Někdy se zbytečně trápíme pro křivdy z minulosti, nebo se strachujeme z toho, co by se nám mohlo stát. Je normální, že naše nálada podléhá nepatrným pohnutkám, něco se nám nepovedlo, něco jsme ztratili, někdo nám něco vyčetl nebo nejsme spokojeni s během události či s počasím. Zvlášť škodlivé je očekávání nepříjemných nehod, které se ale nemusí uskutečnit. Stačí, když si uvědomíme, že myšlenky jsou energie, a to velmi silné, takže se může uskutečnit nejen to, co bylo předmětem našich obav, ale i nadějí.

Neměli bychom se zbytečně trápit a nesnáze zveličovat. Když se naučíme odstraňovat z mysli trápení, můžeme být šťastní za všech okolností. Je třeba vyloučit trápení z minulých událostí a nebát se budoucích. Nemyslet na to, co by se špatného mohlo stát. Je třeba se naučit vidět dobro i tam, kde na první pohled je jen zlo. Je třeba se dívat na život z lepší stránky a snažit se o udržení dobré nálady. Ta se dá nacvičit třeba tím, že pozorujeme vše kolem sebe, nebo si vybavujeme krásné věci, těšíme se z pěkného počasí..

Těžko lze určit, co je štěstí. Je to něco prchavého a nestálého. Dobrá nálada však dovede přivést do života každou chvíli trochu štěstí. Dobrá nálada je projevem optimismu, snášenlivosti, trpělivosti, přátelství, radosti i statečnosti. Je to duševní stav, který působí příznivě a blahodárně nejen na nás, ale i na všechny v našem okolí.

Sdílet
Předchozí článekTAEKWONDO II.
Další článekTUVINSKÁ ŠAMANKA

Komentáře