Andělé nás naléhavě žádají, abychom svá těla detoxikovali. Možná jste už někdy intuitivně cítili nutkání změnit svůj jídelníček a životní styl. Jde o skutečné andělské vzkazy od vašich strážných andělů. Nejsou to jen vaše představy.  

 Andělé nás žádají, abychom přestali přijímat toxiny z produktů, které jíme, pijeme a používáme. Toxiny totiž snižují naši energii a způsobují, že se cítíme zpomalení. Také nám zabraňují jasně vnímat vzkazy přicházející z nebe. Toxiny navíc stojí v cestě našemu duchovnímu růstu.

Těmi hlavními toxiny, kterých se máme podle andělů vyvarovat, jsou:

 • Maso, drůbež a ryby kontaminované hormony a pesticidy.
 • Vzhledem k tomu, že v současné době prakticky veškeré maso a další živočišné produkty (mléko, vejce, sýry atd.) obsahují alespoň stopové množství hormonů a pesticidů, vyplatí se zvážit, zda rovnou nepřejít na vegetariánství nebo některou jeho měkčí podobu (kdy konzumujete živočišné produkty jen jednou nebo dvakrát týdně). Pokud máte pocit, že se bez živočišných produktů neobejdete, poohlédněte se po "organických" mléčných výrobcích, drůbežím z volných chovů, po mase ze zvířat nekrmených hormony a vejcích od volně chovaných slepic. Tyto produkty pořídíte v prodejnách zdravé výživy, kde seženete i báječné náhražky masa, jako jsou třeba seitan, glutan, tempeh nebo tofu. Vegetariánství urazilo za posledních pět let pořádný kus cesty. Jestli jste už nějakou dobu neochutnali vegetariánská jídla, zkuste to znovu – chutnají skvěle a těžko je rozeznáte od skutečných masitých pokrmů.
 •  
 • Pesticidy v ovoci a zelenině.
 • Vyzkoušejte si plně organickou stravu. Požádejte majitele vašeho oblíbeného obchodu či svého zelináře, ať začne prodávat organické produkty, nebo se v okolí poohlédněte po obchodu se zdravou výživou, kde organické ovoce a zeleninu prodávají.
 •  
 • Toxiny v nápojích.
 • Andělé nás žádají, abychom úplně přestali nebo alespoň výrazně omezili pití alkoholu, nápojů s kofeinem a kysličníkem uhličitým. Pijte pramenitou vodu, ne "pitnou vodu", neboť andělé trvají na tom, abychom vodu tak přírodní, jak je to jen možné. Pijte čerstvě vylisovanou ovocnou šťávu, už po dvaceti minutách z ní totiž veškerá životní síla vyprchá. Koncentráty nebo vychlazené džusy sice obsahují potřebné vitamíny, ale nedodají vám tolik životodárné energie jako čerstvě vylisovaná šťáva.
 •  
 • Dusičnany.
 • Vyvarujte se konzervovaných a uzených masných výrobků, jako jsou lančmíty, párky nebo slanina. Existují skvělé náhražky vyrobené ze sóji, které chutnají, vypadají i voní jako pravé maso. Spousta supermarketů takové náhražky prodává a dostanete je také v prodejnách zdravé výživy.
 •  
 • Toxiny v kosmetických přípravcích.
 • Držte si od těla síran sodný (sodium sulphate), nitrátové katalyzátory a propylenglykol užívaný jako průmyslová přísada proti zamrzání. Čtěte si etikety na pleťových vodách, zubních pastách, líčidlech a šamponech. Weleda vyrábí jednu z mála past neobsahujících síran sodný. Jejich Plant Gel (rostlinný gel) a Calendula (měsíček) jsou skvělé zubní pasty. Prodejny zdravé výživy nabízejí širokou škálu netoxických výrobků, ale vždy si přečtěte etiketu, protože některé takzvané přírodní produkty obsahují síran sodný a další toxiny.
 •  
 • Toxiny v čistících prostředcích.
 • Vyhýbejte se Cocamide DEA, DEA, síranu sodnému, loji a syntetickým vůním. V prodejnách se zdravou výživou prodávají účinné přírodní saponáty a prací prostředky. Neužívejte bělidla ani bělené papírové výrobky, jako jsou ubrousky a papírové ručníky.
 •  

Proces detoxikace můžete urychlit vydatným pitím tekutin a dostatečným spánkem, cvičením a pohybem na čerstvém vzduchu.

