Kam plynou energie Panny, které pomohou zrealizovat činy prospěšné pro ostatní? Kam plynou energie Matky, které se starají o ostatní a opečovávají je? Kam plynou energie Kouzelnice, které ukazují, že každý čin je posvátný, že vše je posvátné a vše je modlitbou? Kam plynou energie Baby, bez účasti ega a s vědomím, že vše je součástí velkého celku?

Panna, jaro, dynamická, předovulační fáze

Je to období dynamické energie, kdy jsme velmi aktivní a s energií, kterou jsme načerpaly v menstruační fázi, jdeme ven do světa. Je to čas, kdy vznikají nové projekty, a zaměřujeme se na nové cíle, kdy se cítíme sebejistě, sebevědomě a jsme plné optimismu. Máme velkou schopnost se soustředit a jsou pro nás důležité cíle. Také jsme hodně společenské a máme potřebu se setkávat a rozhodovat. Těšíme se na všechno nové.

Žena je v této fázi dynamická a zaměřená na sebe, je sebejistá, nezávislá, společenská, odhodlaná, ambiciózní, soustředěná, vitální. Žena je plná energie, fyzicky výkonná, štíhlejší, nevyžaduje tolik spánku. Žena má jasné analytické myšlení, má schopnost analyzovat, organizovat a stanovit priority. Je to období radosti, entuziasmu a zábavy, nadšení vnějším životem. Pokud tato energie u ženy převládne, může být přehnaně ambiciózní a soustředěná na kariéru a pokud ji naopak nedokáže vyjádřit, může mít problém ve vztazích.

Po menstruaci se cítíme více fyzicky zdatné a plné energie a můžeme být více společenské a rády chodit do společnosti. Je to proto, že vajíčko ještě nebylo uvolněno. Sex není emociálně hlubokým zážitkem, ale skvělou příležitostí k tomu, abychom si užily zábavu, nestaráme se o závazky ani o zakládání rodiny. Tato panenská sexuální touha je charakterizována lehkomyslným přístupem. Více flirtujeme a je větší pravděpodobnost, že se s mužem vyspíme hned na první schůzce! Máme rády své tělo. Sexualita ženy je otevřená, hravá, koketní, mladistvá, frivolní. Abyste tuto sexuální touhu uvolnily, bavte se!

Zbavte se odpovědnosti a hrajte si. Představte si, že jste nezávislou sexuální bohyní, takže s muži navazujte oční kontakt a flirtujte s nimi. Oblečte si sexy bělostné krajkové spodní prádlo, abyste se cítily panensky. Budete chtít sex pro zábavu a přirozeně nebudete chtít dlouhý a emocionálně hluboký typ sexu. Užívejte si hodně „rychlovek“ a pamatujte si, že jste úžasné a že byste mohli mít každého!

Matka, léto, expresivní, ovulační fáze

V ovulační fázi se můžeme cítit velmi tvořivě, máme velkou chuť se seznamovat nebo se milovat (protože vajíčko chce být oplodněno). Jsme hodně otevřené a zaměřené na vztahy, potřebujeme pečovat, starat se a podporovat druhé. Jsme praktické, trpělivé a emočně vyrovnané. V tomto období jsme hodně orientované na pocity a chceme naplňovat a zhmotňovat své projekty, sny, vize, doslova vytvářet nový život.

Žena se zaměřuje více na druhé (dávání sebe, lásky, schopností druhým). Je to období péče o druhé, obětavosti, láskyplnosti, souladu a něhy, tvořivé energie, živých snů, plné předtuch, souznění se životem, přírodou, vyšší silou. Žena na sebe bere odpovědnost, stará se o existující projekty a nápady, podporuje druhé.  Pokud je fáze Matky dominující, může žena být pasivní a bez ambicí a pokud je to naopak, nemusí si být vědoma důležitosti vzájemné pomoci a pochopení.

V tomto období může být sexuální energie vysoká, protože jde o nejplodnější období. Aby nás sex uspokojil, musí být spojen s láskou a péčí našeho partnera. V této fázi přichází čas na romantiku, na rozhovory “ze srdce” před milováním. Smyslností svého těla můžete partnerovi vyjádřit hloubku své lásky, kterou k němu cítíte.

