Nebude asi žádným překvapením, že většina z nás má chuť sladkého ráda více než jiné. Však již od útlého věku jsme nějakým tím sladkým cukrovím odměňováni, nebo jej dostáváme jako svačinu, abychom měli dostatek energie. Ani v pozdějším věku si proto nechceme odpustit sladkosti, a to ani v případě, když chceme zhubnout.


Také je pro vás problém se s chutí na sladké poprat? Řešení je jediné – změnit své stravovací návyky. Nutriční odborníci se totiž shodují v tom, že cukrovinky jsou pro organismus naprosto nežádoucí, a to i v malém množství.

Ovšem, kdo z vás si opravdu dokáže vše nezdravé odepřít?Podstatné proto spíše je, aby cukrovinky nebyly konzumovány každý den, zejména pokud se snažíte zhubnout. Musíte tedy vědět, jak chuť na sladké včas utlumit. Dnes si v tom uděláme jasno a zjistíme, jak takovým chutím předejít.

Odbourejte chuť na sladké ve 3 krocích:

  1. V první řadě nesmíte zbytečně dlouho hladovět! Je třeba jíst v pravidelných intervalech, 3 – 5 jídel denně. Co spousta lidí netuší je fakt, že na snídani bychom měli přijmout asi čtvrtinu kalorií z celého denního příjmu!

  2. Stres je v tomto boji také silný nepřítel. Ten totiž může zapříčinit nejen chuť na sladké, ale i to, že se nám naše snahy o zhubnutí stále nedaří. Jestli se stresu nemůžete žádným způsobem vyhnout, zkuste svoji potřebu sáhnout po čokoládě překonat, a dát přednost ovoci či zelenině.

  3. Také popřemýšlejte o skladbě svého jídelníčku a případně ji změňte. Pro štíhlé a zdravé tělo je nezbytné přijímat jednotlivé živiny ve správném poměru, a to jak bílkoviny, tak i tuky a cukry.

Proč máte chutě na sladké?

Nyní se ale pojďme podívat na to, co je vlastně příčinou toho, že nás mlsná přepadne. Chuť na sladké způsobena nestálou hladinou cukru v krvi. Proto pokud hladina cukru v krvi znenadání klesne, tělo si samo začne žádat přísun rychlé energie v podobě sladkostí.

sladke

U vašeho jídelníčku to vše začíná i končí

Když se rozhodnete pro zdravější životosprávu a vynechání cukrů ve formě čokolád a sušenek, uvidíte již brzy první výsledky. Postupem času se váš pocit stálé chuti na sladké začne ztrácet.

Následující homeopatika potlačují chuť na sladké:

Chininum arsenicosum – snižuje v krvi hladinu cukru a potlačuje chuť na sladké

Chromicum acidum – pomůže pacientům, kteří mají častou chuť na sladké, které po konzumaci vyvolává ekzematické reakce a překyselení organismu

Arsenicum bromatum – homeopatický lék, který pomůže těm, kteří bojují s neovladatelnými chutěmi na sladké

Graphites – je určen pro pacienty obézní nebo naopak velmi rachitické

Okoubaka – odbourává závislost na cukrovinkách, ale dokonce i jiné druhy závislostí ( např. na nikotinu či alkoholu)

Insulin – jde o homeopaticky zpracovaný insulin, který zvyšuje schopnost rozkládat cukry a ukládat v játrech glykogen

Syzygium Jambolanum – pomůže potlačit chuť na sladké, a zároveň udrží hladinu inzulinu v těle

Kurdlipid – zabraňuje pocitu hladu a chutím na sladké, získáte po něm pocit plného žaludku, má vliv také na hladinu cholesterolu a krevní tlak

Magnesia carbonica – ocení všichni, kteří bojují s chutí na sladké


Foto: www.pinterest.com