Karibské moře

Při výletech do divočiny narazíte na nespočet přírodních krás jako jsou sopečné vrcholy, hluboká údolí, přírodní vodní prameny, deštné lesy a dokonce i pouště. Každý z ostrovů je něčím specifický. Karibik tedy není zahlcen pouze turisty toužícími po slunečném počasí a dovolená u moře, ale také eko-turisty prahnoucími spatřit exotickou zvířenu.

A samozřejmě nikdo nesmí při své návštěvě Karibských ostrovů zapomenout na neskutečný mix architektury a složitou historii, o což se zasloužily evropské mocnosti, které v historii o tuto oblast velmi dravě soupeřily. Uvidíte zde britské pevnosti, španělské katedrály či opevněné přístavy a to na téměř každém větším ostrově. Dochovaly se zde také známky vlivu obyvatel v období před evropskou kolonizací.

Pokud i po návštěvě všech místních atrakcí nebudete vědět, co s penězi, můžete navštívit některé z mnoha místních kasin.

Kdy se vydat do Karibiku?

Hlavní turistickou sezónou je pro Karibské ostrovy zima (většinou od poloviny prosince do poloviny května). V tuto dobu je zde totiž nejsušší počasí z celého roku a na severu Evropy, USA a v Kanadě je zároveň největší zima.

Pokud si chcete odpočinout od mrazivého počasí nebo blátivého jara, je právě toto období pro vás to nejpříhodnější. Musíte ale počítat s tím, že ceny jsou během hlavní sezóny o dost vyšší a rezervace musí být dělány se značným předstihem.

Zvláště populární je pak pro návštěvu Karibiku období Vánoc a v únoru okolo amerického svátku President’s Day – pro těchto pár dní si pak musíte rezervovat hotel několik měsíců předem.

Mimo hlavní sezónu jsou ceny redukovány o 20 až 50 % z původní hodnoty. Kromě nižší ceny si při dovolené v létě budete moci užít také méně přeplněných pláží, ulic a obchodů. Musíte však brát v úvahu, že v létě jsou zde sluneční paprsky intenzivnější a že kvůli nižší poptávce některé restaurace, hotely a obchody dokonce zavírají.

Komentáře