Toto cvičení jsem prováděla se stovkami pacientů; výsledky jsou vynikající. Celý nastávající měsíc si neustále opakujte: „Jsem se sebou spokojený/ spokojená“. Říkejte si to nejméně třista- nebo čtyřistakrát denně. Ne, není to mnoho, Máte-li starosti, zaobíráte se svým problémem přinejmenším stejně tak často. Učiňte z tvrzení „Jsem se sebou spokojený/ spokojená.“ kráčející mantru, kterou si téměř nepřetržitě říkáte.

Toto tvrzení vám zaručuje, že vše negativní, co bylo pohřbeno ve vašem vědomí, vyplave na povrch.

 

Kdykoli se vám vybaví negativní myšlenka, například: „Jak můžeš být se sebou spokojený, když jsi tak obézní?“, „Tahle pitomost ti bude k ničemu“, „Ty za nic nestojíš“ nebo jakýkoli jiný negativní nesmysl, začínáte se mentálně kontrolovat. Nevšímejte si toho. Pouze myšlenku pozorujte; stahuje vás do minulosti. Říkejte jí: „Nechávám tě odejít, jsem se sebou spokojený.“

Dokonce i to, co vás při tomto cvičení napadá, vám ukáže mnoho: „To vypadá hloupě“, „To nemůže být pravda“, „To je lež“, „To zní přemrštěně“ nebo „Jak mohu být sám se sebou spokojený, když dělám tohle?“.

Jsou to myšlenky odporu – nechte je proběhnout. Ovládají vás jen tehdy, rozhodnete-li se jim věřit.

„Jsem se sebou spokojený, jsem se sebou spokojený, jsem se sebou spokojený.“ Bez ohledu na to, co se děje, co vám kdo říká, co vám kdo dělá, pokračujte dál. A jste-li schopni říci si to i při pohledu na něco, s čím hluboce nesouhlasíte, víte, že se vyvíjíte a měníte.

Myšlenky jsou vůči vám bezmocné, pokud jim nepodlehnete. Jsou to pouhá slova seřazená za sebou. Nemají vůbec žádný význam. Význam jim dáváme pouze my sami a my také určujeme, jaký význam to bude. Vyberme si tedy myšlenky, které nás živí a podporují.

Zdroj: Iva Hédlová podle Louise L. Hay

 

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015