Takže se nemoc stává zbytečnou až po jejich změně. Třeba přestat kouřit nebo do sebe cpát hromady jídla. To může být velmi svízelné a člověk přitom musí překonat sám sebe. Ale tyto oběti mu bohatě vyváží to, co získá – nalezení rovnováhy a harmonie. Klasické lékařství vychází z toho, že nemoci postihují zvláště oslabené orgány nebo části těla. Buď se taková slabost považuje za dědičnou nebo následek nějakého zlozvyku. Když někdo má potíže s ledvinami, zdůvodní se nemoc jako vrozená nebo zděděná slabost orgánu nebo když kuřák onemocní rakovinou plic, je její příčinou dlouholeté vdechování téru a nikotinu.

Nemoci dle znamení:

Beran (21.3. – 20.4.):

Energie Berana odpovídá hlavě včetně uší, očí, úst ( hlavně zubů ) a nosu. Jejími typickými projevy chování je přímost, spontánnost, subjektivnost, sobectví, útočnost a vůle. Sklony k tělesným a duševním poruchám: neschopnost projevit útočnost, nemoci krku, nosu a uší jako ušní šelest, nedoslýchavost, poruchy rovnováhy, bolesti hlavy, poranění hlavy, krátkozrakost, migréna, nervozita, potíže s ledvinami, se zuby, poruchy spánku, stres.

Býk (21.4. – 20.5.):

Energií Býka odpovídá krk, šíje a funkce přijímání potravy, tedy polykání. V chování řídí touhu a smyslnost, kromě toho i snahu zajistit bezpečnost a délku života. Sklony k tělesným a duševním poruchám: nachlazení (záněty krku a mandlí, chrapot, rýma, kašel), otylost, nechutenství, strnulá šíje.

Blíženci (21.5. – 21.6.)

Energií Blíženců odpovídají plíce, průdušky, paže a ruce. Jejími typickými projevy chování je osobní vystupování, sociální výměna a komunikační schopnost. Sklony k tělesným a duševním poruchám: dýchací potíže (astma), alergie, poruchy řeči a soustředění, symptomy na pažích a rukou.

Rak (22.6. – 22.7.)

Energií Raka odpovídá žaludek, dvanáctník, žlučník, hruď, mléčné žlázy, trávení. V mentální oblasti řídí schopnost cítit, přijímat odraz vnějšího světa a zpracovávat ho. Sklony k tělesným a duševním poruchám: žaludek, žlučník, onemocnění hrudníku, deprese.

Lev (23.7. – 23.8.)

Energie Lva ovládá srdce a krevní oběh. V chování se projevuje jako přirozenost, tvořivost a nezávislost. Sklony k tělesným a duševním poruchám: onemocnění koronárních tepen, poruchy srdečního rytmu, srdeční fobie, nízký krevní tlak, pocity méněcennosti.

Panna (24.8. – 23.9.)

Energie Panny ovládá vnitřní orgány – tenké a tlusté střevo, slinivku břišní, játra a nakonec trávicí procesy ve střevu. Sklony k tělesným a duševním poruchám: nadýmání, pocit plnosti, střevní zánět, cukrovka, nutkání, existenční strach, poruchy spánku.

Váha (24.9. – 23.10.)

Energie tohoto znamení řídí ledviny a všechny s nimi související funkce jako čištění krve, hospodaření s tělesnými tekutinami a hladinu zásad a kyselin. V chování se projevuje jako sociální inteligence, schopnost milovat a navazovat vztahy.Sklony k tělesným a duševním poruchám: ledviny, překyselení organismu, neschopnost milovat a navazovat vztahy (nejenom milostné)

Štír (24.10. – 22.11.)

Energií Štíra je přiřazen penis, děloha, vylučovací orgány močový měchýř, tlusté střevo a řitní otvor, jakož i příslušné funkce – např. ejakulace a vylučování. V chování se projevuje jako sexualita a oddanost. Sklony k tělesným a duševním poruchám: zánět nebo zachlazení močového měchýře, zácpa, průjem, jakož i onemocnění pohlavních orgánů: otok prostaty, pokles dělohy, záněty pochvy, cysty, menstruační potíže a poruchy jako frigidita či impotence.

Střelec (23.11. – 22.12.)

Střelci jsou přiřazeny kyčelní klouby, bederní krajina a stehna. V chování se jeho energie projevuje jako jednota mezi tělem a duchem, jakož i úsilí člověka dosáhnout rozšíření fyzického i psychického obzoru. Sklony k tělesným a duševním poruchám: vyhřezlé meziobratlové ploténky, ischias, zranění při nehodách, křečové žíly, opotřebování kyčelních kloubů.

Kozoroh (23.12. – 20.1.)

Energie Kozoroha ovládá kolena, dále pak pokožku a tvorbu nehtů. V chování se projevuje jako schopnost být oporou a získat v životě pevný postoj i přehled. Sklony k tělesným a duševním poruchám: onemocnění a úrazy kolen, artróza, revma. Jako důsledek vysušení se mohou objevit kameny i onemocnění pokožky a nehtů.

Vodnář (21.1. – 22.2.)

Energii Vodnáře jsou přiřazena lýtka, holeně, hlezenní klouby a kotníky. V chování řídí energie Vodnáře schopnost přizpůsobovat své myšlení a přijímat názory druhých. Sklony k tělesným a duševním poruchám: zranění a nemoc lýtek, kotníků, poruchy srdečního rytmu, vysoký krevní tlak, potíže s krevním oběhem, onemocnění podbřišku a strach.

Ryba (20.2. – 20.3.)

Energií Ryb jsou přiřazena chodidla a lymfatický systém. V chování se na jedné straně projevuje jako pevné spojení se zemí, na druhé straně duchovno a spojení s vesmírem. Sklony k tělesným a duševním poruchám: onemocnění a zranění chodidel, horečnatá onemocnění, alkoholismus, alergie, astma, senná rýma.

web zdroje : www.cakry.cz