Naše sexuální touha se přirozeně mění a stává se jemnější, více láskyplná a zaměřená na vztah. Jsme smyslné, silné a velmi přitažlivé. Tato mateřská sexuální touha potřebuje emociální vyjádření a hodně fyzického uspokojení a vyžaduje závazek od našich sexuálních partnerů. Sex v tuto dobu rovněž posiluje náš emociální závazek k našim partnerům. Abyste uvolnily tuto sexuální touhu, vneste do svého sexuálního života trochu láskyplnosti, romantiky a smyslnosti.

Řekněte partnerovi, že potřebujete být opečovávaná, chcete si před milováním vyjít na večeři nebo posedět u vína! Aby byla vaše sexuální touha naplněna a cítily jste se plně uspokojené, budete chtít konverzovat a sdílet a budete před milováním potřebovat nádhernou předehru. Udělejte si v ložnici romantickou výzdobu z květin a svíček a na sex nespěchejte – dejte si na čas. Vyberte si takové polohy k milování, při kterých si budete moci vzájemně vidět do tváře a využijte čas mezi milováním na to, abyste se mazlili a objímali. V této fázi si můžete připadat více atraktivní pro muže, kteří vám mohou nabídnout stabilitu a bezpečí, takže si dejte pozor, když vás partner požádá o ruku, je větší pravděpodobnost, že řeknete „ano“!

Čarodějka, podzim, kreativní, předmenstruační fáze

Je to období velkých výzev jak pro ženu, tak pro její okolí. Jsme emočně hodně citlivé, příliš přemýšlíme a špatně se soustředíme. V tomto období se mohou často vyskytovat časté výkyvy nálad a netrpělivost. Pokud máme zablokovanou kreativní energii, blok se nejčastěji projeví právě v této fázi. Je to období, kdy čarodějka v nás čaruje a mění svět: je pro nás velmi snadné dělat změny, uklízet nejen ve své domácnosti, ale i ve svém vnitřním světě. Je to tvořivé období, potřeby aktivity, ale bez skutečného nasměrování, uvědomění vnitřní stránky, propojení s přírodou.

Tělesná síla a výkonnost pomalu zeslabují, zhoršuje se schopnost soustředění, zmenšuje se ochota zabývat se každodenními záležitostmi, zlepšuje se intuice, vzrůstá schopnost snění, vhledu, inspirace, zvyšuje se potřeba spánku, ale mysl je natolik neklidná, že plnohodnotný odpočinek nebývá možný. Ženy rády dělají nebo se učí dělat něco duchovního nebo intuitivního. Energie stvořená v této fázi může mít obrovský rozměr a její uvolnění může být tvůrčí nebo ničivé, podle toho, jak se žena naučí tuto energii ovládat.

Sexualita ženy se stává velmi intenzivní, smyslná, vášnivá, erotická, ovládaná pudy, žena si uvědomuje moc sexuální energie,  svádí, je zaměřená na vlastní uspokojení. Některé ženy v této fázi bojují se svými pocity a cítí se agresivně sexuální, emociálně strádající a extrémně kritické, především samy k sobě. Známky této sexuální touhy nacházíme v příbězích o svůdnici, která láká galantní rytíře. Oblékněte se vyzývavěji či vyplňte partnerovi jeho přání a fantazie!

Když je tato svůdná sexuální touha ignorována a potlačována, může se u nás projevit premenstruační symptomy frustrované agrese nebo obranného strádání. Pokud je však volně projevena, tato fáze přináší divoký, častý a orgasmický sex. Abyste tuto sexuální energii uvolnily, zbavte se zábran. Zbavte se potřeby být pečující a láskyplná. Tato fáze je podobná panenské sexuální touze, ale je hlubší a daleko více erotická a mocná.

Nechte tuto extrémní sexuální přitažlivost vyplavit se do svého života a zapomeňte, že máte nějaká stavidla – vaše sexuální charisma vám to více než vynahradí. Ukažte svou vzkypující vášeň, kterou sotva udržíte na uzdě a uvědomte si, že byste mohly jakéhokoliv muže dohnat k divokému vyčerpání – pokud budete chtít! Tak jako u panenské sexuální touhy je daleko pravděpodobnější, že řeknete „ano“ na první schůzce, ale dejte si pozor – je větší pravděpodobnost, že vás budou přitahovat velmi silní a dominující muži.

