nemocNaši předkové věřili, že prostřednictvím nemoci promlouvá k člověku Bůh. Nemoc přichází, když člověk nejedná správně, když nectí boží zákony.

Zdroj svojí nemoci můžeme nalézt, vyléčit se a pak se snažit žít správně, aby se už nevrátila.

Při hledání příčin můžeme použít několik různých postupů. Když člověk ví, proč ho daná nemoc postihla, obzor hledání příčin se samozřejmě výrazně zúží; pokud ale příčinu nezná, pak první, co je třeba udělat, je vybavit si a pečlivě analyzovat všechny události, jejichž součástí byl posledních čtyřiadvacet hodin před projevem prvních příznaků nebo indispozice. Podle zákonů přirody postihne člověka trest během jediného dne od porušení jakéhokoli z nich.

Například: v pět ráno vás rozbolelo v krku.

1. způsob:

Vybavte si konflikty, které jste s někým mohli mít do včerejšího večera. Vzpomeňte si, kdo se na vás rozzlobil, kdo byl s něčím nespokojen, koho něco pobouřilo, s kým došlo k neshodě.

2. způsob:

Pokud si nic podobného nevybavujete, zkuste použít následující techniku: posaďte se sami někde v klidné místnosti a v myšlenkách si vybavte obrazy všech lidí, s nimiž jste v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách měli nějaký kontakt . Každého z nich se v myšlenkách ptejte: „To kvůli tobě jsem nemocný?“ Obvykle se stává, že člověk, kvůli kterému jste trestáni nemocí, zazáří na vaší myšlenkové „obrazovce“ jasněji než podoby těch ostatních. Zeptejte se ho tedy, v čem se cítí dotčen, co po vás chce. Pokud se nedočkáte odpovědi, snažte se sami pochopit, co jste způsobili.


3. způsob:

Předpokládejme, že příčinu se vám najít nepodařilo. Můžete se v myšlenkách obrátit na své vlastní síly a požádat, aby vám důvod vyjevily ve spaní. Ve spánku se ocitnete v situaci podobné té, která vyvolala nemoc. Chyba, které jste se dopustili, tam bude zřetelněji viditelná.

4. způsob:

Jeden ze základních způsobů, vycházející ze zákona podobnosti. Velmi často se stává, že onemocnění svojí formou, vnějším vzhledem, povahou bolesti a částí těla, kterou zasáhlo, připomíná náš přestupek.

Když vás rozbolí hlava, věnujte pozornost povaze bolesti. Velmi často má povahu jakéhosti tlaku a to může být spojeno s tím, že jste na někoho vyvíjeli psychologický tlak a nedosáhli jste svého. Pokud vás píchá u srdce, nejspíš jste sami někomu „probodli srdce“..

Žaludeční vředy jsou bezprostředně spojeny s jízlivým jednáním.

Bolest zubů bývá spojována s kritikou, kterou si obrazně můžeme představit a často ji také nazýváme kousavou. Když nás rozbolí v krku a máme kašel, říkáme mu „štěkavý“. A nepodobá se někdy štěkotu hlasitý křik, jímž odsuzujeme a známkujeme své blízké a známé, když jim v hádce chceme za každou cenu něco dokázat? Existuje dokonce výraz „štěkají se jako psi“, případně „poštěkali se“.

Existuje ještě další způsob hledání příčin onemocnění, rovněž založený na základě podobnosti. Někoho například bolí kolenní klouby. Klíčová je otázka: „Co mi ta bolest brání dělat?“ Odpověď zní: brání v chůzi, omezuje pohyblivost. Možná tedy postižený sám někomu brání, aby šel v životě svou vlastní cestou a pohyboval se, kam chce, omezuje jeho svobodu, jeho vlastní volbu.


5. způsob:

Můžeme požádat své vlastní síly, aby k nám přivedly někoho s podobnou indispozicí, jakou trpíme sami. Když se díváme na někoho jiného, jsou nám přestupky zřejmější, uhodí nás spíš do očí, zejména pokud se týkaly nás. Požádejte, aby vás síly svedly s takovým člověkem v průběhu nějakého určitého časového úseku, řekněme týdne. A celý ten týden se snažte být vnímaví a citliví na vše, co se kolem vás děje. Každá drobnost může být znamením, nápovědou. Pokud jste na to ve shonu všedního dne zapomněli, posaďte se večer před spaním a proberte si v duchu celý den, zda jste náhodou nepotkali někoho, kdo se choval podobně jako vy.

6. způsob:

Uplatňuje se při chronickém onemocnění, jehož příčinu se nám za žádnou cenu nedaří odhalit. Požádejte své vnitřní síly, aby mírně zhoršily váš stav hned potom, nebo přímo při tom, když se dopustíte nějakého přestupku.

Máte například žaludeční vřed. Někdy o něm víte, jindy vůbec ne. Záleží to na chování a stravování. Jezte týden přísně dietně, aby vaše pozorování nerušily žádné vedlejší faktory. Aktivně a bez zábran se bavte s lidmi, ať se vaše ironie, sarkasmus a jízlivost mohou naplno projevit. Až se váš vřed ozve, bude to ta situace, v níž se dopouštíte porušení zákona přírody.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015