Přesněji bychom měli napsat, jak eliminovat vrásky a zabránit stárnutí pleti. Pamatujte, bojem nic nezískáte, proto přistupte k problému s přívětivou péčí. Vyplatí se vám to mnohem více, než když nasadíte razantní metody.

Správná péče o stárnoucí pleť?

Co myslíme těmi razantními metodami? Nemusí to být v první řadě chirurgické zákroky, i když i ony přicházejí v momentě, kdy jsme se o pokožku nestarali dostatečně a její stav už nic nespraví. Extrémní metody mohou být i jiné. Například mnoho žen si myslí, že vzniklé vrásky a povadlou kůži je třeba promazávat, proto používají extra mastné krémy, vazelíny či oleje. Ne každá pleť ovšem takovou péči snese a můžeme si ještě uškodit. Spousta lidí (ano, i mužů) vidí spásu v drahých krémech, plných chemie. I ty vždy nesvědčí pokožce. Spolehlivými přípravky jsou ty z lékárny. Dermokosmetika na vráskyvás finančně nezruinuje a navíc vám spíš pomůže. Myslete na to, že potřebujete především zoptimalizovat stav své pleti a ne ji dopovat výtažky ze zlata a perel.

Jak vyhladit vrásky?

Jak na vrásky a stárnoucí pleť? Především je důležité znát typ své pokožky a jemu přizpůsobit péči. První vrásky trápí lidi i v 25 letech, proto se nebojte sáhnout po antiage kosmetice. Stárnoucí pleťvyžaduje systematickou a pravidelnou péči, aby se dokázala udržet v kondici. Vyberte si proto značku, která má osvědčené výsledky (např. Vichy). První projevy stárnutí se odráží v mimických částech obličeje. Vrásky na čele napovídají, že se často mračíte, nosoretní rýhy signalizují častý smích. Kosmetika na vrásky proto musí řešit konkrétní problém. Vybraný přípravek má být například zacílen právě na tyto mimické vrásky, které mají tendenci se prohlubovat, proto musí být účinek silnější. Komplexní krém na vrásky zase dokáže zpevňovat celou kůži obličeje, aby nebyla povadlá, a sjednocuje její tonus. Nezapomeňte, že kůže pod očima je tenčí, proto vybírejte přípravek zacílený pouze na oční okolí. A nezapomínejte na krk a dekolt. Ženy tyto oblasti podceňují, a i když mají vyhlazený obličej, neopečovávaný krk prozradí jejich věk.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015