Andělé říkají, že s námi pracují, aby navýšili vibrační frekvenci našich těl. Stejně jako struna houslí, která vibruje na frekvenci odpovídající hrané notě, také my se začínáme posouvat po stupnici vzhůru. Děláme to proto, abychom udrželi krok s rychle rostoucí vibrační frekvencí celé Země.

Neznamená to, že bychom se přes den rychleji pohybovali nebo byli najednou pilnější a uspěchanější. Zvyšující se vibrační frekvence způsobuje, že se snižuje naše hustota, a my jsme tak vnímavější k vyšším, jemnějším frekvencím andělské říše. Roste naše intuice, kreativita i přirozená energie.


Mnoho služebníků světla se cítí být vedeno k přijetí vegetariánství. Postupně jsou pak vnitřně vybízeni k tomu, aby se stali úplnými vegany a zcela odmítali živočišné produkty. Poté cítí potřebu jíst pouze nezpracované ovoce, zeleninu, oříšky a obiloviny. Nakonec se tak společně propracujeme k životnímu stylu nazývanému pranariánství, kdy veškerou naši výživu bude obstarávat prána obsažená ve vzduchu. Tím se zásadně zvýší délka našeho života i schopnost telepatické komunikace.

Pokud cítíte nutkání vyloučit ze svého jídelníčku určitá jídla nebo nápoje, pořádejte v duchu své anděly, aby vás zbavili vašich chutí, a vy jste už příslušný pokrm nepostrádali.

Budete překvapeni, jak snadné je vzdát se nezdravých jídel a nápojů, pokud necháte anděly, aby vám pomohli. Týden co týden potkávám lidi, kteří mi vykládají, jak andělé odstranili nebo výrazně potlačili jejich chuť na alkohol, cukr, bílý chléb, čokoládu, colu a další toxiny. Sama jsem zažila totéž, když jsem zcela ztratila chuť na nezdravé pokrmy a kávu.


Tady je výborná modlitba na toto téma:

Drazí andělé,
prosím, zahrňte mě svou léčivou energií a pomozte mi vyléčit se ze své chuti na nezdravá jídla a nápoje. Prosím, zbavte mě mé touhy po toxických látkách a pomozte mi najít motivaci žít a jíst zdravě. Prosím, veďte mě při nakupování a přípravě pokrmů i při jídle samotném a poraďte mi, jak žít, aniž bych sám/sama sebe i svět jakkoli znečišťoval/a. Děkuji vám s láskou a vděčností.

Pokud litujete nějakých skutků ze své minulosti, které dnes negativně ovlivňují vaše zdraví, mohou vám andělé pomoci. Jestliže jste například kdysi ničili své tělo kouřením cigaret, alkoholem nebo drogami, vaši andělé jsou schopni odstranit negativní dopady tohoto chování. Z toho budou mít užitek všichni zúčastnění, takže například veškeré nepříjemnosti, které museli ostatní lidé vytrpět kvůli vašemu kouření, třeba pasivním kouřením nebo intoxikací, budou vyléčeny.
Zde nabízím modlitbu, která pomůže odčinit následky minulých činů:

Nejdražší andělé,
pochybil/a jsem tím, jak jsem nakládal/a se svým tělem, a žádám nyní, aby veškeré následky těchto chyb byly vymazány a zapomenuty na celé linii času a všemi zúčastněnými.

