Rozkrojený citrónCitrony jsou skutečným darem přírody. Jejich léčivé účinky jsou téměř neomezené, proto byste je měli mít vždy doma po ruce. V některých situacích mohou být doslova životu zachraňující.

Kromě toho také dobře voní a dokážou místnost naplnit pozitivní energií.

Jejich vůně může dokonce zlepšit vaši náladu. Je známo, že i v minulosti se často používaly k léčbě lidí, kteří trpěli výkyvy nálad nebo depresí.

Citrony a jejich vliv na obydlí

Pokud chcete, aby váš domov příjemně voněl, nakrájejte pár citronů tak, jak je to znázorněno na úvodním obrázku, umístěte je do misek, rozložte po ložnici a nechte působit přes noc.

Následující den si všimnete, jak čistě a svěže voní váš domov.

Jsou mnohem lepší volbou než komerčně prodávané osvěžovače vzduchu, protože na rozdíl od nich neobsahují žádné toxické látky.

Když je jednou vyzkoušíte, už nikdy více nekoupíte toxické spreje nebo vonné aparáty do zásuvek.

Navíc, pokud trpíte astmatem, alergiemi nebo jste jen nachlazení, citrony vám pomohou snadněji dýchat. Zlepší se vám nejen dýchání, ale i celkově se budete cítit čerství a zregenerování.

citron

Citrony a krása

Kromě vlivu na osvěžení vzduchu a zlepšení dýchání, mají citróny mnohé další využití, například v kosmetice.

Můžete je použít například na čištění pokožky, léčbu akné či tmavých skvrn na pokožce. Stačí když překrojíme citron na poloviny a potřete si jím postižená místa.

Citron změkčí a zesvětlí tmavé nebo ztluštělé místa a udělá vaši pokožku zářivější. Dokáže také zesvětlit nehty, osvěžit dech a odstranit svědění chodidel.

Pokud jste náhodou citlivý na citron – místo přímé aplikace můžete z něj nejprve vymáčkat šťávu, zředit ji ve vodě a až potom aplikovat na pokožku.

Citrony a zdraví

Citronová šťáva je výborný přírodní lék na řadu zdravotních problémů.

Využít ji můžete například na léčbu:

  • artritidy

  • revma

  • špatného trávení

  • ledvinových kamenů

Pokud budete pít citrónovou šťávu zředěnou s vodou každé ráno, efektivně zbavíte tělo nahromaděných toxinů.

V minulosti se citrony používaly dokonce k léčbě malárie a cholery kvůli schopnosti čistit krev.

Ze všech citrusových plodů jsou citrony zřejmě tím nejužitečnějším. Jsou plné látek jako vitamin C, pektin, antioxidanty, vitaminy skupiny B, vápník a draslík.

Dokáží účinně posilovat váš imunitní systém, předcházet infekcím a léčit mnohé další onemocnění.