Srovnává se s tím, že bude maminkou. Čelí ranním nevolnostem a celodenní únavě. Zvyká si na nový život. Ve druhém trimestru se už cítí dobře, přitom má bříško ještě malé, mnohdy svůdně zaoblené, pleť se vypíná, obličej rozzařuje a okolí na změnu reaguje neustálou chválou. Těhulka si připadá – a je – krásná a sexuálně přitažlivá. Pánevní orgány jsou prokrvené, tam dole je to citlivé a často se stane, že právě v těhotenství žena objeví nové způsoby, jak dojít k orgasmu nebo k němu dokonce, právě v těhotenství, dojde poprvé. Mnohé páry si toto období pochvalují jako jedno z nejpříjemnějších v jejich sexuálním životě.


Na konci těhotenství
není užívání si nově nabytých zkušeností tak jednoduché. Bříško už je veliké a omezuje pohyb a i lékař může sexuální styk jako takový ze zdravotních důvodů zakázat. Mazlete se – jsou i jiné způsoby jak projevit něhu. V závěru těhotenství pak může porod urychlit právě sexuální styk.
V šestinedělí přichází útlum. Porodní cesty jsou povětšinou poraněné a rozbolavělé, krvácejí a navíc je novopečená maminka hodně unavená.

Když se porodní cesty zahojí, problémy ustanou a život se stabilizuje – nově nabyté zkušenosti zůstanou a nic nebrání tomu je využít.
Samozřejmě to nemají tak všichni. Některé maminky nemají na sex pomyšlení ani během těhotenství, ani po něm. I těch je hodně. Do třech měsíců po porodu by se ale vše mělo vrátit k normálu.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015