Další modlitby týkající se fyzického zdraví

MODLITBA ZA ZDRAVÍ A UZDRAVENÍ

Drahý Bože,
vím, že jsi mě stvořil jako svůj dokonalý obraz. Prosím Tebe, Ducha Svatého a Archanděla Rafaela, abyste mi pomohli poznat s prožívat dokonalé zdraví mého fyzického těla. Jsem ochoten/a zbavit se všech myšlenek a činů, které vytvářejí iluzi nemoci a bolesti. Vím, že jsi všudypřítomný a tedy existuješ v každé buňce mého těla. Prosím, pomoz mi pocítit ve svém fyzickém těle Tvou lásku a poznat, že mě právě teď chováš ve své náruči. Amen.

MODLITBA ZA ZDRAVÍ NAŠICH MILOVANÝCH

Milovaný Bože,
děkuji Ti za to, že jsi vyslal k loži mého bližného Archanděla Rafaela a andělské léčitele. Vidím, že Ty, Duch svatý, Rafael a andělé objímáte člověka, kterého miluji. Představuji si jej, jak se směje a cítí se lépe. Vím, že se mému milovanému ve skutečnosti vede dobře už teď a žádám o Tvou neustávající pomoc, aby nás tento klid a zdraví doprovázely každým naším dnem. Děj se vůle Tvá.

MODLITBA PŘI POTÍŽÍCH S VÁHOU A CHUTÍ

Nejdražší Bože,
dnes jsem se rozhodl/a, že od teď budu mít chuť pouze na zdravé a nízkotučné potraviny a nápoje. Jsem odhodlaný/á zbavit se všeho strachu, který by mě vedl k přejídání. Vím, že mě vedeš v každém okamžiku mého života včetně těch chvil, kdy jím a piji. Žádám Tě, abys mně nadále ctil Boží moudrostí a klidem a aby všechna má rozhodnutí týkající se jídla a pití vycházela z mého vyššího já. Děkuji Ti. Amen.

MODLITBA PŘI POTÍŽÍCH SE SPÁNKEM

Můj Stvořiteli,
prosím, dopomoz mi dnes v noci ke klidnému a tvrdému spánku. Prosím, sešli mi strážné anděly, kteří by můj domov chránili ze všech stran. Představuji si svůj dům obklopený božským bílým světlem Tvé ochraňující lásky. Jsem ochotný/á předat Tobě a andělům všechny své starosti a obavy, aby se jimi má duše nemusela v noci trápit. Prosím, sešli mi andělské utěšitele, abych si mohl/a vychutnat nádherný noční spánek.

MODLITBA ZA MOTIVACI KE CVIČENÍ

Drahý Bože,
prosím, dopomoz mi k získání motivace starat se pořádně o své tělo. Žádám Tě o pomoc při naplnění svých předsevzetí cvičit, zdravě jíst a pořádně odpočívat. Prosím, pomoz mi získat víru ve vlastní schopnost vylepšit a udržet si dobrou fyzickou kondici. Prosím, doveď mě k poznání těch nejlepších způsobů, jak se o sebe starat. A až mé odhodlání poleví a lenost mě bude pokoušet, prosím, pomoz mi vrátit se ke svým předsevzetím. Děkuji Ti, amen.

MODLITBA ZA VYLÉČENÍ ZÁVISLOSTI

Milovaný Bože, Duchu svatý, andělé,
vím, že žádostivost a závislost něco vlastnit, je vlastně touhou po Boží lásce. Prosím, pomozte mi pocítit, že jsem prostoupen/a vaší všudypřítomnou láskou. Jsem ochotný/á zbavit se všech strachů, které by mi bránily uvědomit si Vaši lásku. Žádám Vás, abyste mě očistili od přesvědčení, myšlenkových schémat, pocitů a myšlenek, jež mé touhy spouštějí. Prosím, ukažte mi cestu k lidem, situacím a zážitkům, které podpoří mé odhodlání žít život bez jakýchkoli závislostí. Odevzdávám veškeré své touhy do Vašich rukou a žádám o další anděly, kteří by mě zahrnuli světlem zdraví a míru. Prosím, pomáhejte mi nyní a vždycky. Amen.

* * *

– z knihy Léčení s anděly, Doreen Virtue

Zdroj: FB – Svět zázraků