Ale stejně tak si užívejte citově uklidňující a utěšující sex, který vás ujistí, že po vás partner touží i ve chvílích, kdy si moc eroticky nepřipadáte. Může se ale také stát, že budeme potřebovat utěšující sex, lásku a pohlazení. Víme-li předem, že naše sexuální potřeby mohou být v této fázi různé, můžeme se o své pocity vždy podělit s partnerem a předejít tak případnému nedorozumění.

Stařena, zima, reflektivní, menstruační fáze

Je to období, kdy se stahujeme do sebe, do svého vnitřního světa, snáze se nám pouštějí věci, dokážeme lépe odpouštět, jsme ponořené do sebe, napojené na jednotu. Jsme spirituální, vnímavé a snivé, naše ego se ztiší a cítíme se vyrovnané a klidné. Býváme unavené, máme úbytek tělesné energie, tělo je oteklé a rozbolavělé, pociťujeme nedostatek motivace. Pokud však dostatečně odpočíváme, bolestivé symptomy zmizí. A když si dáme prostor a čas pro odpočinek, přijdou také hluboké vhledy. Je to období zvnitřnění, bez touhy projevení navenek, introspekce, sebepoznání, zvýšené empatie díky emocím, které vyplouvají na povrch.

Žena v tomto období postupně nachází rovnováhu mezi vnitřními projevy intuitivních energii a vnějšími projevy intelektu. Je to období, kdy mizí hranice mezi vědomím a podvědomím, naslouchání svému vnitřnímu já i svému tělu, potřeby vzdálit se, snít, spát, zpomalit, stáhnout se do sebe. Máme pocit propojení s přírodou, hledáme odpovědí na problémy, přijímáme minulost i nejistotu budoucnosti, otevíráme se prapůvodním instinktům.  Vše vědomé se stává náročným – schopnost soustředit se na detaily a každodenní potřeby je velmi nízká. Pokud u ženy dominuje energie baby – vědmy, mohou se u ní objevit sklony k životu ve vlastním světě, ke snění a fantazírování.

Stařena je temnou lunou, časem zimy, stářím a strážkyní mystérií. Přináší nám vědomí ceny našich životních zkušeností, vědomí vlastní moudrosti. Stařena je moudrá učitelka, která nám ukazuje cestu. Je to babička z pohádky, stará žena, která žije sama v lese a zná mnohá tajemství. Ona je držitelkou skryté ženské moudrosti, která nás naviguje po cestách snů a labyrintu naší hluboké mysli. Stařena je ta, se kterou se musíme setkat na cestě k naší úplnosti, je tou, která nás iniciuje, z dívek dělá ženy a z chlapců muže. Tak jako Baba Jaga v pohádce o Vasilise, která když projde jejími testy, dostane se k vlastní síle, svobodě a bohatství. Moudrá stařena nás zasvěcuje do bytí tím, kým skutečně jsme: do zralého zdravého ženství, které náš svět tolik potřebuje.

Sexuální energie, která se v této fázi probouzí, může vést k hluboké zkušenosti a prožitku spirituální lásky, vzniká potřeba vyjádřit hluboký cit lásky a zamilovanosti a zároveň zažít tyto projevy ze strany partnera. Tato sexuální touha se objevuje kolem doby menstruace a zobrazení této sexuální touhy nacházíme v příbězích a legendách, ve kterých je magická, smyslná, zkušená starší žena nebo moudré žena. Bohužel mnoho žen v této době váhá mít sex, takže se připravují o velmi hluboké a spirituální orgasmy. Může trvat déle, než se tato sexuální touha vzbudí, ale milování v tuto dobu se může stát krásným způsobem, jak se dotknout duše vašeho partnera a prohloubit lásku mezi vámi.

