Kosmetika je běžnou součástí každodenního života. A nejde jen o ženskou záležitost, také muži používají kosmetické produkty. Ne ty dekorativní, ale například na umývání vlasů. Je důležité si uvědomit, že kosmetika není pouze make-up. Pojem „kosmetika“ by se dal definovat spíš jako výrobek, který lze používat ke zlepšení vzhledu. Je jedno, jestli se natírá, stříká či kreslí na tvář. A nezáleží ani na tom, zda se používá na vlasy, nehty, rty nebo zuby.

Uvědomte si, kolik takových přípravků si denně na své tělo dáváte. Víte, co by se stalo, kdybyste veškeré tyto produkty vyměnili za přírodní?

Příroda by byla šťastnější

Kosmetické společnosti běžně testují své výrobky na krysách, králících či morčatech. Zvířatům tím způsobují bolest, podráždění pokožky a někdy i vývojové vady. Proto jsou často na konci testu usmrcena.

Neškodili byste svému tělu chemikáliemi

Nejčastěji se v šamponech, pleťových krémech a make-upu objevují parabeny. Do těla se mohou vstřebat přes kůži, narušují hormonální funkce, zvyšují riziko rakoviny prsu, vzniku alergie a neplodnosti. V parfémech a čemkoliv, co má nějakou vůni, velmi často narazíte na ftaláty. Ty způsobují třeba vývojové vady u dětí. Deodoranty (resp. antiperspiranty) zase zpravidla obsahují hliník. Věděli jste to? Přírodní deodorant vás samozřejmě od takových látek ochrání, navíc je vhodným řešením i pro lidi s alergickou či citlivou pokožkou. Ostatně tak je tomu s veškerými kosmetickými přípravky. Nedráždí kůži a ocení je každý, kdo preferuje zdravý životní styl.

Tělo by dostalo přírodní živiny

Přírodní kosmetika bývá obvykle dražší, jelikož obsahuje mnoho látek s přidanou hodnotou. Často se v ní objevuje bambucké máslo s vitamíny D, E, A, které funguje jako ochrana proti UV záření a léčí drobné řezy i popáleniny. Kakaové máslo dokáže zmírnit strie, takže je vhodné jej používat v těhotenství, chrání před ekzémy a hydratuje pokožku. A tak by se dalo pokračovat ještě dlouho.

Je samozřejmé, že za to všechno si připlatíte. Také budete muset trpělivěji hledat. Přírodní kosmetiku neseženete v každé drogerii. Lesk na rty, šampon a tělové mléko možná ano, ale sehnat v kamenných obchodech například přírodní opalovací krém je docela oříšek. V e-shopech ovšem všechno najdete pohodlně. Nebuďte líní a přejděte na přírodní kosmetické přípravky. Vaše tělo vám bude vděčné.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015