Cvičíme s Míšou – krásné, štíhlé nohy

TOUŽÍTE MÍT DLOUHÉ, PEVNÉ A ŠTÍHLÉ NOHY?
Pak určitě zkuste sérii cviků zaměřených právě na vaše stehna. Chcete-li mít opravdu krásné a štíhlé nohy, musíte na sobě pracovat. Začněte třeba s během, který tvaruje a posiluje svaly. Později přidejte posilování a cvičení.

Cvik 1 – kmity. Položte se na pravý bok, pravou nohu můžete mírně pokrčit, levou ruku opřete pro lepší rovnováhu před tělem. Špičku nepropínjete, naopak – protlačte patu vpřed, nohou kmitejte do rytmu nahoru a dolu, snažte se nedotknout podlahy. Po 1 – 3 minutách vystřídejte strany.
 

   

 

Cvik 2 – zdvihání pánve. Lehněte si na záda, pokrčte kolena, chodidla položte na podložku, ramena a lopatky udržujte na podložce, zvedněte pánev nad podložku ramena a lopatky se snažte udržet na podložce a přednožte jednu nohu, špičku nepropínejte,protlačte patu, druhou nohu tlačte do podložky, vydržte tak pár taktů. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte na druhou nohu.
 

  
  

 

Cvik 3 – výpady. Postavte se na šíři pánve, zpevněte břicho (1), proveďte výpad vpřed (2). Dávejte pozor, aby koleno nikdy nepřešlo před chodidlo, v koleni musí být maximální pravý úhel. Totéž opakute na druhou nohu. Po 1 – 3 minutách můžete opakovat oběma nohama totéž do stran (3). Můžete zkusit i vzad.
 

    

 

Cvik 4 – podřepy do stran. Postavte se na šíři pánve, zpevněte břišní svaly, mírně podsaďte pánev (1). Přejděte do podřepu tak, aby stehhna byla rovnoběžně s podložkou a chvíly vydržte (2). V podřepu udělejte výpad vlevo, vydržte a pomalu se vracejte do výchozí pozice (3), totéž opakujte pravou, strany pravidelně střídejte.
 

    

 

Cvik 5 – výkopy. Postavte se, zpevněte tělo, lehce pokrčte jedno koleno, přeneste váhu na pokrčenou nohu (1). Druhou přednožte, nechte ji pokrčenou v koleni, dokud se stehno nedostane do vodorovné polohy. Pak rychle a silou vykopněte, propněte koleno, patu protlačte vpřed (2), vraťte se zpět do výchozí polohy a opakujte na druhou nohu (3). Můžete zkusit i výkopy vzad – postavte se, pokrčte mírně jednu nohu,váhu těla přeneste vpřed a druhou nohu mírně zanožte do strany. Když se dostane stehno do rovnoběžné polohy se zemí, silou propněte a rychle vykopněte, vraťte se zpět a opakujte na druhou stranu.
 

    

 

web zdroje : www.stripky.cz

 

Komentáře