PSYCHIKA a HUBNUTÍ
Psychika je pro hubnutí snad nejdůležitější. Vždyť kam jinam zařadit otázku motivace, pevné vůle, odměňování, ale i psychické závislosti na jídle a souvislosti mezi stresem a obezitou.

Proto než začnete hubnout, najděte si dostatečně silnou a pro vás jedinečnou motivaci. Ať je jí vaše zdraví, fyzický vzhled a cokoli jiného, pro vás důležitého. Stanovte si postupné cíle na své cestě a za jejich dosažení se patřičně odměňte. Lidská psychika už tak funguje, že odměňované chování si snáze zapamatuje. Připravíte-li si o svůj oblíbený uklidňující prostředek pro náročné životní situace, kterým pro vás dosud bylo jídlo, rozmyslete si už dopředu nějaký náhradní. Např. šálek dobrého čaje nebo 2-3 relaxační cviky.

VÝŽIVA
Základní změnou ve vašem stravování by mělo být: jíst často a pravidelně. Najděte si na jídlo čas 5-6x denně, bez výjimky. Je potřeba tělo zvyknout na pravidelný přísun živin, aby si přestalo dělat zásoby v podobě uložených tuků. Také nebudete muset bojovat s hladem.´

Pak se teprve začněte věnovat skladbě své potravy. Potravinou číslo 1 by se pro vás měla stát zelenina spolu s ovocem. Ty doplňte kvalitními složenými sacharidy s nízkým glykemickým indexem, kvalitními netučnými bílkovinami a kvalitními tuky , nejlépe v čerstvé podobě a malém množství.

Abyste se podle těchto zásad mohli stravovat budete potřebovat nové informace, o obsahu jednotlivých živin v potravinách, o obsahu chemických látek ap. Jestliže se chcete stravovat pro své zdraví, budete si muset opatřit informace o tom, co nakupovat a co vařit, jinak brzy skončíte u stravovacího stereotypu: jablka, nízkotučné jogurty a celozrnný rohlík. I ze zdravých surovin jdou připravit výborná a nízkoenergetická jídla, jen se to musíte naučit. Málokde se doma naučíte vařit bez jíšky, uzenin a knedlíků. A znáte nějaké zdravé dezerty ve chvíli, kdy vám tolik doporučované jablíčko už pěkně leze krkem?

Vaše nové znalosti, z nichž některé získáte i na našem webu, budou základem vašeho nového stravování. Nejprve je vždy myšlenka a teprve pak následuje čin.

SPORT
Pro začátek vám bude stačit 2x týdně 45 minut v posilovně a 3x týdně 30 minut oblíbené aerobní činnosti. První výsledky můžete očekávat asi po měsíci, pokud upravíte stravu i dříve. Myslete ale na to, že vaše svaly mohou být aktivní, i když nesportujete. Např. čas ve frontách nebo dopravních prostředcích lze využít k nenápadným výponům nebo stahování hýžďového svalstva. Zvlášť v období zimních kabátů zaručeně nenápadné. A vaše svaly vypadají podle toho, jak často je používáte, bohužel a nebo bohudík…

POTRAVNí DOPLŇKY
Své hubnutí můžete podpořit i využíváním potravních doplňků. Při zvýšené zátěži organismu, zvlášť v zimním období, užívejte pravidelně multivitamínový a multiminerální přípravek a ještě nad jeho rámec můžete přidat pravidelný přísun vitamínu C, nejlépe v kombinaci s jeho přírodním zdrojem.

A samozřejmě i nejrůznější spalovače tuků a jejich kombinace. Jejich cena se většinou odvíjí od obsahu účinných látek. Mohou váš proces hubnutí podpořit, zvlášť v období stagnace vaší váhy. Nejsou však rozhodně všespásné a reakce na jejich užití je značně individuální.

Proto stejně jako pro všechny uvedené rady pro hubnutí, je potřeba individuálně vyzkoušet, jaký postup, jaký individuální životní styl je nejlepší právě pro vás.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015