Pokud Vás sužují ostré bolesti zad a krku, cítíte tlak, který Vás budí ze spaní, budete potřebovat tyto cviky! Tato sestava se skládá z jednoduchých jógových cviků pro začátečníky.

Již po třetím tréninku podle tohoto programu budete cítit, jak tělo poslouchá, a svaly sílí. Stanete se silnější a budete mít také lepší spánek a regeneraci těla během něj. Vaše hlava se vyčistí a bude pro Vás jednodušší řešení bezprostředních problémů.

Jakákoli bolest, která se objevuje v dolní části zad a krku zmizí! Nevěřila jsem, dokud jsem to sama nezkusila.

Jóga pro začátečníky doma

Představy pro relaxaci

Sedněte si se zkříženýma nohama, uvolněte se a protáhněte páteř. Můžete být vytaženi mírně nahoru, opíraje se o zkřížené nohy. Seďte v této poloze několik minut a dýchejte tak hluboko a plynule, jak je to možné. To pomůže naladit efektivní náboj a sníží úroveň stresu.

Předklon

Posaďte se, nohy rovně před sebou. Pomalu se snažte dosáhnout na prsty na nohou. Zaměřujte se na protažení, zatímco vydechujete. V tomto bodě jsou šlachy a svaly na nohou ohebnější a je snazší dosáhnout maximální napnutí. Opakujte 5x.

Pozice dítěte

Posaďte se na kolena, nohy jsou na šířku ramen, a ruce za tělem. Pomalu se ohněte vpřed, hlavu úplně skloňte. V takové uvolněné pozici vydržte 3-4 minuty s přestávkami, dýchejte zhluboka a rovnoměrně, pocítíte protažení zad a bederní oblasti.

Kroucení

Položte si pravou ruku na levé koleno. Dejte levou ruku za tělo, pomalu se otáčejte doleva. Hlavy otočte s tělem, podívejte se vlevo. Dýchejte tak hluboko, jak můžete! Pomalu se vraťte do výchozí polohy, pocítíte protažení bočních a šikmých břišních svalů, kyčelních svalů. Opakujte totéž s pravou nohou.

Pozice bohyně

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a spojte chodidla k sobě. Rukama se chyťte boků. Dýchejte rovnoměrně, pokuste se protáhnout vnitřní strany stehen do stran a vydržte. Zůstaňte v této poloze tak dlouho, jak Vám bude pohodlné, 2 minuty je dost.

Nohy na zeď

Zvedněte rovné nohy a opřete je o zeď. Trup a ruce odpočívají. Zůstaňte v této poloze po dobu 3 minut, zhluboka dýchejte. Snažte se zbavit všech zbytečných myšlenek, budete pociťovat protažení nohou a zad.

Volný vítr

Lehněte si na záda, pokrčte kolena, kotníky spojte. Rukama přitáhněte nohy k tělu a pevně držte kolena. Pocítíte protažení ve svalech stehen a zad.

Zpočátku to může být obtížné, ale jakmile pochopíte své tělo, provádění cvičení bude neuvěřitelně příjemné. Tato pozice uvolní zátěž páteře za minutu! Nezapomeňte zhluboka dýchat.

Pozice holuba

Klekněte si na kolena, ruce na šířku ramen. Přitáhněte levé koleno dopředu, vložte si jej do dlaní. Vezměte si pravou nohu dopředu a narovnejte ji. Předkloňte celé tělo, těžiště nad levým kolenem. Držte tuto pozici po dobu jedné minuty, poté vyměňte nohu.

Toto cvičení zmírňuje bolest v nohou, otoky a blahodárně působí na svaly zad.

Pozice probuzení

Lehněte si na záda, paže doširoka roztažené od sebe. Tlačte pravé koleno k hrudníku. Pak otočte celé tělo doleva, dozadu, zatímco ramena zůstanou na podložce. Zůstaňte v této poloze po dobu asi 3 minut, pak opakujte na druhou stranu. Tato pozice je velmi užitečná pro každého, kdo často cítí bolesti zad a bolesti v kostrči.

Pozice ryby

Lehněte si na záda. Položte si ruce pod boky. Pomalu zvedejte hrudník nahoru, zakloňte hlavu vzad. Dýchejte rovnoměrně. Pomalu se vraťte dolů.

Po tomto cvičení se budete cítit jako znovuzrození! Svalové křeče a bolesti způsobené únavou a přepracováním zmizí, páteř se srovná. Krk se uvolní a zlepší se průtok krve do mozku. Je konec bolestem hlavy a poruchám spánku!

Sdílejte toto velmi snadné a příjemné cvičení se svými přáteli.

Nezapomínejte, že láska ke druhým začíná u sebe samého. Pozorně se starejte o své tělo!

Komentáře