zdroj: freeimages.comČakra vitality nebo-li sakrální čakra koření v bederní páteři, ve výši kosti křížové.

    Přibližně na šíři dlaně pod pupkem se čakra otevírá směrem kupředu přes břicho a s směrem dozadu přes záda ve stejné výšce v kalichu oranžové barvy. Prostřednictvím této čakry jste díky kvalitě oranžové barvy spojeni se světem.

   Cvičení: Představte si, že se vpředu a vzadu v oblasti vaší pánve otevírá oranžový květ. Vizualizujte při otevírání své čakry vitality tuto oranžovou barvu a vnímejte oba kalichy. Vnímejte, jak oranžová barva proniká oblastí vašeho břicha a kyčlí a jak se aura kolem vaší pánve plní oranžovou barvou. Uzavřete ten kruh kolem sebe a vnímejte, jak daleko se chcete rozvinout. Pokuste se rovnoměrně rozšířit kolem místa vzniku této čakry vitality. Ponořte se do své oranžové oblasti , nechte k sobě přicházet obrazy a pocity a přecházet je kolem sebe. Vnímejte jejich vlastnosti a vytušíte témata, která k tomuto centru náleží. Dopřejte si dost času. Pokud zbloudíte a sledujete běh svých myšlenek, vraťte se vždy prostře klidně opět a trpělivě ke svému vnímání oranžové oblasti podbřišku.

   Sakrální čakra často koresponduje s tématy tepla, růstu a bezpečí. To je zvláště snadno pochopitelné, pokud si uvědomíte, že se v této oblasti nachází děloha, místo prvního růstu každého člověka. Také obrazy potravy nebo výživy, v konkrétním a přeneseném smyslu, se podle zkušeností často objevují. Sledujte své obrazy. Vnímejte, co vás živí, co potřebujete pro své bezpečí a pocit blaženosti.

   Nic není nesprávné. Pokud pociťujete hlad, chlad a nedostatek, jsou to také relativní aspekty individuálního zaopatřování. Vzpomeňte si na zákon polarity. S čím se člověk setkává jako s protikladem co se obsahu týče, je rubem mince, která je neoddělitelná od svého líce a nabízí prostě jen jiný náhled, zatímco je stejně jako předtím stejnou mincí s nezměněnou hodnotou.

    Vnímejte všechno, co se vám nabízí. Pokoušejte se vycítit opět v jiné době znovu nezaujatě, jak se vám v příslušné době aktuálně ve vaší oranžové barvě daří.

Iva Hédlová podle Egy Rasch

 

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015