Budou uvedeny jen některé příklady, jejichž pomocí intuitivní žák přijde na další souvislosti sám. 1 – 10 jsou kabalistická základní čísla, odpovídající božským ideám, jimiž byl stvořen neviditelný a viditelný svět.

Číslo JEDNA – jednotka

– jednotka je prvním číslem v univerzu a znázorňuje jako nejvyšší podobu Boha samého. Manifestující světlo, jakož i vše, co z něho bylo stvořeno, je B ů h ve své jednotě, která se také zrcadlí ve všech ostatních číslech v nejrozmanitějších manifestačních stavech.

V hebrejské kabale je obezřele označena jednotka za Kether, tj. koruna. Všude, kde se mělo Božstvo nějakým způsobem označit, učinilo se tak jednotkou.

V některých soustavách, zejména kabalistických, se také uvádí nula za tzv. EN-Soph, tato je však člověku nepochopitelná, nepředstavitelná a slouží vlastně jen jako odkaz, že kromě jednotky nemůže už nic vyššího existovat, co by mohl lidský duch pochopit. Číslo jedna se graficky znázorňuje tečkou ( bodem ), která zastupuje u jednotlivých soustav symbol Božské spojitosti, Splynutí s Bohem.

Kdo z nevědomosti započne svůj duchovní vývoj hned s číslicí jedna, skončí dříve nebo později u čísla deset, protože jednotka představuje všemohoucnost a desítka nejhlubší pokoru. Zasvěcovací systémy, které začínají s číslicí jedna . nazývá hermetická věda bez rozdílu monistickými soustavami.

Nechť si kabalista vždy připomene, že Jednotka znamená nejvyšší poznání, nejvyšší spojení, nejvyšší moudrost. Všechny pra-ideje tvoří úhrnně j e d n o – B o h a v jeho projevu. Podle bible se jednotka identifikuje s prvním dnem stvoření, kdy Bůh pravil: “ Budiž světlo ! „ Z tohoto čísla vychází kromě mnoho jiného také veškeré evoluce.

Iva Hédlová podle knihy Františka Bardona – Klíč k opravdové kabale


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015