Hledáte doplněk stravy, který má smysl? V takovém případě zvolte například kolagen. Jde o speciální protein, který je pro lidské tělo naprosto přirozený. Problém však spočívá v tom, že si ho hlavně v pozdějším věku tělo nedokáže vyrobit dostatečné množství. A přesně od toho tu jsou doplňky stravy v podobě hydrolyzovaného kolagenu. Jak dokáže být prospěšný a jaké jsou další důvody pro jeho užívání? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Základní stavební prvek lidského těla

Kolagen není pro lidské tělo žádnou cizí látkou. Dokonce naopak jde o látku, která se v lidském těle vyskytuje naprosto přirozeně. Produkce kolagenu je v mladém věku dostatečná, takže klouby fungují přesně tak, jak mají a na pokožce se v zásadě neobjevují vrásky. Kolagen je totiž zodpovědný za elasticitu pokožky, takže jakmile v pokročilejším věku produkce zpomaluje a tělo si již nedokáže vytvořit dostatečné množství. To se následně projevuje tvorbou vrásek či omezením funkčnosti kloubů.

Podporuje elasticitu pokožky a zpomaluje projevy stárnutí

Jednou z důležitých rolí kolagenu je podpoření elasticity pokožky. Vypnutá kůže je známkou dostatečného množství kolagenu a dalších látek. Kvalitní hydrolyzovaný kolagen například v kombinaci s kyselinou hyaluronovou představuje skvělý způsob, jak podpořit zdraví a svěžest pokožky.

Kolagen se z toho důvodu užívá nejenom vnitřně, ale najít ho můžete také v kosmetických přípravcích, kde je jeho účelem působení přímo na pokožku. Pro nejlepší výsledky je však dobrá kombinace vnitřního užívání kolagenu a kvalitních kosmetických přípravků s obsahem účinných látek. Opět je samozřejmě důležitá pravidelnost v ošetřování pokožky.

Důležitý pro hojení ran

Dalším zajímavým důvodem, proč může být vhodné užívat kolagen, je podpora hojení ran a menší vznik jizev. Díky dostatečnému množství těchto látek, jako je právě collagen, dokáže tělo lépe opravovat rány. Užívání doplňku stravy s obsahem kolagenu tak může být vhodné během rekonvalescence po zranění či operaci. Dále jde o důležitou látku pro obnovu a regeneraci svalů. Z toho důvodu jde o doplněk stravy vhodný i pro sportovce a fyzicky hodně namáhané lidi s náročnou prací.

Prevence bolesti svalů a kloubů

Když si vyberete nejlepší kolagen, doplníte do těla důležitou látku pro podporu správné funkce kloubů. Díky přirozenému výskytu v pojivových tkáních tak dokáže kolagen ulevit od bolestí. Nejlépe však funguje hlavně jako prevence. Aby bylo možné pozorovat co nejvíce pozitivních účinků, je potřeba vybrat kvalitní produkt a dbát na pravidelné užívání, díky kterému bude moci tělo danou látku využívat skutečně efektivně a použít ji na důležité procesy v organismu.

Komentáře