. Během tohoto léčení přijímá organismus určitý druh elektromagnetického vlnění v podobě vibrací o frekvenci, která má léčivé vlastnosti. Najde a pak opravuje poškozená místa v organismu. Tento nový způsob léčení svým dosahem vysoce převyšuje jakékoli způsoby dosud známých energetických léčení. Tyto frekvence na Zemi dříve nebyly!!!

 

Iris diagnostika – iridologie

   Je to alternativní metoda vyšetření zdravotního stavu celého těla z oční duhovky, panenky a očního bělma. Pomocí této metody dokáží odborníci objevit nejen důsledky, ale i skryté příčiny zdravotních a psychických disharmonií. Toto dokáží podle specifických znamének. Oko je jako promítací plátno na kterém jsou umístěny orgány těla. A tak je možné, aby odborník odhalil zdravotní problém již v počátku a předešel zdravotním protížím. Oční diagnostika  je vhodná pro všechny… Je možné diagnostikovat poruchy tělesného i duševního stavu.

 

Naikanterapie

   Japonská metoda sebepoznání. Desatero pro zlepšení života zde na Zemi.

 1. Dokážu udržet své myšlení čisté vůči všem lidem a vůči všemu dění kolem.

 2. Nebudu vzpomínat nedobrých zážitků, ale jen dobrých.

 3. Dokážu odpustit všem, kdo mi jakýmkoli způsobem ulížili.

 4. Nebudu nikoho a nic odsuzovat, kritizovat, pomlouvat.

 5. Budu se snažit mít pro každého jen lásku, porozumění a odpuštění.

 6. V každém člověku je dobro i zlo – budu o každém hovořit jen to dobré, abych v něm dobro posílil.

 7. Stanu se pánem nad svými slabostmi. Nebudu se hněvat, zlobit ani rozčilovat.

 8. Jsem předem se vším smířen, atˇ přijde jakákoli bolest či utrpení, je to moje sklizeň.

 9. Každý den budu kolem sebe šířit lásku a radost úsměvem, slovem, službou a radou.

 10. Dokážu žít v harmonii s každým člověkem. Při disharmonii budu hledat chybu u sebe.

NEHODNOŤ, NEODSUZUJ, NESROVNÁVEJ !

 

 

Neuroterapie – moderní metoda neuroreflexologie obličeje a hlavy

   Základem této metody je stimulace určitých zón obličeje, čar a bodů na lebce a stlačování nervově – cévních a neurologických bodů spojených s různými orgány, systémy, funkcemi a částmi těla. Neuroreflexologie používá tlak na tyto body k ovlivnění nervového systému a příslušné části těla. Je-li v některé části těla zánět, otok nebo napětí, odpovídající reflexní body jsou zvýšeně citlivé na tlak. Díky tomu mohou podat přesnou zprávu o zdravotním stavu pacienta. Citlivost reflexních bodů může být také výstražným  projevem závažného onemocnění. Dojde-li ihned k neuroreflexologickému ošetření nerovnováhy, často se opraví a nemoc vůbec nepropukne. Neuroreflexologie dokáže zjistit i dřívější poškození těla. Pomáhá řešit akutní i chronické problémy, lze ji také využít jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

 

5 Tibeťanů

   Je to systém cvičení zaměřených hlavně na uvolnění průchodnosti sedmi energetických center (čaker) našeho těla. 5 Tibeťanů nám může pomoci cítit se pružněji, vitálněji a mladší. Toto cvičení nám ukazuje jak se můžeme dál  zdokonalovat a rozvíjet. Je to cesta k naší vlastní podstatě, moudrosti a duchovní síle. Je to práce s energetickými proudy a centry v našem těle.

cviky – 1 tibeťan = Káča

             2 tibeťan =  Svíčka

             3 tibeťan =  Půlměsíc

             4 tibeťan =  Most

             5 tibeťan =  Hora

Jak cvičení pomáhá –    při udržování správné hladiny hormonů

 • dodává tělu energii, vitalitu

 • zlepšuje pevnost kostí

 • zpevní břišní svaly

 • okysličuje tělo

 • spaluje kalorie

 • zrychluje metabolismus

 • čistí svůj lymfatický systém – vylučování toxinů….

 

 

Pyramida

   sbližuje s Kosmem – je symbolem cesty člověka ke světlu – synchronizuje člověka s nejvyšším Kosmickým vědomím, napomáhá sát se pouhým Bytím oproštěným od zákonů fyzického těla. V pyramidě se tělo vždy léčí jako celek a dochází k postupnému vyrovnávání energií. Pyramida vyvolává řadu duchovních prožitků – beztělesnosti, pocit vznášení se, projevy jasnovidectví, vzpomínky na minulé životy, putování v astrálu, podivuhodné eufórie, zvláštní klid, hlubší úroveň meditace a relaxace, pocit bezpečí. Pyramida se chová jako takový zářič a je schopna ve svém středu akumulovat energii, která umožňuje léčení a rychlejší regeneraci organismu. Pyramidového efektu je možné využít i v mnoha dalších oblastech – například při skladová potravin – vydrží v pyramidě  déle čerstvé, sušení bylinek – uchová se více účinných látek a především zde dochází ke zkvalitnění vody. Lépe se zde daří květinám a semena dříve a rychleji klíčí. Pyramida léčí, regeneruje a reguluje samouzdravující procesy v lidském organismu. Snižuje vysoký krevní tlak a naopak zvyšuje velmi nízký. Obézním lidem pomáhá při odtučňování, podporuje léčbu páteře, chronických onemocnění, prokrvuje pokožku. Skvělých výsledků se dosahuje i při léčbě určitých psychických onemocnění, při rekonvalescenci a léčbě některých degenerativních chorob. Pomáhá při migréně, revmatismu, angíně, nachlazení, žaludečních vředech, otravě jater, lumbágu (prudké bolesti zad), problémech se srdcem…..

 

 

Satiterapie

   neboli léčba všímáním. Neřeší problémy klienta, ale vede ho. Tělesné prožívání je způsob, jak objevovat a prozkoumat vlastní vnitřní svět. Jeho změna nikdy nenastává na úrovni slov a myšlenek, ale právě na úrovni tělesného emocionálního prožívání, uvědomění si vlastních  pocitů a nálad. Následným volným rozhodováním a cílevědomým jednáním potom dochází i k rozvoji a růstu osobnosti. Neboli: vím co chci – mám jasnou představu zamýšleného jednání, dělám všímavě co chci a jak chci a nesu za to odpovědnost… Co je dobré a co špatné vychází z toho co jedinec prožívá ve svém nitru. Prožívá-li rozhodování a jednání v souladu se svou vlastní etikou – potom se jeho mysl pročišťuje, ubývá výčitek svědomí, smutku, zlosti, závisti… Což vede k většímu prožívání štěstí, k harmonizaci naší osoby. Tato metoda je vhodná pro každého člověka, který má zájem osvobodit se od problémů – které ho trápí.

základní principy – princip všímavého zakotvení v tělesně prožívané skutečnosti:
princip synoptického pojetí osoby v němž je integrován vztah mezi  prožíváním, věděním a jednáním
princip pozitivní motivace
princip ochrany zdravého jádra osobnosti
princip všímavého sebeurčení a moudrého nadhledu
princip dovednosti v prostředích

Komentáře