Zpěvačka Anna K., která nedávno spustila svou kampaň zaměřenou na podporu prevence rakoviny prsu s názvem „Chceš žít jako já?“, se rozhodla uspořádat dva jedinečné charitativní koncerty, které se budou konat 18. 11. v brněnské Flédě a 25. 11. ve velkém sále pražské Lucerny. Koncerty zpěvačka symbolicky pojmenovala „Žiju, zpívám a děkuju“.

Výtěžek ze vstupného věnuje zpěvačka na koupi nového bioptického přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů prsu. Tento přístroj bude zatím první v ČR. Vybraná částka bude předána zakladatelce Mamma Centra, kde bude také přístroj umístěn, Prim. MUDr. Skovajsové, PhD.


Kampaň podporující prevenci rakoviny prsu organizovaná Annou K. www.chceszitjakoja.cz

Anna K. se kromě kampaně věnuje také přípravě jejího nového alba, jehož vydání plánuje na počátek roku 2011. Už nyní vypustila do světa dlouho očekávaný nový singl s názvem Holka modrooká, který si můžete poslechnout zde: www.myspace.com/AnnaKczech

Anna K. se na základě své zkušenosti rozhodla svou kampaní vyburcovat všechny české ženy ke včasnému vyšetření prsou a k pravidelným lékařským kontrolám. Aby pravidelně chodily na sonografické či mamografické vyšetření.

Za posledních třicet let vzrostl v ČR výskyt karcinomu prsu o přibližně 120 %. Rakovina prsu se tak stala v ČR nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. Alarmující je, že počet nemocných stoupá a že tato zákeřná choroba postihuje čím dál mladší ženy.

Od roku 2002 funguje v ČR plošný screeningový program Ministerstva zdravotnictví, který zaručuje ženám ve věku 45–69 let bezplatné preventivní mamografické vyšetření prsů jednou za 2 roky. Screeningový program využívá cca 80 % žen v této věkové kategorii. Mladší ženy (35-45 let), které vyšetření nemají hrazeno, využívají možnost mamografického vyšetření pouze z 35 % a mladé ženy a dívky (15-34 let) méně než z 10 %.

Pro další informace kontaktujte:

Petra Švejdarová, manažerka Anny K., e-mail: p.svejdarova@yahoo.com 

V případě zájmu o podrobnější informace k tématu Rakovina prsu, její prevence a léčba, prosím pište na e-mail: office.prague@sudler.com

Související články:

Mamograf – strážce rozumných žen
Rizikové faktory vedoucí k rakovině prsu
Onemocnění prsu
Samovyšetření prsu

Komentáře