Tato sexuální touha moudré ženy vám nabízí vnitřní důvěru a mír, což vám umožňuje být ve vašem sexuálním vztahu dávající a nesobeckou. Abyste tuto sexuální touhu uvolnily, dejte si na čas, aniž byste si vytvářely nějaká očekávání. Užívejte si své smyslné tělo a zjistíte, že je budete chtít sdílet s vaším partnerem. Sdílejte intimní masáže, mazlení nahých těl, hodně očního kontaktu a pomalé milování. Pokud nebudete mít orgasmus, nic se neděje – nebudete jej potřebovat. Sex se tak může stát spojením dvou duší, modlitbou, můžete pocítit jednotu a spojení s vesmírem. V této fázi požádejte partnera o smyslnou masáž – což může vyústit v něžný sex, kdy veškerou aktivitu přebírá partner…anebo…můžete usnout! Raději tedy upozorněte partnera předem.

První žena se pomalu prodírala sněhem a opatrně nesla plný hrnec vydatné silné polévky do jeskyně Matky Země. Matka Země seděla u vchodu do jeskyně blízko malého ohně. V zimě vypadala jako stará žena, oděná do mnoha vrstev kožešin a přikrývek. Obličej měla pokrytý hlubokými vráskami, oči tmavé a jiskřící třpytem hvězd. První žena se posadila na špalek vedle ohně s pocitem naprostého vyčerpání. 'Á', řekla Baba a kouřila přitom svou dýmku, 'měsíční dny'. 'Jsem tak unavená' stěžovala si První žena. 'Musím toho tolik udělat. První zvířata všechna spí zimním spánkem a já jsem na všechno sama.' Po chvíli ticha Baba promluvila, ukazujíc svou dýmkou na malý pramínek, který vytékal ven vchodem jeskyně. 'Podívej se na sníh a na ten pramen' řekla První ženě.

'Buď jako sníh a odevzdej se zemi, staň se její součástí'. Obě pak seděly tiše a pozorovaly bílou krajinu. 'Sníh je spojen se zemí' řekla Matka Země pomalu. Voda rychle odteče, ale sníh zůstává do té doby, než přijde ten správný čas k transformaci a k tomu, aby se posunul dál.' 'Když jsi jako sníh, odpočíváš v mé blízkosti. Ve svém klidu a tichu pak uslyšíš můj tlukot srdce, který tě povede…pak poznáš, kdy a kudy se máš vydat dál.'  Baba rozevřela svou náruč a vyzvala První ženu, aby se u ní stočila do klubíčka a zachumlala se do jejích teplých přikrývek. 'Sedni si ke mně První ženo. Buď jako sníh a odpočiň si u mě. Promluvíme si o hlubokých tajemstvích a o naději a příslibech, které přinese jarní voda'.

Menopauza ženy

Během menopauzy máme možnost vyjádřit naplno a neomezeně smyslnou sexualitu, která se v nás skrývá. Jsme osvobozeny od rození dětí a naše smyslná, tvořivá a sexuální energie je tu teď pro naše vlastní potěšení a pro náš duchovní a osobní růst. V období menopauzy jdeme cestou, v jejímž cíli se staneme úplnou ženou – všechny čtyři ženské archetypální energie jsou v harmonii a splývají uvnitř nás. Než však dorazíme do cíle, prožíváme probuzení všech čtyř sexuálních energií, abychom mohly všechny jejich aspekty prožít, přijmout a vyjádřit. Pokud jsme během menstruačního cyklu neměly možnost přijmout či uvolnit některé aspekty své sexuální energie, teď automaticky vyplouvají na povrch, aby mohly být prožity. Pociťujeme to na těle i na duchu.

Pokud nerozumíme archetypálním sexuálním energiím, můžeme toto období prožívat velmi náročně, může se nám zdát, že ztrácíme kontrolu. Je možné, že budeme prožívat celé dva měsíce sexuální energie Kouzelnice a stejně tak můžeme prožít všechny čtyři typy sexuální energie v jednom dni! Je tedy důležité, abychom byly schopny rozeznat sexuální archetypy a nenechat se jimi zaskočit, když se objeví. Pak můžeme hledat způsob, jak je přivítat s láskou a přijmout a žít jejich energii s jistou elegancí. Sexuální energie jsou součástí naší posvátné přirozenosti. A právě v období menopauzy se naše sexuální přirozenost stává citlivější, smyslnější, stává se centrem našeho bytí. Není přitom důležité, zda máme partnera či ne. Jsme krásné, smyslné, sexuální a silné ve své ženské přirozenosti, která z nás vyzařuje v tomto úžasném období našeho života.”

Ivana Valová

Zdroj –Miranda Gray


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015