Nakupte si v obchodě rýži natural, čočku, fazole, dýňová semínka, slunečnicová semínka, Knackebrot, bílé jogurty, nejlepší je asi bílá neslazená ACTIVIA nebo bílý jogurt HOLANDIA, ovesné nebo jiné vločky ( pohankové apod. ) spoustu zeleniny, a to jak čerstvé, tak zmražené na dušení. Také si kupte zelený čaj, nejlépe bez nějakých chemických PŘÍCHUTÍ citronu apod.

Stavte se v řeznictví a kupte tam kuřecí prsa, zmrazené ryby, např. Pangasius, nějaké hovězí, nějaké vepřové, ale libové, buď kotlety nebo kýtu. Voda vám teče z vodovodu, ale kdo ji nechce pít ( přestože pro stránce nezávadnosti má tu nejlepší kvalitu, ale uznávám, že ne všude je dobrá na chuť ), přitáhne si domů celé kartony balené NEPERLIVÉ vody, myslím, že nejlepší a nejkvalitnější je modrá DOBRÁ VODA.

Až přijdete domů, všechno si pěkně vybalte, maso si naporcujte po 15 dkg na plátky, zabalte do mikrotenového sáčku a dejte do mrazáku tak, abyste je měli na každý den připravené a neocitli se v situaci, že najednou si nemáte co udělat k jídlu. Proto buďte v předstihu a masa si kupte dostatek, abyste vždy byli v předstihu. Pokud uvidíte, že se vám zásoby tenčí, okamžitě jděte zase nakoupit a udělejte totéž. Stejně to platí o rýži natural, celozrnných těstovinách ( až je ochutnáte, nebudete už jiné chtít ), mražené zelenině, čerstvé zelenině apod. Z ovoce bych doporučila pouze jablka, necpěte se banány apod.

Nakupte si také celozrnné tyčinky, např. Corny, abyste je mohli mít vždy v tašce nebo batohu, pokud je vaše doba jídla a nejste třeba doma nebo v práci a vynechali byste jídlo. To samé vám může v kabelce taky nahradit třeba Knackebrot. Také si kupte tvrdý sýr, 20-30% Eidam a několik balení sýru Cottage, nejlepší je bez příchutí, přírodní. To je asi ze sortimentu všechno.

A nyní přejdeme ke změně vašeho stravování. Základem je jíst 5-6 denně malé porce. Neexistuje, že byste vynechali jediné jídlo. Také pitný režim se musí skládat minimálně ze dvou až tří litrů vody. Zásadou také je, že zelený čaj pijeme k snídani nebo před snídaní po požití dvou tablet doplňku KELP.

Stravování tedy může být:

8, 10, 12, 14, 16, 18 hod. – tj. 6 x denně

Výhodou je, že nebudete mít vůbec hlad, budete mít dojem, že pořád jíte a kila půjdou nádherně dolů.

Zapomenout nesmíme ani na pohybovou aktivitu. Fígl je v tom, že musí být pravidelná. Jednou za týden se sedřít v posilovně nemá valný význam.

Nemusíte se uhýbat k smrti, ale musíme tuto aktivitu vyvíjet pravidelně každý den. Nejlepší je opravdu rychlá chůze. Půl hodiny denně rychlé chůze dělá zázraky. Můžete ji proložit tzv. indiánským během, tj. chvíli jdeme rychle a chvíli pomaleji běžíme, ne nějaký sprint. To všechno děláme proto, abychom se dostali do aerobní zátěže, protože jenom v aerobní zátěži tělo spaluje tuky. V podstatě je to všechno velice jednoduché a velice účinné.

Nohy má každý a terén venku slouží k chůzi. Pokud to budete chtít proložit třeba posilovnou, plaváním, cvičením na míči apod., je to bonus navíc, který vám bude ke cti. Ale i v ten den si svoji půlhodinku rychlé chůze udělejte. Třeba jako pěší túru do posilovny. Zároveň už budete zahřátí a můžete vynechat v posilovně na začátku rotoped na zahřátí.

Maso k jídlu buď upečte zprudka na pánvi nebo ho krátce poduste. Zeleninu k tomu mějte vždy dušenou.Čerstvou můžete konzumovat ke svačině.

Předvedu vám jeden ukázkový den:

8.00

Zelený čaj, zapít 2 tbl. KELP, 3 plátky Knackebrotu namazané silnější vrstvou sýru Cottage,1 celé jablko i se šlupkou

10.00

½ salátové okurky – nakrájet na kolečka nebo plátky a sníst

12.00

15 dkg masa narychlo nebo dušené, 5 dkg rýže nebo celozrnných těstovin, 30 dkg dušené zeleniny, která byla zamražená v sáčku

14.00

2 rajčata

16.00

1 ks Knackebrotu s 5 dkg tvrdého sýru

18.00

Zeleninový míchaný salát ( okurka, paprika, rajčata ) – asi 30 dkg z čerstvé zeleniny s 5 dkg masových kousků, narychlo opražených na lžičce olivového oleje

Dále ponechávám kombinace vaší fantasii. Do jogurtu si můžete přidávat 2 lžíce ovesných vloček. Další dobrá rada: Budete-li začínat jíst, začněte vždy bílkovinou, tj. masem nebo sýrem apod. Tělo přizpůsobí spalování na energii a ne do zásob, jak je tomu u sacharidů. Jezte úplně všechno, co jsem vám popsala. Nemůžete si usmyslet, že vynecháte sacharidy – tj. přílohy, tělo je potřebuje stejně jako bílkoviny a také byste měli hlad. Jen naprosto vyvážená strava vám pomůže docílit toho, co chcete.

Pokud byste večer náhodou „ padali „ hlady, můžete si vzít cca 20 dkg libovolné zeleniny kdykoliv.

Pokud budete 100% dodržovat tenhle návod, jste schopni zhubnout 8 kilo do prázdnin nebo dovolené. 8 týdnů vám k tomu postačí. A pořád pijte a pijte a pijte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KDO CHCE BÝT HODNĚ AKTIVNÍ, AŤ SE PŘIHLÁSÍ DO SOUTĚŽE O ÚČAST NA MARATONU WELLNESS V PRAZE. MŮŽETE BÝT U TOHO , ZADARMO A S NEJLEPŠÍMI CVIČITELI. SOUTĚŽ JE NA NAŠÍ HLAVNÍ STRÁNCE JAKO PRVNÍ ČLÁNEK.

Jinak můžete diskutovat u tohoto článku v komentářích, můžete psát i svoje dotazy, ráda vám na ně odpovím.

PŘIPRAVUJEME DISKUZNÍ FÓRUM, kde bude spousta témat k diskuzím, ne pouze hubnutí

Autor: Iva Hédlová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015