SÓJA NENÍ ZDRAVÁ POTRAVINA

Nicméně něco mi říkalo, že se bez této náhrady nejen obejdu, ale dokonce, že to škodí zdraví. Co? Asi intuice. Začala jsem se vyhýbat i jakýmkoliv výrobkům ze sóji, včetně sojového mléka a volila jsem raději kokosové nebo jiné z výběru náhražek mléka v sypkém stavu, které se prodávají v každém obchodě se zdravou výživou.

Potom moje milovaná sestřenice dostala rakovinu prsu v mladém věku a po několika letech zemřela. Zakazovala jsem jí intuitivně i cokoliv ze sóji, sama jsem nevěděla proč. Dneska jsem zcela náhodou narazila na zajímavý web, kde mluví velice zkušená a známá lékařka právě o sóje a škodlivých účincích na lidský organismus. Dokládá to celosvětovými výzkumy a já jsem zajásala – už vím, proč jsem sóju nikdy nechtěla a nikomu jsem to jako alternativní terapeutka nedoporučovala. Dokonce jsem svoje klienty varovala i před potravinovým doplňkem lecitinu, který byl vyráběn ze sóji. Z toho mě ale paní doktorka na níže uvedeném videu vyvedla. Ale pořád mi něco vzadu říká, že bych volila jiný potravinový doplněk, který obsahuje lecitin z jiných zdrojů než je sója.

Podívejte se na rozhovor s paní doktorkou a nejezte sojové boby, nepijte sojové mléko a vůbec tyto přípravky nedávejte svým dětem. Rostlinná bílkovina se dá získat i z jiných zdrojů – a navíc člověk je všežravec – kousek masa mu rozhodně neuškodí.

Vaše Iva

 

http://www.rizikaockovani.cz/clanky/4-dil-Soja-neni-zdrava-potravina-38/

Komentáře

Mohlo by Vás zaujmout