Zdravá strava je tématem, které stále stojí v popředí zájmu řady lidí. Jíst zdravě je totiž velmi módní. Milujeme zdravou stravu a milujeme také fakt, že dnes se lidé snaží více řešit, z čeho se jejich jídlo skládá a co jim strava přinese dobrého. Jídlo dnes není bráno již jen jako prostředek k zasycení žaludku, ale je považováno za lék a formu péče o vlastní zdraví a kondici. Správně zvoleným jídelníčkem se dnes dá především zdravě zhubnout. Jak správně začít? Kde hledat inspiraci? Zeptali jsme se našich čtenářů, jak jíst zdravě a zhubnout.

Elen, 33 let, zpěvačka

Jako performerka si musím stále hlídat váhu. Nesnesla bych, aby se o mně psalo v bulvárních novinách, kolik a kde jsem zase přibrala. Takže si raději pečlivě udržuji štíhlou postavu a počítám Body mass index. Pravidelně cvičím jógu a občas jezdím na kole do přírody. Nejraději mám pestrou středomořskou kuchyni. Vyhýbám se pečivu a tučným masům.

Alena, 42 let, letuška

Před rokem mi skončila rodičovská dovolená. Abych se mohla vrátit do práce, musela jsem zhubnout. Obrovsky mi pomohla krabičková dieta. Když se řekne slovo „dieta“, spousta lidí si naprosto mylně představí jen zeleninové saláty a věčný hlad. S krabičkovou dietou naopak zjistíte úplně přesně, jak správně jíst a hubnout. Kompletní celodenní jídlo vám totiž nabídne správnou skladbu bílkovin, vitamínů a minerálů, které jsou podle potřeby doplněné sacharidy. Kdo chce zhubnout, musí pořádně jíst, to se prostě ví.

Hlavní je jíst správně a správné množství. A to vám musejí spočítat profesionálové. Já jsem si nejdříve objednala jen zkušební měsíc. Po prvních dvou týdnech jsem byla ale tak spokojena, že jsem si objednala rovnou další dva měsíce. Nejvíce mně na tom baví, že nemusím sama nic vymýšlet a přesto mám každý den na jídelníčku úplně něco jiného. Je to po dlouholeté péči doma o děti opravdová odměna. Co dodat? Zhubla jsem za 3 měsíce 15 kilogramů!

Pavel, 47 let, spolumajitel cestovní kanceláře

Od dospělosti bojuji s nadváhou. Naštěstí to není zas tak markantní, ale určitě se cítím lépe, když mám o pár kilogramů méně. Čas od času si to uvědomím a začnu kombinovat cvičení a lehčí stravu na hubnutí. Vždy zhubnu okolo 5 kilogramů. Mým velkým problémem je, že si občas rád zajdu na pivo a v té chvíli také neodolám nabídce v restauraci. Obzvláště v létě, nebo na dovolené, kde si vždy platíme all inclusive, je to problém. Z dovolené se vždy vrátím s vyšší váhou, kterou musím poté zase shazovat. Už jsem přemýšlel o krabičkové dietě. Plánuji ji na podzim, kdy budu více v kanceláři a nebudu mít tak rozlítaný program.

Jan, 47 let, IT technik

Já jsem hubený, nikdy jsem nepotřeboval hubnout. Ale moje sestra se s tím pořád trápí. Nejhorší je podle mě její jojo efekt. Ona ale volí špatný způsob, jak se stravovat při hubnutí. Začne totiž hladovět, omezuje se úplně ve všem a pak se diví, že má svoji vysokou váhu zase zpět. Měla by si nechat poradit od někoho, kdo tomu opravdu rozumí.

 

A jak jste na tom vy, drazí čtenáři? Víte, jak jíst zdravě a zhubnout? Hledáte stále Svatý grál ve formě stravy při hubnutí? Možná by vám také pomohla ta správná strava, kdy se nemusíte nijak omezovat, ale naopak jíst 5 porcí za den, které splňují veškeré výživové požadavky vašeho těla, správně vás zasytí a dodají vašemu organismu spoustu žádoucí energie! Jako bonus je pak vysoká úspora času, který byste jinak strávili u plotny a také v obchodě při vybírání zdravých potravin. Ochutnejte tu správnou krabičkovou dietu!


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015