pavoukArachnofobie spočívá v extrémním strachu z pavouků, v mnoho případech ale postiženým stačí jen náznak přítomnosti pavouka např. pavučina nebo obrázek pavouka a může nastat panický stav.

Strach z pavouků – arachnofobie

Strach z pavouků většinou vzniká již v dětství nějakým traumatickým zážitkem, ten je většinou později vytěsněn do podvědomí, ale negativní pocit zůstává.

Často má na vznik arachnofobie vliv také okolí postiženého – ve většině případů, kdy jeden z rodičů trpěl arachnofobií, dítě si osvojilo jeho chování a onemocněném trpělo také.

spider

Při záchvatu se nemocný může cítit malátný, ochromený, objevuje se bušení srdce, obtíže s dýcháním, návaly horka a chladu, pocení, sucho v ústech či třas.

Strach z pavouků se léčí terapií pod dohledem psychologa či psychiatra

Míváte migrény nebo jiné bolesti? Bojíte se tmy nebo třeba pavouků? Ve stresové situaci se dusíte a od problémů vždy utíkáte, místo abyste je řešili? Podle zastánců hlubinné abreaktivní psychoterapie může být příčinou zážitek z doby, kdy jste ještě nemluvili. Tato metoda nás má vracet do minulosti a skrze znovuprožití vzpomínky řešit současnost

Část těla: psychická

Délka léčby: dlouhodobá, nevyléčitelná

Způsob léčby: domácí léčba, nutná hospitalizace

Věk: děti, dospívající, dospělí, senioři


Foto: media.wikipedia.org